Покращення ефективності роботи готельних підприємств(тези)



 

Для сучасного етапу розвитку національної економіки характерним є переважання сфери виробництва над сферою послуг. Проте у багатьох розвинутих країнах саме сфера послуг має найбільшу частку у валовому національному продукті і саме в цій сфері зайнята найбільша кількість населення.  

 

Важливим ефективним механізмом управління готелем є впровадження і використання комп’ютерної техніки і технологій. Подальший розвиток готельного господарства неможливий без сучасного обладнання і найновіших технологій. У більшості готелів відсутні сучасні засоби зв’язку і комунікацій, конференц-зали з відповідною аудіовізуальною технікою і технічними засобами. Перш за все це стосується інформаційних технологій, ефективних і надійних систем захисту, без чого неможливо досягти високого рівня якості послуг.

 . Високі технології допомагають менеджерам будувати і підтримувати системні процеси управління всіма аспектами діяльності підприємства – фінанси, маркетинг, продаж, проекти, матеріальні і трудові ресурси, взаємодія з клієнтами тощо. Уміло побудована автоматизована система управління готельним підприємством об’єднує всі ці процеси у єдиний інформаційний простір. Це дозволяє уникнути багатьох проблем і немалих витрат.

 Успіхи провідних світових готельних комплексів у забезпеченні високої якості готельних послуг, їх швидкому оновленні, зниженні витрат й інтеграції зусиль персоналу пов’язані з тим, що в них створені високоефективні системи управління. Велике значення для ефективної управлінської діяльності має аналіз характеристик як туристського ринку, так і світових досягнень у теорії та практиці управління. Ці загальні тенденції повинні враховуватися у вітчизняній практиці управління готельними підприємствами. Також необхідна розробка принципово нових підходів до управління готелем, тому що головне всередині готелю – працівники та споживачі готельних послуг – гості.

Важливим чинником в управлінні є людський чинник у сфері готельного обслуговування, тому необхідно приділяти особливу увагу управлінню структурою та підбору персоналу готельного комплексу.Співробітники готельних комплексів повинні бути добре підготовлені та мати відповідну професійну підготовку, особисті та ділові якості.

 

Для реалізації комплексного підходу до управління готельним господарством, використання відповідного організаційно-економічного механізму вивчення потреб ринку готельних послуг і активного впливу на його формування, необхідно покращити інформаційно-рекламну і маркетингову діяльність  

 

Отже, життєва необхідність у використанні інформаційних технологій управління колективами, як одного з найефективніших і найпрогресивніших чинників управління підприємством, спонукається розвитком ринкових відносин, позитивними зрушеннями в економіці України, зростаючою конкуренцією на ринку

 

5. Будівництво готелів в Україні відомими брендами.(конспект)

 

 Українські готельні мережі

 

На сучасному етапі економічного розвитку в Україні існує тільки два національних готельних оператора - Premiere-Hotels International та Reikartz Hotels & Resorts. До складу Premiere-Hotels входять сім готелів: «Прем’єр Палас» (Київ), «Ореанда» (Ялта), «Дністер» (Львів), «Стар» (Мукачево), «Лондонська» (Одеса), «Аврора» і арт-готель «Космополіт» (Харків). Він створювався в розріз із загальноприйнятими стратегіями, оскільки являє собою об'єднання абсолютно різних по концепції і набору послуг готелів в крупних ділових і туристичних центрах України. За рахунок специфіки кожного окремого готелю, мережі не доводитися вирішувати проблеми, пов'язані з уніфікованість продукту. Таке своєрідне об'єднання дозволяє подвоїти конкурентну перевагу, пов'язану з позиціонуванням на ринку і пізнаваністю бренду, також, всі готелі користуються перевагами єдиної системи бронювання. Готелі мережі Premiere-Hotels позиціонують в різних сегментах і під різними торговими марками.

Reikartz Hotels & Resorts об'єднує 14 готелів: готель «Атлантика» рівня «2 зірки» в Севастополі та 13 готелів рівня 3 і 4 зірки, які розташовані в крупних містах і привабливих курортних зонах України, а також : Дніпропетровськ, Закарпаття, Запоріжжя, Кам’янець-Подільській, Кіровоград, Кривий Ріг, Львів, Миколаїв, Почаїв, Севастополь і Харків. Два готелі – у Харкові та Запоріжжі – готуються до відкриття. В 2012 році планується відкриття після реконструкції готелів в Житомирі, Маріуполі і Одесі. У планах розвитку мережі відкриття 20-25 готелів на національному ринку до 2015 року.

 

Міжнародні оператори готельного бізнесу ввійшли на український ринок ще у 2005 році. Першими були чотиризірковий готель Radisson Blu Resort Kiev та п’ятизірковий Rixos Prikarpattya у м.Трускавець. В 2006 році ввели в експлуатацію Radisson Blu Resort Alushta та в планується введення в експлуатацію Radisson Blu Resort Bukovel . П’ятизірковий готель Hyatt Regency Kiev було відкрито в 2007 році, в 2009 увійшов на вітчизняний ринок, ще один світовий готельний лідер Intercontinental Hotel Kiev під управлінням IHG.

В майбутньому на вітчизняний ринок мають наміри ввійти й інші світові готельні лідери: Hilton, Windham Hotel Group International, що керує мережею тризіркових готелів Ramada Encore, озвучило плани на український ринок, в яких передбачено відкриття 15 готелів в м. Києві та в інших містах України з населенням більше 200 тис. осіб до 2018 року.

У червні 2011 року девелоперська компанія ArtBuild Hotel Group (ABHG Україна) уклала договір з Best Western International, Inc.(США). Best Western International (США) - міжнародна готельна мережа, що надає підтримку по бронюванню, операційній діяльності й маркетингу для 4 тис. готелів на 309 тис. номерів в 90 країнах миру. Компанія поєднує готелі під трьома брендами: Best Western (три зірки), Best Western Plus (чотири зірки) і Best Western Premier (чотири плюс й п'ять зірок). Мережа Best Western розглядає можливість відкриття готелів під своїм брендом у всіх містах України й однією з умов є наявність не менш 70-75 номерів за винятком готелів з унікальним розташуванням. На початку поточного року до міжнародної мережі приєднався перший український готель в м. Севастополі. У планах також м. Київ, Харків, Ялта, Одеса, Мукачеве та Львів.

Французький оператор Accor, ввійшов на український ринок у 2011 році з своїм проектом Ibis. В перспективі планує більш масштабний вихід на вітчизняний готельний ринок не тільки даним брендом, а й мережею бюджетних готелів Etap.

Інші міжнародні готельні мережі, які планували відкривати нові готелі в Україні вичікують і спостерігають у зв’язку з тим, що стандартний договір на керування готелем звичайно підписується мінімум на 20 років, а ситуація в країні поки що нестабільна. На сьогодні в Україні йде будівництво трьох готелів під управлінням компанії Rezidor - The Park Inn Dnepropetrovsk на 250 номерів, Radisson Kyiv Airport на 250 номерів і Radisson Bolshaya Yalta на 505 номерів. Rezidor Hotel Group, світовий оператор готельного бізнесу з головним офісом у Брюсселі, має намір в 2012 році відкрити другу чергу готелю Radisson Resort Alushta (Алушта, АРК) з номерним фондом 137 номерів (табл. 3).

Міжнародні готельні мережі, які функціонують в Україні

 

Оператор, бренд Кількість зірок Кількість номерів Місце розташування
Rixos, PRYKARPATTYA 5 769 м. Трускавець, Львівська обл.
Interkontinental, Interkontinental Kiev 5 272 м. Київ, вул. Велика Житомирська
Hyatt, Hyatt Regensy Kiev 5 234 м. Київ, вул. А. Тарасової
Rezidor, Radisson SAS Kyiv* 4 255 м. Київ, вул. Ярославів Вал
Rezidor, Radisson SAS Resort Alushta* 4 63 м. Алушта, вул. Леніна
Best Western International** 3 106 м. Севастополь, пр. Нахімова

 

 

Контрольні питання.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 227; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!