Характеристика рахунків з обліку готівки та інших грошових коштів



Рахунок 30 «Готівка» призначений для узагальнення інформації про наявність і рух грошових коштів у касі підприємства.

Рахунок 30 «Готівка» має такі субрахунки:
301 «Готівка в національній валюті»;
302 «Готівка в іноземній валюті».

За дебетом рахунку 30 «Готівка» відображається надходження грошових коштів до каси підприємства, за кредитом - виплата (витрачання) готівки.

Аналітичний облік може вестися за кожною операційною касою або касиром, що забезпечує реалізацію функції збереження майна власника, а також за видами валют. Найбільш достовірний аналітичний облік ведеться у звіті касира, де відображається кожна господарська операція з руху грошових коштів у касі

Нарахунку 33 «Інші кошти» ведеться узагальнення інформації про наявність та рух грошових документів (у національній та іноземній валюті), які знаходяться в касі підприємства (поштових марок, марок гербового збору, сплачених проїзних документів, сплачених путівок до санаторіїв, пансіонатів, будинків відпочинку тощо), та про кошти в дорозі, тобто грошові суми, внесені в каси банків, ощадні каси або поштові відділення для подальшого їх зарахування на розрахункові або інші рахунки підприємства.

Рахунок 33 «Інші кошти» має такі субрахунки:

331 «Грошові документи в національній валюті»
332 «Грошові документи в іноземній валюті»
333 «Грошові кошти в дорозі в національній валюті»
334 «Грошові кошти в дорозі в іноземній валюті»

Електронні гроші, номіновані в національній валюті»

За дебетом рахунку 33 «Інші кошти» відображається надходження грошових документів у касу підприємства та коштів в дорозі, за кредитом - вибуття грошових документів та списання коштів у дорозі після їх зарахування на відповідні рахунки.

Аналітичний облік грошових документів ведеться за їх видами.

 

Відображення операцій з грошовими коштами на рахунках бухгалтерського обліку

Типові бухгалтерські проводки з рахунками 30 та 33

Зміст господарської операції Д К
         
         
         
         
         
         
         
         

 


Основні поняття з обліку грошових коштів на рахунках у банках

 

Для зберігання коштів і здійснення безготівкових розрахунків в установі банку за місцем реєстрації підприємства або будь-якому банку за згодою сторін відкриваються рахунки.

Порядок проведення операцій на рахунках регулюється чинним законодавством України і нормативними актами Національного банку України. Відкриваються і закриваються рахунки згідно з Інструкцією "Про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах".

Умови відкриття рахунка та особливості його функціонування сторони визначають у договорі банківського рахунка або банківського вкладу, які обов'язково мають укладатись у письмовій формі та не повинні суперечити інструкції.

Саме інструкція встановлює, що банки відкривають своїм клієнтам за договором банківського рахунка поточні рахунки, а за договором банківського вкладу - вкладні (депозитні) рахунки.

Під поточним рахунком слід розуміти рахунок, що відкривається банком клієнту на договірній основі для зберігання грошей і здійснення розрахунково-касових операцій за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов договору та вимог законодавства України.

Документування руху грошових коштів на рахунках в банках

Основним нормативним актом, який регламентує порядок заповнення розрахункових документів є:Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджена постановою Правління НБУ від 21.01.2004 № 22 (Зі змінами і доповненнями)Основним видом розрахункових документів є Платіжне доручення. З 1.01.2013р. термін виконання платіжного доручення банками становит 30 днів.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Інкасове доручення (розпорядження) - розрахунковий документ, що містить вимогу стягувача (органу державної податкової служби) до банку, що обслуговує платника, здійснити без погодження з платником переказ визначеної суми коштів з рахунку платника на рахунок отримувача (відповідно до змін від 30.03.2012 до Інструкції про безготівковірозрахунки в Україні в національній валюті)

 

70 Дата перевірки органом Державної казначейської служби України, який обслуговує орган державної податкової служби Зазначається дата перевірки органом Державної казначейської служби України, у якому відкрито рахунок органу державної податкової служби, інкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби, що засвідчується підписом відповідального виконавця та відбитком штампа органу Державної казначейської служби України
71 Рахунок отримувача Зазначається номер бюджетного рахунку, відкритого в органі Державної казначейської служби України, у разі стягнення коштів з платника податків / суб'єкта господарювання як надходження до бюджету на підставі інкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби
72 Отримувач Зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім'я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації в разі стягнення коштів з платника податків / суб'єкта господарювання як надходження до бюджету на підставі інкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби
73 Банк отримувача Зазначається найменування органу Державної казначейської служби України, на балансі якого відкрито рахунок отримувача коштів, у разі стягнення коштів з платника податків / суб'єкта господарювання як надходження до бюджету на підставі інкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби
74 Код отримувача Зазначається код органу Державної казначейської служби України [у разі стягнення коштів на підставі інкасового доручення (розпорядження)] за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України
75 Код банку отримувача Зазначається код органу Державної казначейської служби України, на ім'я якого відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, у разі стягнення коштів на підставі інкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби
76 Стягувач Зазначається найменування органу державної податкової служби в разі стягнення коштів з платника податків / суб'єкта господарювання як надходження до бюджету на підставі інкасового доручення (розпорядження). Додатково може зазначатися місцезнаходження органу державної податкової служби. Під час формування електронного розрахункового документа системи електронних платежів Національного банку України реквізит "Стягувач" розміщується в полі "Допоміжні реквізити"
77 М. П. стягувача Ставиться відбиток печатки органу державної податкової служби в разі стягнення коштів на підставі інкасового доручення (розпорядження)
78 Підписи стягувача Ставлять підписи відповідальні особи органу державної податкової служби в разі стягнення коштів на підставі інкасового доручення (розпорядження)

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 850; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!