Основна інформація, яка подається при вивченні системи обліку



Первинний облік Поточний облік Узагальнюючий облік, звітність
• Первинні документи, якими оформлюються господарські операції • Висновки шодо отри­мання вимог до скла­дання документів на підприємстві •Графік документообороту і контроль за його виконанням • Робочий план рахунків, їх характеристика (дод. 2) • Бухгалтерські записи господарських операцій у взаємозв'язку з подат­ковим обліком (дод. 3) •Характеристика облікових регістрів • Схема взаємозв'язку облікових документів • Головна книга, уза­гальнюючі регістри • Показники бухгал­терської та податкової звітності • Взаємозв'язок форм звітності

 

Під час написання роботи студент проводить порівняльний аналіз бухгалтерських рахунків, складає робочий план рахунків, надає кореспонденцію рахунків, що складається у таблиці (за формою журналу реєстрації господарських операцій).

Вивчення управлінського обліку передбачає розробку його показників, призначених для внутрішнього користування при прийнятті обґрунтованих управлінських рішень.

При розробці питань фінансового і управлінського обліку наводяться рекомендації і пропозиції щодо вдосконалення обліку згідно із вітчизняним і міжнародним досвідом.

Рекомендований обсяг основної частини 15 – 20 стор.

Висновки і пропозиціїявляють собою коротке резюме курсової роботи. У них показують, як досягнуто мети, сформульованої у вступі, та як виконано завдання. У висновках узагальнюються рекомендації та пропозиції щодо теоретико-методологічних аспектів і способів дослідження проблеми. Висновки повинні бути конкретними. Кількість пропозицій становить 7– 10. З них 4–5 мають загальний характер, решта стосується базового підприємства. Рекомендований обсяг заключної частини 2– 3 стор.

Список використаних джерелвключає:

- Закони України;

- Укази Президента України;

- Постанови Кабінету Міністрів України;

- інструкції та нормативні акти Міністерства фінансів України, галузе­вих міністерств, інших установ та відомств;

- наукову, навчально-методичну та спеціальну літературу.

Список використаних джерел містить бібліографічні описи ви­користаних джерел і розміщується після висновків. Рекомендована кількість назв – не менше ніж 30.

Основними елементами бібліографічного опису є інформація про: автора (-ів); назву твору; вид видання (за потреби – про перевидання чи переклад); місце видання, видавництво; рік видання та обсяг публікації.

Рекомендується розміщувати літературні джерела в алфавітному порядку за прізвищами авторів або першої літери назв творів. Можна також розміщувати джерела у порядку появи посилань на них у тексті курсової роботи. У списку можуть бути посилання на публікації у мережі Інтернет. До додатків доцільно включати допоміжний матеріал, необхід­ний для повноти розкриття теми роботи, а саме:

- первинні документи;

- облікові регістри;

- форми бухгалтерської (фінансової) та податкової звітності;

- аналітичні (розрахункові) таблиці;

- ілюстрації допоміжного характеру.

ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Загальні вимоги

 

Курсова робота оформлюється на комп'ютері. Текст оригіналу повинен бути віддрукований з одного боку стандартного аркуша білого паперу формату А4 (210x297 мм), через півтора міжрядкових інтервали. Розмір шрифту у текстовому редакторі Times New Roman – 14 мм.

Текст курсової роботи необхідно друкувати, залишаючи поля таких розмірів: зліва –  25 мм, справа – 10 мм, зверху та знизу – 20 мм. Шрифт повинен бути чітким, стрічка – чорного кольору середньої жирності. Щільність тексту повинна бути однаковою.

Вписувати у текст роботи окремі іншомовні слова, формули, умовні позначки можна чорнилом, тушшю, пастою чорного кольору. При цьому щільність вписаного тексту повинна бути якомога більше наближеною до щільності основного тексту.

Виявлені друкарські помилки, описки, графічні неточності можна виправляти підчищенням або зафарбуванням спеціальною білою фарбою і нанесенням у тому ж місці або між рядками виправленого тексту.

Текст основної частини курсової роботи поділяють на параграфи.

Заголовки структурних частин роботи «ЗМІСТ», «ВСТУП», «ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ» та заголовки параграфів друкують великими літерами симетрично до тексту по центру сторінки без крапки. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Відстань між заголовком та текстом повинна дорівнювати одному інтервалу.

Кожну структурну частину курсової роботи потрібно починати з нової сторінки.

 

Нумерація

Нумерацію сторінок, параграфів, рисунків, таблиць наводять арабськими цифрами без знака №.

Титульний аркуш, зміст, вступ (перша сторінка) включаються до нумерації, але номер сторінки не ставиться. Номери наступних сторінок проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки.

Після номера параграфа, перед його назвою ставлять крапку.

Пункти параграфів нумерують у межах кожного параграфа. Номер пункту складається з номера параграфа і порядкового номера пункту, між якими ставлять крапку. В кінці номера пункту повинна стояти крапка, наприклад: «2.3.» (третій пункт другого параграфа).

Ілюстрації (схеми, графіки, рисунки, інші) й таблиці у курсовій роботі необхідно подавати безпосередньо після тексту, де вони згадані уперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації і таблиці, розміщені на окремих сторінках роботи, включають до загальної нумерації сторінок. Таблицю, рисунок або схему, розміри яких перевищують формат А 4, враховують як одну сторінку та розміщують у відповідних місцях після згадування у тексті або в додатках.

Ілюстрації позначають словом «Рис.» і нумерують послідовно у межах параграфів  усієї роботи (за винятком ілюстрацій у додатках).

Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією, наприклад: «Рис. 2.1. Взаємозв'язок документів з обліку праці та її оплати» (перший рисунок з другого параграфу)

Цифровий матеріал у роботі подається у формі таблиці, кожна з яких повинна мати змістовний заголовок, який розміщують під словом «Таблиця». Графи у таблиці нумерують тільки тоді, коли у тексті є на них посилання або коли таблицю необхідно перенести (продовжити) на наступну сторінку. У такому випадку на наступній сторінці роботи у правому верхньому куті пишуть «Продовження табл.__» і зазначається її номер. Нумерація таблиць здійснюється так само, як і нумерація ілюстрацій курсової роботи.

У правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис «Таблиця» із зазначенням її номера.

Формули нумеруються окремо від ілюстрацій та таблиць умежах параграфів чи наскрізним способом. Номери формул пишуть біля правого поля аркуша на рівні відповідної формули у круглих дужках, наприклад (7.1).

Ілюстрації та таблиці

 

Робота повинна бути добре проілюстрована. Ілюстрації повинні мати назву, яку розміщують після номера ілюстрації. Цифровий і текстовий матеріал бажано подавати у формі таблиць. Кожний параграф роботи повинен містити не менше ніж 1 – 2 ілюстрації, 1 – 2 таблиці тощо.

Заголовки граф таблиці повинні починатися з великої літери, підзаголовки –  з маленької (якщо вони складають одне речення із заголовком) і з великої, якщо вони є самостійними. Висота рядків повинна бути не менш ніж 8 мм. Графу з порядковими номерами рядків до таблиці включати не потрібно.

Таблицю розміщують після першого посилання на неї у тексті таким чином, щоб її можна було читати без повороту переплетеного блоку роботи, або з поворотом.

Формули

 

Пояснення значень символів і коефіцієнтів слід подавати безпо­середньо під формулою у послідовності, в якій вони надані у ній. Значення кожного символу (коефіцієнта) подають з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова «де» без двокрапки.

Рівняння і формули слід виділяти вільними рядками. Вище і нижче кожної формули залишають не менше одного вільного рядка. Якщо рівняння не вміщується в один рядок, його слід перенести на іншій після знака рівності (=) або після знаків (+), мінус (-), множення (х) і ділення (:).

Посилання

 

Якщо за текстом курсової роботи наведено цитати, статистичні дані тощо, необхідно зробити посилання на першоджерело. Посилан­ня на першоджерела можна зробити у виносках на відповідній сторінці. У виносках вказують прізвище та ініціали автора, назву джерела, видавництво, рік видання та сторінку.

Посилання на ілюстрації, формули, таблиці курсової роботи вказують їх порядковими номерами.   Наприклад: рис. 2.1; формула (3.1); табл. 1.1, дод. 2.

У повторних посиланнях на ілюстрації і таблиці вказують скорочено слово «дивись», наприклад: див. табл. 1.1.

Список використаних джерел

 

Відомості про джерела, які включені до списку використаної літератури, наводяться у відповідній послідовності: спочатку нормативно-правові джерела, потім основну літературу щодо теми курсової роботи в алфавітному порядку, потім наукові статті із періодичних видань, потім – інтернет-ресурси.

Додатки

 

Додатки оформлюють як продовження курсової роботи, розміщуючи їх у порядку посилань в основному тексті.

Кожний додаток починається з нової сторінки. Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово «Додаток» і велика літера, що позначає додаток. Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки за винятком Г, Є, І, Й, О, Ь. Наприклад: додаток А, додаток Б та ін: Кожний додаток повинен мати змістовний заголовок, надрукований симетрично до тексту сторінки

Ілюстрації, таблиці та формули, які розміщені в додатках, нумерують у межах кожного додатка, наприклад: рис. Д. 1.2 – другий рисунок першого розділу додатка Д; формула (А. 1) –  перша формула додатка А.

Оформлена належним чином курсова робота має бути переплетена (зброшурована). На останній сторінці студент ставить свій підпис та дату завершення роботи.

ЗАХИСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Студент повинен подати курсову роботу на циклову комісію в термін, передбачений графіком навчального процесу, але не пізніше ніж за 10 днів до захисту.

Виконана курсова робота реєструється на цикловій комісії та передається викладачу-керівнику на перевірку. Викладач ретельно перевіряє роботу, пише рецензію (дод. 3). Якщо робота не відповідає темі, завданню та вимогам до курсової роботи, викладач повертає роботу з позначкою «на доопрацювання» без письмової рецензії.

У цьому випадку викладач не допускає студента до захисту та встановлює строки для усунення недоліків.

Тільки після доопрацювання з урахуванням зауважень викладач пише рецензію і допускає роботу до захисту.

Захист курсової роботи проводиться комісією у складі  керівника та одного-двох викладачів. При захисті курсової роботи студент має продемонструвати глибокі знання з питань теми дослідження, вміти чітко викладати власні думки, використовувати ілюстративний матеріал, аргументовано відповідати на запитання.

Оцінювання курсової роботи здійснюється за національною шкалою - «відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно».

У випадку, якщо студент не захистив курсову роботу, він вважається не атестованим з даної дисципліни і не допускається до екзамену.

Захищені курсові роботи передають на циклову комісію, де вони зберігаються.

Додаток 1

    Завідувачу циклової комісії  бухгалтерського обліку, фінансів та кредиту Ніколенко О.А. Студент(а/ки) ____________________                        (прізвище, ім’я та по батькові)   _______________________________________________ (відділення, курсу, групи, форма навчання)

 

 

З А Я В А

 

Прошу дозволити мені виконувати курсову роботу з дисципліни «Фінансовий облік» за темою:

    __________________________________________________________________

(вказати бажану тему курсової роботи)

 

 __________________                                                  _________________

  (дата)                                                                                                     (підпис студента)

        


Додаток 2


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 268; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!