Управління якістю туристичних послуг



МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

ВП «ЛФ КНУКіМ»

 

 

Програма

державного іспиту напряму 7.140103 "туризм"

спеціаліста за спеціальністю 7.14010301

 

Львів-2012


 

ДЕРЖАВНА АТЕСТАЦІЯ СТУДЕНТА

 

Атестація якості підготовки спеціаліста за спеціальністю "Туризмознавство (туристична діяльність)" щодо встановлення фактичної відповідності рівня освітньої підготовки вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики здійснюється Державною екзаменаційною комісією вищого закладу освіти з даного фаху, затвердженою Міністерством освіти, науки, молоді та спорту України, після виконання студентами у повному обсязі навчального плану.

Атестація здійснюється на підставі оцінки рівня професійних знань, умінь та навичок випускників, передбачених освітньо-кваліфікаційною характеристикою спеціаліста зі спеціальності "Туризмознавство (туристична діяльність)" з використанням загальнодержавних методів комплексної діагностики – складання комплексного державного іспиту, який складається з таких етапів:

- теоретична частина – з метою перевірки знань, що формують уміння, зазначені у освітньо-кваліфікаційній характеристиці спеціаліста зі спеціальності ;

- практична частина (ситуаційне завдання) – дозволяє перевірити сформованість відповідних умінь та навичок.

- розв’язання тестових завдань.

 

Державний іспит має за мету перевірити теоретичні знання випускників, оцінити їх аналітичні здібності та навички застосування фундаментальних та професійно-орієнтованих дисциплін для використання в практичній діяльності.

 

На державну атестацію виносяться питання з таких дисциплін:

- менеджмент туризму;

- економіка туризму;

- управління якістю туристичних послуг;

- управління розвитком туризму;

- інноваційні технології в туризмі;

- екскурсологія;

- туристичні ринки світу.

 

Присвоєння кваліфікації спеціаліст за спеціальністю  "Туризмознавство (туристична діяльність)" здійснює Державна екзаменаційна комісія.

 

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

 

Підсумковий рейтинговий бал Підсумкова оцінка за шкалою ECTS Традиційна екзамен. оцінка Традиційна залікова оцінка
91 <= RD =100 A – Відмінно Відмінно

Зараховано

84 <= RD <= 90 B – Дуже добре

Добре

76 <= RD <= 83 C – Добре
66 <= RD <= 75 D – Задовільно

Задовільно

61 <= RD <= 65 E – Достатньо (задовольняє мінімальні критерії)
21<= RD < 60 FХ – Незадовільно Незадовільно Не зараховано
0 =RD < 20 F – Незадовільно (з обов’язковим повторним курсом) Не допущено Не допущено

 

 

Оцінки „А – Відмінно” заслуговує студент, який повністю виконав завдання комплексного кваліфікаційного іспиту, а саме: дав змістовну, вичерпну відповідь на два теоретичні питання з дисциплін, включених у програму іспиту; безпомилково виконав практичне та тестові завдання з дисциплін „Менеджмент туризму”, „Маркетинг туризму”, „Економіка туризму”, „Туристичні ринки світу”, комплексу дисціплін професійної підготовки „Технології в туризмі”, комплексу дисціплін фундаментальної та професійної підготовки „Рекреалогія”, продемонстрував відмінний рівень підготовки майбутнього фахівця з менеджменту міжнародного туризму.

 

Оцінки „В – Дуже добре”заслуговує студент, який повністю виконав завдання комплексного кваліфікаційного іспиту, а саме: дав змістовну, вичерпну відповідь на два теоретичні питання з дисциплін, включених в програму іспиту; безпомилково виконав практичне та тестове завдання з дисциплін „Менеджмент туризму”, „Маркетинг туризму”, „Економіка туризму”, „Туристичні ринки світу”, комплексу дисціплін професійної підготовки „Технології в туризмі”, комплексу дисціплін фундаментальної та професійної підготовки „Рекреалогія”, але є незначні зауваження щодо виконаних практичного та тестових завдань.

 

Оцінки „С - Добре” заслуговує студент, який повністю виконав завдання комплексного кваліфікаційного іспиту, а саме: дав змістовну, вичерпну відповідь на два теоретичні питання з дисциплін, включених в програму іспиту; безпомилково практичне та тестові завдання з дисциплін „Менеджмент туризму”, „Маркетинг туризму”, „Економіка туризму”, „Туристичні ринки світу”, комплексу дисціплін професійної підготовки „Технології в туризмі”, комплексу дисціплін фундаментальної та професійної підготовки „Рекреалогія”, але виконані практичне та тестові завдання має незначні помилки і не повністю відповідає критеріям практичних навичок та вмінь майбутнього фахівця.

 

Оцінки „Д - Задовільно” заслуговує студент, який у теоретичних відповідях демонструє знання основного матеріалу з дисциплін, включених в програму комплексного кваліфікаційного іспиту; але припускається деяких неточностей при виконанні практичних завдань і відповіді на тестові запитання – не виявив високого рівня підготовки та припустився помилок.

 

Оцінки „Е - Достатньо” заслуговує студент, який у теоретичних відповідях демонструє знання основного матеріалу з дисциплін, включених в програму комплексного кваліфікаційного іспиту, але припускається деяких неточностей при виконанні практичних завдань і відповіді на тестові запитання – не виявив належного рівня підготовки та припустився помилок.

 

Оцінки „FХ - Незадовільно” заслуговує студент, який не відповів на теоретичні питання комплексного кваліфікаційного іспиту з дисциплін, включених в програму комплексного кваліфікаційного іспиту, не виконав практичних завдань і не відповів на тестові запитання.

 


Зміст програми

МЕНЕДЖМЕНТ ТУРИЗМУ

Ринкова економіка та менеджмент.Поняття та сутність менеджменту. Види та функції менеджменту. Характеристика загальних функцій менеджменту. Поняття та класифікація методів менеджменту. Регламентуючі методи управління: організаційні та адміністративні. Стимулюючі методи управління: економічні та соціально-психологічні. Організація управління туристичним комплексом за кордоном, можливість його використання в Україні. Організації управління індустрією туризму в Україні. Класифікація туристичних підприємств.

Специфіка суб’єктів та об’єктів менеджменту туризму.Поняття, види та форми туризму. Ринкова модель соціально-економічної системи туризму. Типи туристів. Туристичний регіон. Туристична пропозиція, її складові. Особливості туризму як об'єкта управління.

Цілі та завдання управління туристичним підприємством.Поняття мети та завдань туристичного підприємства. Класифікація цілей. Система цілей туристичної організації: загальні та специфічні цілі, місія туристичного підприємства. Дерево цілей туристичної організації.

Організація роботи з управління туристичним підприємством.Поняття структури управління туристичного підприємства. Елементи структури управління: ланки, рівні, горизонтальні та вертикальні зв'язки. Фактори, що впливають на конкретну структуру управління. Види організаційних структур: їхня характеристика, переваги та недоліки. Основні етапи проектування організаційної структури туристичного підприємства. Ефективність організаційної структури. Формальна та неформальна організації.

Стратегічне та поточне планування діяльності на туристичному підприємстві.Сутність та види планування діяльності на туристичному підприємстві. Поняття плану і його види. Технологія планування діяльності туристичного підприємства. Рівні планування туристичним підприємством. Структура планування. Принципи планування. Способи та методи планування. Взаємозв'язок стратегічного та поточного планування. Сутність стратегічного планування і його елементи. Модель стратегічного планування. Поняття поточного планування.

Внутрішнє та зовнішнє середовище бізнесу в сфері туризму.Безпосереднє зовнішнє середовище менеджменту туристичного підприємства. Фактори макросередовища менеджменту підприємств сфери туризму. Економічні функції туризму. Внутрішнє середовище туристичного бізнесу.

Якість роботи менеджера, стиль керівництва.Сутність поняття менеджер. Ефективне керівництво та функції менеджера. Модель сучасного менеджера: критерії-вимоги до сучасного менеджера. Поняття влади та її основи. Баланс влади. Форми впливу керівників на підлеглих. Специфіка впливу: емоційний і розумовий вплив. Способи позитивного впливу. Лідерство та авторитет менеджера. Основні види керівництва. Поняття стилю керівництва та фактори що впливають на нього. Класифікація стилів керівництва. Порівняльна характеристика авторитарного, демократичного та ліберального стилів керівництва. Ефективність різних стилів роботи керівника.

Мотивація праці на туристичних підприємствах.Сутність поняття «мотивація». Теорії мотивації. Використання в управлінні методів психології. Поняття потреби, винагороди та їхні види. Змістовні теорії мотивації: ієрархія потреб за А. Маслоу, модель мотивації Ф. Герцберга, теорія мотивації Д. Макклелланда. Процесуальні теорії мотивації: теорія очікувань, теорія справедливості та модель Портера-Лоулера. Елементи системи мотивації праці. Дії кадрової служби для мотивації праці на туристичних підприємствах. Сутність стимулювання, його види. Вимоги до організації стимулювання праці.

Організація контролю за діяльністю персоналу на туристичних підприємствах.Поняття персоналу туристичного підприємства. Специфіка управління людськими ресурсами в сфері туризму. Концепція управління персоналом. Функції кадрової служби. Кадрове планування на туристичному підприємстві. Етапи проектування кадрової політики. Планування потреби в персоналі та методи визначення потреби в персоналі. Суть процесу відбору персоналу. Внутрішній і зовнішній ринки робочої сили: переваги й недоліки. Джерела відбору персоналу. Специфіка оцінки персоналу та її основні цілі. Методи оцінки персоналу. Експертна оцінка властивостей і ділових якостей особистості.

Управління конфліктами та стресами в сфері туризму.Природа та функції конфлікту. Конфлікти з туристами та причини їх виникнення. Методи запобігання конфліктів з туристами. Правила поведінки в конфліктних ситуаціях. Стадії розв'язання конфлікту. Конфлікти між туроператором та його діловими партнерами (постачальниками) і агентами. Причини внутрішніх конфліктів на підприємстві. Основні структури внутрішнього світу особистості, що вступають у конфлікт. Види внутрішніх особистісних конфліктів. Міжособистісний конфлікт і способи його розв'язання. Поняття групового конфлікту та його види. Модель конфлікту. Управління конфліктами. Поняття стресу. Модель стресової ситуації. Фактори, що викликають стрес. Симптоми стресу. Методи запобігання стресу.

ЕКОНОМІКА ТУРИЗМУ

Економічні основи функціонування підприємств туристичної індустрії на ринку послуг.Поняття про сферу послуг. Сфера послуг - динамічний сектор національної економіки. Місце туризму серед галузей сфери послуг. Формування попиту на туристичні послуги.

Підприємство туристичної індустрії як суб’єкт підприємницької діяльності. Поняття про підприємництво. Надання туристичних послуг як вид підприємницької діяльності. Організаційно-правові форми підприємництва: приватне підприємство, господарчі товариства. Форми власності підприємств туристичної індустрії. Основні показники економічної ефективності підприємств туристичної індустрії.

Матеріальні ресурси підприємств туристичної індустрії. Поняття про економічний потенціал підприємства. Види ресурсів: матеріальні, трудові, фінансові, природні. Роль та значення матеріальних ресурсів в підприємствах туристичної індустрії. Матеріально-технічна база підприємства туристичної індустрії. Поняття про основні засоби, їх класифікація. Економічна сутність амортизації основних засобів. Показники оцінки вартості основних засобів. Показники ефективності використання основних засобів в підприємствах туристичної індустрії: фондовіддача, фондоємність, фондоозброєність праці, рентабельність основних засобів. Поняття капітальних вкладень. Методичні підходи до розрахунку ефективності капітальних вкладень в підприємствах туристичної індустрії.

Трудові ресурси підприємств туристичної індустрії. Особливості праці в туризмі. Специфічні вимоги до працівників туристичних підприємств. Склад трудових ресурсів в підприємствах туристичної індустрії. Методичні підходи до визначення оптимальної чисельності працівників в туристичних підприємствах. Поняття про ефективність та продуктивність праці. Методи вимірювання продуктивності праці в підприємствах туристичної індустрії. Фактори, що впливають на продуктивність праці. Оплата праці в підприємствах туристичної індустрії. Системи оплати праці. Матеріальне заохочення працівників туристичних підприємств. Основна та додаткова заробітна плата. Поняття про план по праці. Послідовність розробки плану по праці. Аналіз ефективності використання трудових ресурсів в підприємствах туристичної індустрії.

Фінансові ресурси підприємств туристичної індустрії.Поняття про фінанси. Значення фінансів підприємств в умовах ринкової економіки. Роль та значення фінансових ресурсів як джерелі фінансування господарської діяльності підприємства. Види фінансових відносин підприємства туристичної індустрії в сучасних умовах. Значення фінансового менеджменту. Формування фінансових ресурсів підприємства туристичної індустрії – власний та запозичений капітал. Фінансовий аналіз підприємства: показники прибутковості, ліквідності, платоспроможності, стабільності, акціонерного капіталу.

Бізнес-план підприємства туристичної індустрії.Поняття про бізнес-планування. Зміст та структура бізнес-плану підприємства туристичної індустрії. Бізнес-план утворення нового підприємства туристичної індустрії. Вимоги до окремих розділів бізнес-плану: резюме, плану маркетингу, юридичного, організаційного плану, фінансового плану та інших. Бізнес-план стратегічного розвитку підприємства туристичної індустрії.

Оцінка інвестиційної привабливості проекту в підприємстві туристичної індустрії.Поняття про інвестиції та інвестиційну діяльність. Державне регулювання інвестиційної діяльності. Види інвестицій. Реальні і фінансові інвестиції. Управління реальними інвестиціями. Показники ефективності реальних інвестицій. Оцінка економічної, соціальної, бюджетної ефективності інвестиційного проекту підприємства туристичної індустрії.

 

управління якістю туристичних послуг

Сутність планування і особливості його здійснення на підприємствах готельного, курортного, туристичного сервісу.Планування як наука. Предмет, об’єкти і методи дослідження.Процес планування і вибір рішень, філософські концепції планування.Планування як функція управління підприємством готельного, курортного, туристичного сервісу.Методи та інструменти планових розрахунків.

Система планів підприємства готельного, курортного, туристичного сервісу.Функціонування системи планування на підприємстві готельного, курортного, туристичного сервісу.Різновиди планів та їх комплекси.Зміст поточних планів та організація їх розробки.

Маркетингові дослідження та планування пакету туристичних послуг.Формування плану збуту з урахуванням досліджень ринку, життєвого циклу послуг і детермінант попиту.Планування реклами.Планування надання послуг населенню.

Планування чисельності робітників підприємства та заробітної плати.Загальні принципи управління трудовими ресурсами на підприємстві готельного, курортного, туристичного сервісу.Планування чисельності та рівня кваліфікації робітників підприємств готельного, курортного, туристичного сервісу.Планування продуктивності праці.Планування витрат на оплату праці.

Планування витрат та ресурсного забезпечення операційної діяльності.Мета та завдання розробки плану собівартості надання послуг.Класифікація витрат та групування витрат за економічними елементами.Складання зведеного кошторису витрат на виробництво та планової (нормативної) калькуляції.Матеріально-технічне забезпечення діяльності підприємства.

Фінансове планування на підприємствах готельного, курортного, туристичного сервісу.Зміст і завдання фінансового плану.Планування потреби у фінансових ресурсах.Планування прибутковості підприємств готельного, курортного, туристичного сервісу.

 

Планування розвитку підприємств готельного, курортного, туристичного сервісу.Оновлення асортименту туристичних послуг.Організаційно-технічний розвиток.Сутність бізнес-планування та призначення бізнес-плану.Технологія розробки бізнес-плану.Зміст основних розділів бізнес-плану.

Контроль як функція управління підприємства готельного, курортного, туристичного сервісу.Контроль як провідна функція управління підприємством.Принципи контролю підприємств готельного, курортного, туристичного сервісу.Методи та інструменти контролю сучасного підприємством сфери послуг.Першочергові та другорядні аспекти діяльності підприємства отельного сервісу, що підлягають контролю.

Контроль якості надання туристичних, готельних послуг. Аудит готелю.Класифікація персоналу підприємств готельного, курортного, туристичного сервісу.Нормування праці персоналу підприємств готельного, курортного, туристичного сервісу.Оплата праці та стимулювання персоналу підприємств готельного, курортного, туристичного сервісу.Особливості контролю процесі та результату роботи.Корпоративна культура в управління персоналом готельного, курортного, туристичного сервісу.Контроль якості надання туристичних, готельних послуг. Аудит готелю.Управління якістю як складова контролю діяльності підприємства готельного, курортного, туристичного сервісу.Сертифікація готельних послуг.Національні та міжнародні вимоги до якості готельних послуг.

 

управління розвитком туризму

Теорія туризму у світлі концепції сталого розвитку. Компаративний аналіз поглядів на еволюційний розвиток туризму. Формування та розвиток термінологічного інструментарію у туристичному бізнесі. Парадигма сталого розвитку туризму: сутність, принципи, критерії. Туристична дестинація як управлінська категорія сталого розвитку туризму в умовах глобалізації.

Системний підхід до дослідження туризму. Система туризму – об’єкт наукового пізнання. Туризм як соціо-, еколого-економічна система. Модель туристичної інфраструктури. Система індикаторів розвитку туризму.

Ринкові механізми функціонування суб’єктів туристичного бізнесу в умовах глобалізації. Закономірності формування туристичного попиту. Сутність та головні компоненти туристичної пропозиції. Вектори факторного впливу на розвиток підприємств туристичної індустрії.         

Методологічні основи управління суб’єктами туристичного бізнесу.Система механізмів управління суб’єктами господарської діяльності у сфері туризму. Інституціональний механізм управління суб’єктами туристичного бізнесу. Економічний механізм розвитку підприємництва у сфері туризму. Управління якістю послуг – головний інструмент переходу до сталого розвитку туризму.

Стратегії управління суб’єктами туристичного бізнесу за форматами сталого розвитку.Методичний інструментарій формування стратегій розвитку суб’єктів туристичного бізнесу. Стратегічні напрями та основні засади розроблення цільових програм розвитку в туризмі. Формування трансформаційного потенціалу розвитку суб’єктів туристичного бізнесу в туристичних дестинаціях.

 

інноваційні технології в туризмі

Інноваційні процеси у міжнародному туризмі. Основні поняття. Стадії інноваційних процесів. Генерація і рецепція інформації. Кодування і передача інформації. Поняття «оператор». Властивості інформації. Фіксовуваність інформації. Інваріантність інформації по відношенню до її носіїв. Тлінність інформації. Трансльованість і мультиплікативність. Дієвість інформації. Семантика інформації і поняття «цілі». Поліпотентність інформації. Характеристики інформації: кількість, якість, цінність, ефективність.

Представлення даних в міжнародному туризмі. Основні поняття і види даних, використовувані в міжнародній практиці: кількість прибуттів, туродень, витрати на міжнародний туризм, доходи від міжнародного туризму, облік на кордоні, реєстрація прибуттів в засобах розміщення, анкетні опитування туристів, банківський метод обліку.

Сучасні комп'ютерні засоби у туризмі. Віди носіїв інформації: FDD, HDD, CD/DVD. Робочі станції. Графічні станції. Сервери. Мережеве устаткування. Модеми. Особливості вживання в конкретних завданнях.

Обчислювальні мережі як засіб забезпечення інформаційними ресурсами у міжнародному туризмі. Поняття вузлів мережі. Архітектура мереж. Локальні і глобальні обчислювальні мережі. Модель OSI відкритих інформаційних систем. Рівні функцій мережі. Поняття мережевого протоколу взаємодії. Стек мережевих протоколів. Взаємодія вузлів мережі. Об'єднання мереж.

Функціонування програмного забезпечення туристичних інформаційних систем. Поняття архітектури клієнт/сервер як «ключ» до розуміння функціонування програмного забезпечення (ПЗ) інформаційних систем. Функціональна модель ПЗ. Функції інтерфейсу користувача, прикладні функції, бізнес-правила, правила цілісності даних, функції доступу до бази даних, функції доступу до файлів.

Бази даних і бази знань у практиці туризму. Моделі даних. Мережева, ієрархічна, реляційна моделі. Необхідність нормалізації стосунків. Поняття цілісності даних. Системи управління базами даних (СУБД).

Інформаційні ресурси internet/intranet у міжнародному туризмі. Поняття інформаційних ресурсів Internet. (E-mail. Usenet. Списки розсилки. Telnet. FTP. WWW. Mime. Інтернет-пейджери ICQ, Messenger. Соціальні мережі Facebook, Tweeter, Google+, Вконтакте. Блогосфера).

ГІС-технології. Геоінформаційні технології (ГІС-технології). Тенденції розвитку моделей даних в ГІС. Електронні карти і атласи.

Засоби автоматизації сучасного офісу у туризмі. Сучасні офісні туристичні системи. Основні типи і види. Правила роботи із сучасними офісними туристичними системами.


ЕКСКУРСОЛОГІЯ

     Екскурсії в системі рекреаційної діяльності. Рекреаційна концепція вільного часу. Рекреаційні потреби екскурсантів. Рекреаційна діяльність і туризм. Рекреаційна сутність екскурсій.

Основи екскурсійної теорії.Екскурсійне обслуговування.Класифікація екскурсій: за змістом (оглядові, тематичні); за складом учасників (діти, дорослі); за місцем проведення (міські, заміські, виробничі, музейні); за способом пересування (пішохідні, транспортні). Тематика екскурсій.

Методика підготовки екскурсії. Головні етапи підготовки екскурсії. Визначення теми, цілей, головних задач екскурсії. Вибір об’єктів, їх кількості, вивчення і накопичення матеріалу, складання “паспортів”. Визначення маршруту. Складання текстів екскурсії (індивідуального, контрольного ). Підбір прийомів. Складання методичної розробки, її структура. Складання бібліографії по темі. Вивчення літератури: помічної, педагогічної, історичної, географічної, краєзнавчої, допоміжної, мемуарної, довідкової, спеціальної та ін. Вивчення архівних матеріалів, експозицій музеїв та виставок. Відбір матеріалів та складання конспектів. Відвідування наукових установ, архітектурних та художніх майстерень, промислових підприємств. Консультації спеціалістів. Зустрічі з учасниками і свідками подій. Хронометраж часу екскурсії. Уточнення екскурсійних об’єктів, зупинок. Вибір місць екскурсійного показу. Підготовка ілюстративного матеріалу по темі екскурсії. Заключення про текст та методичну розробку. Прийняття та затвердження екскурсії.

Методика проведення екскурсії.Методичні прийоми проведення екскурсії (показ об’єктів та розповідь про них), цілі та завдання проведення екскурсії. Екскурсія як синтез показу та розповіді. Екскурсійний показ об’єктів. Розташування екскурсійної групи. Цілеспрямованість показу об’єктів. Методичні прийоми показу – попередній огляд, екскурсійний аналіз, зорова реконструкція, локалізація подій, порівняння. Прийоми показу допоміжних матеріалів (ілюстрації, схеми, карти та ін.) Жести екскурсовода в показі екскурсійних об’єктів. Розповідь на екскурсіях. Головні вимоги до розповіді – науковість, достовірність, конкретність, лаконічність, доступність, яскравість викладення матеріалу. Логічні переходи, їх роль у викладенні екскурсійного матеріалу. Методичні прийоми розповіді : роз’яснення, опис, коментування, екскурсійна довідка, літературний монтаж, цитування, локалізація подій. Вступ (організаційна та інформаційна частини) і заключення (висновки) в екскурсії. Узагальнення та висновки. Мова екскурсовода. Її темп і характер. Методичні прийоми активізації пізнавальної діяльності екскурсантів. Культура поведінки і зовнішній вигляд екскурсовода.

 

ТУРИСТИЧНІ РИНКИ СВІТУ

Структурованість ринку туристичних послуг та характеристика основних структурних одиниць.Галузеві (видові) ринки Територіальні рівні ринків (світовий, регіональні, національні, місцеві ринки). Ринок споживача та його сегментація. Ринок виробника та суб’єкти ринку виробника.

Типологія національних туристичних ринків. Поняття про національний ринок туристичних послуг. Типи національних ринків та їх характеристика (ринок постіндустріальних країн з розвиненими ринковими структурами, орієнтований на міжнародний туризм експортного спрямування тощо)

Механізм формування та структура національного туристичного ринку.Механізм формування національного ринку. Загальна схема функціонування національного ринку туристичних послуг. Ринкове середовище та методика його оцінки.

Поняття про тур як основний ринковий продукт.Види і форми турів, їх класифікація. Етапи розробки туру. Основні складові турпродукту. Розрахунок вартості туру.

Регуляторні механізми ринку туристичних послуг.Фінансові механізми регуляції ринку. Інформація як регулятор ринкової діяльності. Рух грошей та рух інформації на ринку туристичних послуг.

 

Література

Менеджмент туризму

1. Бабарицька В. К., Малиновська О. Ю. Менеджмент туризму. Туроперейтинг. Понятійно-термінологічні основи. Сервісне забезпечення турпродукту: навч. посібник. – 2-ге вид., перероб. та доп. / В. К. Бабарицька. – К. : Альтерпрес, 2008. – 286 с.

2. Жукова М. А. Индустрия туризма: менеджмент организации. / М. А. Жукова. – М. : Финансы и статистика, 2004. – 199 с.

3. Зайцева Н. А. Менеджмент в социально-культурном сервисе и туризме: Учебник для вузов. / Н. А. Зайцева. – М.: Издательский центр «Академія», 2003. – 224 с.

4. Кабушкин Н. И. Менеджмент туризма: Учебник для студ. спец. «Экономика и управление социально-культурной сферой» вузов. – 3. изд., испр. / Н. И. Кабушкин. – Минск : ООО «Новое знание», 2002. – 409с.

5. Король О. Д., Крачило М. П. Менеджмент туризму: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. – Чернівці: Рута, 2008. – 240 c.

6. Любіцева О. О. Ринок туристичних послуг (геопросторові аспекти): навч. посібник. – 3-тє вид., переробл. та доп. – К. : Альтерпрес, 2006. – 436с.

7. Мальська М. П., Антонюк Н. В. Міжнародний туризм і сфера послуг: підручник / Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. Факультет міжнародних відносин. Географічний факультет. / М. П. Сальська. – К. : Знання, 2008. – 661с.

8. Мельниченко С. В., Ведмідь Н. І. Менеджмент підприємства туристичної індустрії: навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни / Київський національний торговельно-економічний ун-т / С. В. Мельниченко. – К. : КНТЕУ, 2005. – 217 с.

9. Моисеева Н. К. Стратегическое управление туристской фирмой: Учебник для студ. вузов, обучающихся по спец. «Менеджмент» / Российская междунар. академия туризма. – М. : Финансы и статистика, 2001. – 204 с.

10. Саак А. Э., Пшеничных Ю. А. Менеджмент в социально-культурном сервисе и туризме: Для студ. вузов, обуч. по спец. 100103 «Социально-культурный сервис и туризм». – СПб. ; М. ; Нижний Новгород ; Воронеж ; Ростов н/Д : Питер, 2007. – 512с.

11. Чудновский А. Д. Менеджмент туризма: Учеб. пособие. / А. Д. Чудновський. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 286 с.

12. Школа І. М., Ореховська Т. М., Козьменко І. Д. Менеджмент туристичної індустрії: навч. посіб. / І. М. Школа. – Чернівці: Книги-ХХІ, 2005. – 596 с.

 

Економіка туризму

1. Агафонова Л.Г., Агафонова О.Є. Туризм, готельний та ресторанний бізнес: ціноутворення, конкуренція, державне регулювання: Навчальний посібник / Київський ун-т туризму, економіки і права. – К.: Знання України, 2002. – 352 с.

2. Азар В.И., Туманов С.Ю. Экономика туристского рынка: Учеб. пособие. – М.: Ин-т повышения квалификации гос. служащих Рос. акад. гос. службы при Президенте Рос. Федерации, Ин-т междунар. туризма, 1998. – 239 с.

3. Балабанов И.Т., Балабанов А.И. Экономика туризма: Учеб. пособие. – М.: Финансы и статистика, 2009. – 173 с.

4. Гуляев В.Г. Туризм: экономика и социальное развитие. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 302 с.

5. Крутик А. Б., Решетова М. В. Экономика и предпринимательство в социально-культурном сервисе и туризме: учеб. пособие для студ. вузов, обуч. по спец. 100103 «Социально- культурный сервис и туризм». / А. Б. Крутик. – М. : Академия, 2007. – 217 с.

6. Козырев В.М., Зорин И.В., Сурин А.И. Экономика туризма: Учеб. пособие. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 313 с.

7. Морозов М. А. Экономика и предпринимательство в социально-культурном сервисе и туризме: Учебник для студ. вузов, обуч. по спец. 230500 «Социально-культурный сервис и туризм». / М. А. Морозова. – М.: Академия, 2004. – 288 с.

8. Морозова Н.С. Реклама в социально-культурном сервисе и туризме: Учебн. пособие. – М.: Академия, 2007. – 315 с.

9. Солодухина О.И., Гаранина Е.Н., Здоров А.Б. Финансы и бухгалтерский учет в туризме: Учеб. пособие. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 326 с.

10. Школа І.М., Ореховська Т.М., Козьменко І.Д. Менеджмент туристичної індустрії: Навч. посіб. – Чернівці: Книги-ХХІ, 2005. – 596 с.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 501; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!