Розподіл профзахворювань по професіях



В області найчастіше профзахворювання реєструються у медпрацівників (1–7 випадків за рік), машиністів, слюсарів (1-3 випадки за рік), трактористів, екскаваторників (1-2 випадки на рік). Поодинокі випадки зареєстровані у агрономів, оператора, верстатника, ливарника, апаратника, чистильника, оздоблювальника, дробарника, бухгалтера, комірника, майстра, водія, шляхового робітника.

Розподіл профзахворювань по нозологіях (діагнозах)

В області щороку реєструються 2-3 випадки нейросенсорної туговухості, що пов’язано з дією високих рівнів шуму на робочих місцях (РМ) і невикористання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) працюючими.

За даними санепідслужби області при вибіркових обстеженнях об’єктів і РМ за 2003р. у 657 випадках (33,8%) на 657 РМ (36,1%) виявлено перевищення граничнодопустимих рівнів (ГДР) шуму. У 2009р.—195 дослідження шуму (27,1%) на 180 РМ (24,7%) не відповідало нормам.

Щорічно в області реєструються також по 1-2 пилові бронхіти та хронічні ларингіти, що пов’язано з високою запиленістю повітря робочої зони (РЗ). У 2003р. нами було зареєстровано 751 випадок (13,6%) перевищення граничнодопустимих концентрацій (ГДК) пилу у повітрі РЗ. У 2009р.—750 досліджень пилу (11,7%) перевищували ГДК пилу у повітрі робочої зони. Звичайно, ми розуміємо, що вибіркові дослідження лабораторій санепідслужби проводяться, як правило, на “гірших” РМ і не є репрезентативними.

У 1999-2009рр. (за винятком 2002р.) в області щорічно реєструється 2-6 випадків туберкульозу професійного характеру серед працівників тубдиспансерів (37,5-66,7% від всіх профзахворювань). Це пов’язано із наявністю фактору ризику на РМ працівників тубдиспансерів і недотриманням санітарно-епідеміологічного режиму у цих закладах. Що в свою чергу пов’язано із недостатнім фінансуванням закладів охорони здоров'я області, низькою заробітною платою у медичній галузі.

В області реєструються поодинокі випадки енцефалопатій, радикулопатій, силікозів, пневмоконіозів, бронхіальної астми, гострі та хронічні отруєння хімічними речовинами, хронічний гепатит, хвороба Кінбека, бореліоз, лептоспіроз, гіпернефрома.

В Україні біля 30% від всіх випадків профзахворювань займають пневмоконіози, біля 22% - пилові бронхіти, біля 18% - захворювання опорно-рухового апарату, біля 13% вібраційна хвороба, біля 5% нейросенсорна приглухуватість, менше 3% інші форми профпатології.

Основними чинниками, що сприяють розвитку профпатології як в Україні, так і в Рівненській області є:

o недосконалість та несправність засобів колективного захисту, порушення правил техніки безпеки, режимів праці – 21,7%;

o відсутність, неефективність, несправність і незастосування ЗІЗ – 22,7%;

o недосконалість технологій, машин і механізмів – 55,6%.

Розподіл профзахворювань по районах області та м. Рівне

Серед 16 районів і м. Рівне профзахворювання з 1998р. реєструвались у 8-ми районах і м. Рівне.

Найбільша кількість профзахворювань реєструється у м. Рівне (щорічно від 2 до 10 випадків (2007р.)), у Здолбунівському р-ні (1-4 випадки в рік). У Березнівському, Володимирецькому, Гощанському, Дубенському, Костопільському, Рівненському, Сарненському р-нах періодично реєструється по 1 випадку за рік. В інших 8-ми районах області за останні 10 років профзахворювання не реєструвались.

Одним із чинників низької профзахворюваності в області є недостатнє кадрове забезпечення профпатологічної служби. На сьогодні тільки у Рівненській обласній лікарні зареєстрована 1 ставка профпатолога, яка зайнята лікарем-профпатологом. У районах та м. Рівне працюють позаштатні профпатологи.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 264; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!