Тема 10. Практичне завдання №1



1. Керівники даного підприємства вибрали не той спосіб мотиваці, який б задовільнив бажання працівників. Насамперед потрібно було б визначити чи хочуть всі працівники поїхати на відпочинок за рахунок компанії. Як виявилося пізніше не всі. Також керівник не ефективно розподілив обов’язки в результаті чого робота по плану працівниками не була виконана.

2. Мотивація  -  це  певне спонукання до дії. Я вважаю, що в даній ситуації була присутня мотивація, але вона не задовольняла працівників, тому вони і не ефективно виконували покладені на них обов’язки. Самомотивація - це спонукання до дії безпосередньо самого себе. Тобто людина, що бажає домогтися видатних результатів, повинна  прагнути до досягнення своєї мети. В даній ситуації вони не була присутня, оскільки працівники знизили показники результативності своєї праці і не виконали по плану покладену на них роботу.

3. В даному випадку керівництво керувалися лише власними інтересами, а саме отримати максимальний прибуток, не враховуючи при цьому думку своїх підлеглих щодо мотивації їхньої праці.

 

4. Для того, щоб встановити мотивуючі фактори необхідно визначити, що найбільше працівники хотіли б отримувати в якості винагороди. Я вважаю, що для багатьох працівників мотивуючим фактором насамперед є матеріальне стимулювання ( н – д збільшення заробітної плати, видача премії, добавка до основної зарплати).

 

 

Тема 11. Практичне завдання №1

А. Передбачивши характер змін керівники підприємств повинні привести у відповідність до них цілі і діяльність самого підприємства. Для прикладу візьмемо «ДП Тернопільський Облавтодор», яке займається ремонтом автодоріг. Політична ситуація в країні є не стабільною, що в певній мірі впливає на економічну ситуацію. Скорочення бюджетного фінансування на будівництво та ремонт автодоріг призвело до того, що дороги знаходяться в незадовільному стані. Керівництво « ДП Облавтодору» проаналізувавши ситуацію дійшло висновку, що необхідно збудувати власний асфальтний завод, що дасть можливість здешевити вартість ремонту автодоріг, так як основна складова частину затрат – це витрати на асфальтобетону суміш. Це дало можливість отримати позитивний результат при недостатніх обсягах фінансування в діяльності даного підприємства.

 

Б. Коли на підприємстві виникає якась неприємна ситуація, то необхідно відразу виявити всі причини її виникнення, та усунути їх і намагатися підтримувати стабільність. На протязі 2011 на підприємстві «ДП Тернопільський Облавтодор» зменшилися обсяги ремонту автодоріг. Це було зумовлено тим, що з’явився сильний конкурент - «ТОВ Техно – Буд – Центр», яке використовує кращу і більш удосконалену техніку іноземного виробництва. Для того, щоб збільшити та покращити обсяг і якість виконання робіт керівниками «ДП Тернопільський Облавтодору» було прийняте рішення про оформлення кредиту для закупівлі нової техніки, що дасть можливість отримати кращі результати при менших витратах.

В.Важливе значення в пристосуванні до нових умов працівників на підприємстві «ДП Тернопільський Облавтодор» має психологічний клімат у колективі. Ділові взаємини розвивають почуття товариства і взаємодопомоги, підвищують трудову активність працівників, задоволеність працею. З економічної точки зору морально-психологічний клімат на підприємстві значно впливає на продуктивність праці, впливаючи на психіку і настрій людей.

 

Тема 11. Практичне завдання №2

1.Я вважаю, що найбільший опір будуть чинити штатні працівники.

Причинами опору працівниками можуть бути:

відчуття втрати – можливість зниження заробітної

плати, втрата становища;

невідомість - працівникам буде шкода залишати колектив, оскільки їм не відомо, які відносини можуть скластися на новому місці роботи.

Для мене як менеджера причиною може бути те, що мені прийдеться працювати менеджером обох крамниць, доки обсяг продажу нової крамниці не дасть підстав увести там посаду власного штатного менеджера не отримуючи за це достойної заробітної плати. Але працювати на даній посаді я буду враховуючи майбутні вигоди.

 

2.Трудові відносини — це зобов'язальні відносини між конкретними сторонами. Тому важливо повідомити про зміни кожного працівника.
При цьому доцільно передбачати, що працівники можуть певним чином проявляти незгоду чи небажання. Керівникам даного підприємства необхідно переконати працівників, що без їхньої участі крамниця не зможе нормально працювати, тому що вони мають досвід роботи в даній сфері. По мірі можливості потрібно матеріально зацікавити персонал. При цьому необхідно врахувати приблизні межі загального розвитку даної організації.

3.Я вважаю, що в даному випадку може бути використаний як пов’язуючий стиль, що означає розвиток на основі сучасної діяльності, так і об’єднуючий стиль, тобто запланований розвиток. Розвиток на основі сучасної діяльності, тому що підприємство розширює свою діяльність, відкриваючи нові крамниці, а об’єднуючий стиль, тому що об’єднують для цього працю усіх працівників.

4.В даній ситуації я б застосувала таку стратегію змін,  як стратегія спільної діяльності, яка полягає у тому, що керівництво та персонал організації разом направляють процес змін. Згідно цієї стратегії менеджер крамниці буде заохочувати персонал  до впровадження змін, доводити інформацію, таким чином, щоб переконати працюючих, що в результаті спільної діяльності вони зможуть досягти бажаних результатів, як для підприємства, так і для працівників.

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 288; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!