Тема 8. Практичне завдання №1



1. Загальний характер комерційної діяльності – виступає в якості загального фактора ситуації, що займається наданням послуг. А саме це підприємство і займається видавництвом підручників.

Загальний економічний стан керівники данного підприємства приймають до уваги на етапі планування. Керівник фірми реагує на зміни кон’юктури на різних етапах, що призводить до зміни ресурсів, які вони використовують.

Підприємство використовує групу людей (н-д авторів, видавців тощо) для покращення результатів своєї діяльності.

Етап створення. Оскільки це підприємство є комерційним, то їхньою метою є отримання прибутку, через задоволення потреб споживачів. Менеджери повинні бути обережними й консервативнимми, тобто вони не повинні дуже ризикувати, щоб не відштовхнути своїх споживачів.

Атмосфера організації є сприятливою, оскільки працівники ефективно виконують поставлені перед ними завдання.

Ресурси (інформаційні це - інформація, яка збирається для випуску підручників, трудові це - люди, фінансові - це певна сума коштів , матеріальні - це папір, фарба тощо), якими володіє організація, їх якість і кількість, є значними фактором для організації. А дане підприємство ними і володіє.

Керівник є суттєвим фактором стану організації. Керівник цього підприємства направив організацію в цілому і її окремі складові частини в напрямку позитивного розвитку. Керівник прийняв рішення про співпрацю з авторами, створення менших за розміром і дешевших книжок.

 

2. 1. Основна проблема даного видавництва - це видавництво таких підручників, які були б доступні для людей.

2. 2.Збір даних може відбуватися у вигляді опитування серед споживачів, що дасть можливість визначити, які книжки вони будуть більше купляти ( н – д з малюнками чи без них, з твердою обкладинкою чи з м’якою тощо.)

2. 3. Керівник підприємства вирішив співпрацювати з авторами, аби створювати менші за розмірами й дешевші книжки.

2. 4. Потім керівник прийняв рішення щодо випуску таких підручників, які б задовольняли потреб різних груп клієнтів (викладачів і вчителів, книгарень, студентів і учнів).

2. 5.Він зумів переконати своїх підлеглих, що саме ті варіанти, які він пропонує (н – д вилучати додатки, що дасть можливість зекономити папір і тим самим книжки будуть дешевшими) є ефективним способом для вирішення даної проблеми. 

2. 6. В діяльності даного підприємства необхідно контролювати рівень прибутковості, менеджер повинен бути обережними, тобто не дуже ризикувати, щоб не відштовхнути своїх споживачів.

 

3. На місці керівника я б використовувала трьохмірне мислення, в якому береться до уваги результативність, яка досягається за рахунок управління. Головним в трьохмірному мислення є врахування конкретної практичної ситуації і висування на перший план необхідних дій керівника. А в даному випадку ситуація на ринку з підручниками є мінлива, тому керівник видавництва повинен здійснювати конкретні дії відповідно до зміни попиту на книжки.

4.Стратегії для підприємства враховуючи кризову ситуацію, яка склалася на сьогодні це: не значно збільшувати обсяги випуску підручників, оскільки споживачів можливо не будуть мати можливості купляти книжки, змінити якість паперу, вирізати непотрібну інформацію, зменшити обсяги випуску підручників, які менше користувалися попитом, по можливості зменшити витрати на виробництво.

 

Тема 9 Практичне завдання №1

1.Результати комерційної діяльності на ТОВ «Корс – Буд – Проект» є: рентабельність, фондовіддача (яка зменшилась на 72%), фондомісткість (зросла у 2 рази), і дохід товариства (зріс на 33,33%).

Результати функціональної діяльності : висока якість продукції, наявність прогресивних технологій, продуктивність, собівартісь, використання виробничих потужностей.

Результати підтримки: характеристика підприємства, виготовлення будівельної продукції, житла, надавання послуг з виробу майданчиків будівництва. Збільшення кількості працівників.

Аналізуючи результати можна сказати, що ефективність діяльності у 2009 р. погіршилася. Знизилась продуктивність праці, проте і кількість працівників збільшилася. У 2009 р. фондовіддача ОФ зменшилась на 72.07%, що сталося за рахунок збільшення вартості ОВФ. Фондомісткість продукції зросла, що також є негативним. Підприємство збиткове. Позитивним явищем є зростання чисельності працівників і ОВФ, проте це і ніяк не вплинуло на підприємство і не покращило його стан.

 

· Загальна характеристика комерційної діяльності – підприємство надає послуги з виробу майданчиків будівництва, інженерно-геологічні рекогносцирування, інженерно геологічні зйомки.

· Загальний економічний стан - керівники фірми реагують на зміни конюктури на різних етапах, що приведе до зміни ресурсів, які вони використовують.

· Пов’язані групи – підприємство використовує керівників, працівників, археологів, будівничих для покращення діяльності, тому величина відпрацьованого часу зросла у 2,56 разів.

· Етап розвитку організації – підприємство перебуває на етапі делегування повноважень, який призвів до кризи контролю, адже працівники не прорахували погіршення діяльності підприємства.

· Розмір організації – підприємство є малим, оскільки працює 13 працівників.

· Структура – лінійно організаційна структура управління.

· Атмосфера – є сприятливою, оскільки працівники вчасно і ефективно виконують завдання.

· Ресурси - на підприємстві присутні інформаційні (проектно-будівельні документації, проекти), трудові (13 працівників)  та матеріальні (цегла, блоки, цемент) ресурси.

· Керівники – цього підприємства направили організацію в напрямку позитивного розвитку (підприємсто має стабільний збут продукції і послуг).

 

3.На мою думку, зацікавленими у роботі даного підприємства будуть : корпорація «Терно-КОРС», холдинг-центр «Інтер-КОРС», приватні підприємства , держава ,якій сплачує податки, населення , оскільки підприємство займається виготовленням будівельної продукції , керівники - можливість отримати прибуток, працівники - забезпечення роботою.

4. На мою думку головний керівник керується технологічним мисленням, тому що нам показали всю картину діяльності підприємства і його окремих ланок( фондовіддача, фондомісткість, продуктивність праці, вартість , ОВФ…) Здійснювалось роз’яснення персоналу їх ролі в досягненні кінцевих результатів – було прийнято 8 працівників і тому дохід зріс на 33,33%.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 279; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!