Тема №2. Практичне заняття №1



Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя

 

 

Кафедра менеджменту

У виробничій сфері

 

Практичні завдання

З дисципліни «Самоменеджмент»

 

Виконав:

Студент групи БМп-43

Григус І.Л.

Перевірила:

Юрик Н.Є.

Тернопіль 2012

Основі напрями інвестування власних ресурсів

 

 

Кваліфікаційна ознака Поняття успіху
1. З позиції поведінки людини Безперервний рух
2. З позиції бачення менеджера Вміння зазирнути вперед, трохи далі ніж конкуренти
3. За характером розвитку бізнесу Вічна експансія, постійне розширення свого бізнесу, залучення його в нові сфери
4. За можливостями реалізації Реалізація правильної стратегічної ідеї
5. З позиції вміння сформулювати свою ціль Уміння точно поставити цілі
6. За характером усунення труднощів Уміння долати труднощі, а також розумно «робити паузи»
7. За схильністю до ризику Схильність до помірного ризику при опорі на власні можливості

Завдання до теми №2

 

Тема №1. Практичне заняття №1

1. Процеси перебудови умовах зовнішнього середовища стають обов’язковою умовою виживання підприємства. Виживання підприємства повинні здійснювати інновації при «відмиранні» всього застарілого. Проблема виживання й успішного функціонування є актуальною для складних економічних систем в умовах нестабільності зовнішнього середовища. У зв’язку з цим у зміцненні конкурентних позицій підприємства в умовах економічних трансформацій важливе значення має формування в системі управління заходів превентивного характеру, що передбачають перебудову процесів на підприємстві.

У XXI ст. знання як один з важливих чинників забезпечення конкурентоспроможності підприємств набувають особливої актуальності через зменшення термінів циклу технологій, продукції, процесів. Певною мірою знання можна розглядати і як чинник безпеки підприємства.

Багато підприємств, особливо великих і функціонуючих на зовнішньому ринку, мають добре відпрацьовану систему самонавчання персоналу. Створення такої системи навчання на підприємстві є чинником його трансформації на інноваційне, оскільки без нових знань, нового економічного світогляду практично неможливо забезпечити ефективне управління підприємством. На прикладі ДП «Тернопільський Облавтодор» керівниками цього підприємства було прийнято рішення про перебудову в системі Облавтодору.

 

2. Кожне підприємство має йти «в ногу з часом», тобто повинне враховувати зміни в НТП, а також зміни, які відбуваються в суспільстві загалом.

На прикладі ДП «Тернопільський Облавтодор» була проведена реорганізація в результаті чого було проведено об’єднання трьох «Райавтодорів» в одне. Також було було проведено приєднання Філії Тернопільський Доркомплект до Великоберезовицької ДЕД. Це, з одного боку, призвело до зниження витрат «ДП Облавтодору» і заощадження бюджетних коштів, але і, з іншого боку, було проведено скорочення висококваліфікованих працівників, які залишилися без матеріального забезпечення.

 

3. Для того, щоб переконати когось іншого і перебудові потрібно вірити самому у це. Якщо керівник підприємства не довіряє собі і своїм можливостям підлеглі йому працівники будуть сумніватися у керівникові, що може вплинути на результати у негативну сторону. Потрібно на 100% бути впевнений у своїх рішеннях, адже впевнений у собі керівник – це шлях до успіху.

На прикладі керівництво ДП «Тернопільський Облавтодору» було переконане, що реорганізація цього підприємства дасть позитивні результати та переконали в цьому працівників філій, які входять в склад і ДП «Тернопільський Облавтодор»

 

4. На прикладі « ДП Облавтодор » заперечення старої структури призвело до масового вивільнення людей . На мою думку, можна було зменшити витрати підприємства за рахунок постачання дорожніх матеріалів по більш низьких цінах на пряму від товаровиробника, обминаючи різні комерційні структури.

 

Практичне заняття №2

1. На мою думку, власник великої будівельної фірми вирішує дрібні фінансові проблеми через те, що недовіряє своїм підлеглим працівникам, а також можливо на фірмі немає спеціалістів, яким він міг би довірити вирішення цих дрібних питань.

Я не схвалюю такий стиль керівництва, тому що цю роботу мають виконувати фінансовий директор або підлеглі йому працівники. Якщо власник фірми буде вирішувати дрібні фінансові питання, то в нього може бути брак часу на вирішення більш важливих питань.

2. Я вважаю, що самоменеджментом назвати це не можна, оскільки само менеджмент – це послідовне і ціле направлене використання випробуваних методів роботи в щоденній практиці для того , щоб оптимально зі змістом використовувати свій час. Власник даної будівельної фірми свій час використовує не оптимально, тому що багато часу приділяє вирішенню дрібних фінансових проблем, а основною метою самоменеджменту є максимальне використання власного потенціалу управлінців.

3. Моя думка співпадає з думкою відвідувача, а саме з тим, що якщо власник фірми самостійно вирішує такі дріб’язкові питання, то його фірма в фінансовому плані не заслуговує довіри, тому що він має вирішувати більш важливіші питання.

4. Напевне відвідувач вважає, що на підприємстві погана організація праці, немає розподілу обов’язків між апаратом управління, а це не припустиме в діяльності будь – якого підприємства, тому що це може призвести до занепаду підприємства.

 

Тема №2. Практичне заняття №1

 

1.1.Оцінивши свої можливості я визначила свій тип особистості - це екстраверт, оскільки екстраверсія – це тип особистості, що орієнтований у своїх проявах на зовнішній світ. Для екстравертів характерна поведінка, при якій людина прагне до спілкування з людьми, уваги з боку оточуючих, участі в багатолюдних заходах і вечірках. Екстраверт може бути чудовим, організатором, урядовцем, керівником, що і є характерним для мене.

1.2. Майже всі професії в напрямку «людина – людина» належать екстравертам ( н- д керівники, менеджери, лікарі), тобто всі люди, які працюють з людьми. А я з перерахованих професій вибрала менеджер зі збуту.

1.3. В залежності від умов роботи, кожен працівник повинен ті обов’язки, які покладені на нього. Для цього іноді необхідно уточнювати, і можливо десь само перемінювати свій тип особистості.

2.На мою думку, індивідуальні риси людини при прийнятті на роботу відіграють важливу роль. Всі люди в чомусь похожі один на одного, проте кожен несе в собі щось, що робить його унікальним, винятковим. саме така людини входить в організацію, саме така людина виконує поставленні перед ним завдання і відіграє певне роль в організації, саме такою людиною потрібно керувати допомагати розкрити і задіяти свій потенціал у вирішенні завдань організації, створювати необхідні умови для його успішної роботи і взаємодії з організаційним оточенням і вирішенням власних життєвих проблем. При прийнятті на роботу провівши співбесіду необхідно як найглибше розрізняти індивідуальні риси, щоб визначити чи зможе дана особа відповідати запропонованій посаді.

3. Я вважаю, що власні сприйняття і позиції впливають на кар’єру не тільки менеджера із збуту, а і на інші професії. Якщо працівник задоволений роботою, яку він виконує, то він буде старатися поглиблювати свої знання в цьому напрямку, що дасть можливість кар’єрному росту.

4. В процесі побудови алгоритму власної службової кар’єри можна використовувати такі концепції само менеджменту:

ü Концепція здолання власних обмежень, оскільки метою даної концепції є підготовка менеджера до ділової кар’єри;

ü Концепція само менеджменту як сукупності соціальних технологій, оскільки само менеджмент згідно даної концепції розкривається такими поняттями, як самоуправління, самоорганізація, саморозвиток.

ü Концепція підвищення власної культури ділового життя, через те, що велике значення тут приділяється вмінням ведення бесід, вмінню жити в згоді з людьми, що є важливими елементами кар’єри не тільки менеджера із збуту, а й для багатьох інших працівників.

ü Концепція досягнення власного ділового успіху, оскільки ця концепція представляє ряд практичних порад, використавши, які менеджер вдосконалить особисті якості, розкриє свої можливості з метою досягнення успіху.

 

 

Тема №3. Практичне заняття№1

 

1.Я вважаю, що Спенсер належить до демократичного типу керівника. Демократичний тип керівника прагне до надання підлеглим, самостійності відповідно до їх кваліфікації, і функцій, які вони виконують, залучає їх до таких видів діяльності, як визначення цілей оцінка роботи, підготовка та прийняття рішень, створює необхідні для виконання роботи передумови і справедливо оцінює їх зусилля , з повагою ставиться до людей і турбується про них. Керівник демократичного типу особисто займається тільки найбільш складними і важливими питаннями надаючи право підлеглим вирішувати усі інші. Однак, якщо цього вимагають інтереси справи, він сміливо йде на розрахований ризик. Максимально обґрунтовуючи рішення, що розробляються, він твердо втілює їх у життя.    Стимулюючи ініціативу знизу і підкреслюючи свою повагу до підлеглих, він, дає вказівки не у формі наказів, а у вигляді пропозицій, порад і навіть прохань не тільки прислуховується до думки, а й враховує її. Добре проінформований про справжнє становище справ у керованій ним організації і про настрої своїх підлеглих він у взаємовідносинах з ними завжди тактовний, з розумінням ставиться до їх інтересів і запитів. Всі ці риси характерні власнику компанії з догляду за теплицями, парками та газонами.

2. На мою думку, керівникові компанії притаманний дискурсивний тип мислення. Дискурсивне мислення — це розсудливе, обґрунтоване попереднім знанням мислення. Я вважаю, що цей тип мислення позитивно впливає на прийнятті ним рішення. Марк Спенсер провів аналіз демографічної ситуації штату. Він врахував, що кількість населення стрімко зросла, що призвело до збільшення житлових будинків і це в свою чергу, повинне було збільшити попит на послуги із упорядкування території, а також зумовити зростання продажу розсади, коли власники почнуть засаджувати газони і клумби.

3.1. Щодо трудової діяльності, то можна зазначити, що керівник фірми створив можливості до майбутнього розвитку, а також створив необхідні умови для успішного ведення робіт, для цього він проводив навчання щодо підвищення кваліфікації своїх працівників, відправляючи їх на курси.

        3.2. На сьогоднішній до процесу управління сучасним підприємством необхідно підходити з позицій не тільки науково обґрунтованих способів та прийомів організації праці, але й з використанням особливих методів управління, які б стимулювали діяльність як самих керівників підприємств, так і всього колективу в цілому. Вагомою фігурою в діяльності будь – якого підприємства є керівник. Щодо керівника Спенсера, то доречно зазначити, що це особа, яка наділена правом приймати рішення в межах даних йому повноважень, який також володіє засобами досягнення мети і методами контролю, уміло використовує засоби заохочення. Він володіє високим професіоналізмом, здатністю до прогнозування та передбачення, спроможний адаптуватися до економічного та соціального прогресу суспільства.

 

3.3 Щодо посадової діяльності, то - це багатогранна діяльність працівника апарату управління, яка здійснюється в межах відповідної посади. В основі кожної посади лежить, перш за все, розподіл праці. Я вважаю, що Спенсер ефективно розподілив обов’язки між працівниками, завдяки чому компанія досягнула успіху.

4. До факторів успішної діяльності даного керівника можна віднести:

1. Висока професійна підготовка.

2. Вміння працювати з людьми.

3. Готовність ризикувати і брати на себе відповідальність за це.

4. Здатність генерувати більше ідей.

5. Уміння при необхідності легко змінювати стиль управління.

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 344; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!