Ділова гра “Грошова оцінка архівних документів” з використанням кейс-методу



 

На початку ділової гри академгрупа розбивається на декілька експертно – оціночних комісій у складі трьох чоловік та обираються голови комісій. Кожній комісії видаються завдання відповідно до таблиці 10.1 (Інформацію до завдань взято з Інтернет- аукціону http://auction-su.com 

http://www.antikwariat.ru/ .Крім того використано інформ. ресурси веб-сайтів:

www.archives.gov.ua; www.donarc.nm.ru www.nbuv.gov.ua/library/;

www.nbuv.gov.ua; www.ilnan.gov.ua ). За результатами роботи кожна комісія складає наступні документи:

1.Акт приймання-передачі документів для здійснення грошової оцінки; 2.Таблиця визначення рангу документів НАФ;

3. Акт грошової оцінки документів НАФ;

4.Звіт про проведення грошової оцінки.

Для проведення ділової гри всі члени комісій повинні ознайомитися з “Порядком проведення грошової оцінки документів Національного архівного фонду” (додаток 19) та “Методикою грошової оцінки документів Національного архівного фонду” (додаток 20). Голови комісій розподіляють роботу між  її членами та оцінюють їх особистий внесок у виконання завдання, відповідають за належне оформлення результатів виконаної роботи своєї групи.

 Згідно з “Методикою грошової оцінки документів НАФ”, затвердженої наказом Держкомархіву України від 28.03.05 № 34/683, складіть Актприймання-передачі документів для здійснення грошової оцінки (додаток 1до «Методики»). Далі, використовуючи Примірну шкалу оцінок документів НАФ (додаток 2 до «Методики») визначте ранг документа, запропонованого викладачем вашій групі варіанту (див. Табл.10.1). З фотокопіями оригіналів документів, які підлягають грошовій оцінці, ви можете ознайомитись в електронній версії “Завдання з архівознавства” файли: «Персопницьке Євангелія», «Львівський Апостол», «Російський аукціон», «Рекламні оголошення» , «Документи для оцінки».

При визначені рангу документа необхідно виставити бали за критеріями “Примірної шкали оцінок документів НАФ”: інформаційна цінність документа; історико-культурна цінність документа; цінність, зумовлена збереженістю документа; додатковий критерій . Результати визначення рангу документів НАФ оформляється у вигляді таблицівизначення рангудокументів (додаток 20.3 до «Методики»). За «Примірною шкалою цін документів НАФ» (додаток 4 до «Методики») визначається вартість вашого документа. Результат грошової оцінки документа оформляється вихідним документом - “Акт грошової оцінки документів НАФ”(додаток 5 до «Методики»).

Голова комісії за насідками роботи групи готує Звіт про проведення грошової оцінки документа де дає загальну характеристику історичної епохи до якої належить документ і стан збереженості документальних фондів того періоду, та загальну характеристику документа, його основні особливості, в чому полягає його цінність, коротку інформацію про осіб (фізичних чи юридичних) кому належав документ, чи ким складений та підписаний тощо. В звіті вказується на підставі яких нормативних документів проводилась грошова оцінка, за якими критеріями було оцінено документ, як підраховувались бали та як розраховувалась вартість документа.

Звіти про проведення грошової оцінки документів докладаються головами комісій перед академгрупою, обговорюються та критично оцінюються всіма учасниками ділової гри.

Таблиця 10.1

Варіанти групових завдань

Номер варіанту Назва , вид документа

Походження документа чи місце зберігання оригіналу

1 2

3

1 Копія (відпуск) листа за підписом секретаря Запорізького обкому Компартії Леоніда Брежнєва до секретаря ЦК КП(б)У Л.Кагановича від 18.10.1947 р.

Державний архів Запорізької області (ф. П-102, Запорізький обком Компартії України, оп.2, спр.640, арк.112)

2 Копія (відпуск) листа за підписом Голови Ради Міністрів УРСР М.Хрущова та Секретаря ЦК КП(б) У Д.Коротченка від 23.11.1947 за № 113/703 надісланого на дві адреси до Дніпропетровська: облвиконкому та  обкому КП (б) У

ЦДАГО України Дніпропетровський обком Компартії України (ф.1, оп.23, спр.4038, арк. 425)

3 Копія(відпуск) листа за підписом Голови Ради Міністрів УРСР М.Хрущова та Секретаря ЦК КП(б) У Д.Коротченка від 25.11.1947 за №113/713 надіслані на дві адреси в Кіровограді: до облвиконкому та обкому КП(б)У

ЦДАГО України Кіровоградський обком Компартії України (ф. 1, оп.23, спр.4038, арк.412-413)

4 Урядова телеграма з Києва 1221 251 23/11 1906 серія на дві адреси Дніпропетровська: голові облвиконкому Філіпову та секретарю обкому КП(б) Брежнєву

ЦДАГО України Дніпропетровський обком ЦК(б), ф. П-19, оп.5, спр.303, арк.45)


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 235; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!