Викладач                                                                                      Ю.С. Соколова



Практичне заняття № 2

Тема:Розрахунок техніко-економічних показників для визначення ефективності роботи магазину, який запровадив самообслуговування покупців.

Мета: Навчитися розраховувати необхідні для аналізу показники, робити висновок про доцільність упровадження самообслуговування в магазині.

Матеріально-технічне забезпечення та дидактичні засоби:практичні завдання (задачі,таблиці), методичні поради до виконання розрахунково–економічних завдань, тестові завдання.

Література:

1.Прокопенко О.В., Школа В.Ю., Дегтяренко О.О., Махнуша С.М., Інфраструктура товарного ринку – К: центр учбової літератури 2007р.

2.Совощенко А.С. Інфраструктура товарного ринку: Навчальний посібник – К: КНЕУ 2005р.

3.Шканова О.М. Інфраструктура товарного ринку: Навчальний посібник – К: центр навчальної літератури 2006р

Структура заняття:

1. Організаційна частина заняття:

- привітання;

- перевірка присутніх (вияснення причин відсутності).

2. Повідомлення теми, формулювання мети й основних завдань:

Виконуючи завдання по темі «Розрахунок техніко-економічних показників для визначення ефективності роботи магазину, який запровадив самообслуговування покупців» студент отримує практичні навички з розрахунку показників соціально-економічної ефективності роботи непродовольчих магазинів, та розрахунку необхідних для аналізу показників. Отримані знання на практичному занятті студенту знадобляться на практиці. як кваліфікованому фахівцю даної галузі.

 

3. Актуалізація опорних знань:

- Сутність та особливості роздрібної торгівлі.

- Роздрібна торгівля як основний посередник між виробником та споживачем.

- Основні послуги та функції підприємств роздрібної торгівлі.

- Маркетингові рішення в системі підприємств роздрібної торгівлі.

- Нормативно-правові основи діяльності підприємств роздрібної торгівлі.

 

 

4. Мотивація навчальної дисципліни:

Бурхливе збільшення обсягів виробництва та споживання, оновлення та розширення асортименту, ускладнення господарських зв’язків з одночасним посиленням конкуренції обумовлюють підвищення ролі послуг підприємств роздрібної торгівлі в забезпеченні ринкової рівноваги, необхідність створення умов для ефективної виробничо-комерційної діяльності його суб’єктів. Розгляд цих проблем формує основний зміст навчальної дисципліни.

5. Вступний інструктаж:

Кожний студент групи отримує свої завдання з власними вихідними даними до кожної задачі. Варіанти завдань надаються викладачем. Орієнтовані завдання наведений у підрозділі «Практичні завдання», «Тестові завдання». Виконуючи практичне завдання, студент має уявити себе працівником підприємства, повинен осмислити напрям діяльності послуги, що вона собою являє, які завдання виникають (відповідно до отриманого завдання).

6. Виконання практичної роботи:

3.1. Методичні вказівки:

Дивись додаток «Практичні завдання».

 

3.2. Поточний контроль виконання роботи:

На протязі заняття викладач контролює виконання роботи, відповідає на питання, які виникають у студентів, спрямовує їх діяльність на досягнення мети практичного заняття.

 

3.3. Заключний інструктаж:

По закінченню практичного заняття, студенти повинні підвести підсумки і записати висновок щодо виконаної роботи.

Після виконання практичної роботи студент повинен знати:Як розраховуються техніко-економічні показники для аналізу роботи магазинів самообслуговування.

Вміти:Розраховувати необхідні для аналізу показники, робити висновок про доцільність упровадження самообслуговування в магазині.

4. Підбиття підсумків заняття та оцінка виконаної роботи.

Заслухавши висновки студентів щодо досягнення мети практичного заняття викладач оцінює індивідуальну роботу кожного студента.

5. Домашнє завдання.Обрати товарну групу і проаналізувати діяльність магазинів з їх продажу в регіоні за схемою: назва, форма організації, ступень спеціалізації, місце розміщення, орієнтовна кількість відвідувачів, обсяги продажу, недоліки та переваги.

Викладач                                                                                      Ю.С. Соколова

Практичні завдання


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 262; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!