Поточний контроль виконання роботи



Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Харківська національна академія міського господарства

Житлово-комунальний технікум

 

ЗАВДАННЯ ТА ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ

ДЛЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

 

З дисципліни «Інфраструктура товарного ринку»

 

по спеціальності 5.03050702 «Комерційна діяльність»

вищих навчальних закладів І рівня акредитації

 

Розглянуто та схвалено на засіданні циклової комісії комерційної діяльності Протокол №______від ______________ Голова комісії: ____________________Г.В. Непочатова   Розроблено викладачем ЖКТ ХНАМГ Соколовою Ю.С.

 

Харків – 2012

Практичне заняття № 1

 

Тема:Розрахунок корисної площі складу та розробка раціональної схеми руху товарів від виробничих підприємств до роздрібної торговельної мережі.

 

Мета заняття: Навчитися розраховувати потребу оптового підприємства у корисній площі загально-товарного складу для зберігання товарів та визначення обсягів транзитного та складського обороту оптової бази.

 

Матеріально-технічне забезпечення та дидактичні засоби:практичні завдання (задачі, таблиці), методичні поради до виконання розрахунково–економічних завдань, тестові завдання.

Література:

1.Прокопенко О.В., Школа В.Ю., Дегтяренко О.О., Махнуша С.М. Інфраструктура товарного ринку. Навч. посібник. – К: Центр учбової літератури, 2007. – 296 с.

2.Савощенко А.С. Інфраструктура товарного ринку: Навч. посібник. –  К: КНЕУ, 2005. – 336 с.

3.Савощенко А. С., Полонець В. М. Інфраструктура товарного ринку: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни. — К.: КНЕУ, 2008. — 376 с.

4.Шканова О.М. Інфраструктура товарного ринку: Навч. посібник. – К: Центр навчальної літератури, 2006. - 320 с.

Структура заняття:

1. Організаційна частина заняття:

- привітання;

- перевірка присутніх (вияснення причин відсутності).

 

Повідомлення теми, формулювання мети й основних завдань.

Виконуючи практичне завдання по темі «Розрахунок корисної площі складу та розробка раціональної схеми руху товарів від виробничих підприємств до роздрібної торговельної мережі», студент має уявити себе працівником підприємства, повинен осмислити напрям діяльності підприємства, що воно собою уявляє, які завдання виникають (відповідно до отриманого завдання. Студент повинен навчитися коротко описувати напрям діяльності підприємства/підрозділу, відповідно до якого можна віднести отримане завдання. Студент повинен навчитись описувати ситуацію, що склалась на підприємстві, вміти чітко формулювати завдання, яке потрібно вирішити та вирішити його. Закінчуючи виконання завдання, студент описує отримані результати, їхнє економічне значення.

3.Актуалізація опорних знань:

- Як класифікуються послуги підприємств оптової торгівлі?

- Що включають комерційні послуги оптових підприємств?

- Які послуги належать до інформаційно-консультативних?

- Що передбачають фінансово-кредитні та кредитні послуги?

- Які послуги відносять до орендних і прокатних послуг?

- На що спрямовані транспортно-експедиторські послуги?

- Як формується обсяг виробничо-технічних послуг оптового підприємства?

- Дайте характеристику показників оцінювання ефективності діяльності послуг підприємствами оптової торгівлі.

Мотивація навчальної дисципліни.

Бурхливе збільшення обсягів виробництва та споживання, оновлення та розширення асортименту, ускладнення господарських зв’язків з одночасним посиленням конкуренції обумовлюють підвищення ролі послуг підприємств оптової торгівлі в забезпеченні ринкової рівноваги, необхідність створення умов для ефективної виробничо-комерційної діяльності його суб’єктів. Розгляд цих проблем формує основний зміст навчальної дисципліни.

 

Вступний інструктаж.

Кожний студент групи отримує свої завдання з власними вихідними даними до кожної задачі. Варіанти завдань надаються викладачем. Орієнтовані завдання наведений у підрозділі «Практичні завдання», «Тестові завдання». Виконуючи практичне завдання, студент має уявити себе працівником підприємства, повинен осмислити напрям діяльності послуги, що вона собою являє, які завдання виникають (відповідно до отриманого завдання). Викладач має право скласти індивідуальний перелік економічно-розрахункових завдань і дати його студентам.

 

6. Виконання практичної роботи:

Методичні вказівки.

Дивись додаток «Практичні завдання».

Поточний контроль виконання роботи.

На протязі заняття викладач контролює виконання роботи, відповідає на питання, які виникають у студентів, спрямовує їх діяльність на досягнення мети практичного заняття.

6.3. Заключний інструктаж.

По закінченню практичного заняття, студенти повинні підвести підсумки і записати висновок щодо виконаної роботи.

 

Кваліфікаційні вимоги.

Після виконання практичної роботи студентиповинні знати:порядок розрахунку корисної площі складу, та як розробляється схема руху товарів від виробничих підприємств до роздрібної торговельної мережі;

вміти:розраховувати корисну площу складу та розробляти раціональну схему руху товарів вид виробничих підприємств до роздрібної торговельної мережі.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 310; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!