Узагальнення та систематизація вмінь і навичок

Практична робота № 1

Тема. Створення мережного підключення до робочих груп.

Мета:навчитися додавати нового клієнта до вже існуючої комп'ютерної мережі та конфігурувати його для роботи в робочій групі.

Хід роботи

Організаційна частина

а) готовність групи до заняття;

б) психоемоційний настрій;

в) перевірка присутніх;

2. Актуалізація опорних знань студентів:

а) повідомлення теми та мети;

б) повідомлення основних тем, по яким відбувається практична робота.

Закріплення вмінь та навичок студентів

Теоретичні відомості. Існує два способи з'єднання Windows XP Professional – клієнтів з локальною мережею: автоматичний та ручний. Автоматичний спосіб кращий, тому що досить надійний та має високу швидкість. Проте, іноді буває необхідно зробити підключення клієнта вручну або застосувати певний протокол або сервіс. Першим кроком при підготовці Windows XP Professional-клієнта до роботи в локальній мережі є інсталяція мережної карти й з'єднання з мережею. Далі необхідно запустити майстер мережного підключення. Організація локальних мережних з'єднань за допомогою майстра установки мережі (Network Setup Wizard) досить проста, тому що проводиться автоматично. Однак іноді може знадобитися більше складне завдання, чим простий запуск майстра для настроювання з'єднання. Деякі з'єднання вимагають інсталяції або видалення таких компонентів мережі як клієнтські комп'ютери, протоколи або сервіси. В звичайній локальної мережі із протоколом TCP/IP повинні бути присутнім наступні компоненти.

1) Client for Microsoft Network (Клієнт для мереж Microsoft). Клієнтська програма, що дозволяє комп'ютеру обмінюватися даними з іншими Microsoft-комп'ютерами.

2) File And Printer Sharing For Microsoft Networks (Служба доступу до файлів і принтерів мереж Microsoft). Сервіс, що робить можливим спільне використання файлів і принтерів комп'ютерами Microsoft.

3) Qo Packet Scheduler (Планувальник пакетів Qo). Сервіс, що встановлює порядок пересилання пакетів, заснований на стандартах якості служби (Quality of Service, Qo).

4) Internet Protocol (TCP/IP). Набір протоколів TCP/IP.

4. Основна частина заняття:

Завдання: за наведеним нижче алгоритмом та використовуючи вказівки виконати підключення комп’ютера до робочої групи. Виконати конфігурування основних параметрів підключення за допомогою майстра нових підключень, а настройки ІР – адрес виконати вручну.

Алгоритм виконання:

  1. Задайте ім’я комп’ютеру, який на фізичному рівні приєднаний до мережі.
  2. Задайте ім’я робочої групи, до якої буде приєднаний комп’ютер.
  3. Присвоїти адресу комп’ютеру та виконати інші настройки.
  4. Перевірити зв’язок комп’ютера з іншими комп’ютерами мережі.

Вказівки до виконання:

  1. Для присвоєння комп’ютеру нового імені виконайте наступне:

- клацніть правою кнопкою миші по значку „Мій комп’ютер ” на робочому столі та виберіть „Властивості”;

 - в вікні, що відкрилося, виберіть вкладку „Ім’я комп’ютера” та натисніть кнопку „Змінити...”;

       

 - введіть ім’я комп’ютера англійською мовою - WS-031 та ім’я робочої групи WORKGROUP. Ім’я робочої групи може бути вказане (за замовчуванням воно однакове для всіх комп’ютерів під ОС Windows). Далі натисніть кнопку „ОК”. Далі необхідно перезавантажити комп’ютер, щоб зміни вступили в силу.

2. В локальних мережах перші два блоки ІР – адреси повинні містити цифри 192.168, а наступні два можуть бути будь-якими – від 0 до 255. При цьому 255 неможна використовувати взагалі, а 0 може бути використаний тільки в третьому блоці. Таким чином, адреса комп’ютера мережі має бути 192.168.1.11. Це викликано тим, що спілкуватися між собою можуть тільки ті комп’ютери, у яких в третьому блоці однакові цифри. При цьому потрібно пам’ятати, що для запобігання конфліктів неможна присвоювати одну і ту ж адресу декільком ПК.

Таким чином, для виконання настройок необхідно виконати наступне:

- виберіть „Пуск” – „Настройка” на двічі клацніть по пункту „Мережні підключення”;

- клацніть правою кнопкою миші „Підключення по локальній мережі” та натисніть „Властивості”;

- в вікні, що відкрилося, виберіть „Протокол Інтернету (TCP/IP)” та натисніть кнопку „Властивості”;

-  відмітьте пункт „Використовувати наступну ІР-адресу ”. В полі „ІР-адреса” введіть адресу. Клацніть мишею по полю „Маска підмережі” – там з’явиться відповідна адреса комп’ютеру величина;

- натисніть кнопку „ОК” в цьому вікні та „Закрити” в наступному. Через декілька хвилин зміни вступлять в силу. Закрийте вікно „Мережних підключень”.

3. Для перевірки зв’язку необхідно вибрати меню „Пуск” та вибрати „Виконати”. В полі необхідно ввести cmd та натисніть ОК. Відкриється командний інтерпретатор Windows. Тут можна набирати різні команди, всі команди вводяться тільки англійською мовою. Далі вводимо назву команди – ping.Пропінгуйте зв’язок. Для цього введіть в командному інтерпретаторі ping 192.168.1.06. Так перевіряється зв’язок комп’ютера, який був приєднаний до мережі з іншим комп’ютером мережі. На екрані будуть представлені результати виконання.

 

  1. Контрольні запитання

5.1 Як на фізичному рівні зв’язати два комп’ютера?

5.2 Які ще інструменти застосовуються для перевірки зв’язку одного комп’ютера з іншими?

5.3  Для чого використовується DNS – сервер?

Узагальнення та систематизація вмінь і навичок.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 239; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!