МЕДИЧНІ ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ



Медичні засоби індивідуального захисту — це аптечка індивідуальна (АІ-2), індивідуальний протихімічний пакет (ІПП-8) і пакет перев'язувальний індивідуальний.

Аптечка індивідуальна (АІ-2) обов’язково всередині містить інструкцію, в якій описується порядок прийому ліків (рис.13, рис.14).

Рис.13. Аптечка індивідуальна(загальний вигляд)

 

Рис.14. Аптечка індивідуальна (вміст)

Індивідуальний протихімічний пакет ІПП-8 призначе­ний для знезараження краплиннорідких ОР, що потрапи­ли на відкриті ділянки шкіри та одяг. До комплекту вхо­дять флакон з дегазувальним розчином і чотири ватно-мар­леві тампони (рис.15). Посуд і тампони запаяні в герме­тичну оболонку з поліетилену. При використанні ІПП-8 тампони щедро змочують розчином. (Слід пам'ятати, що цей розчин — отруйна рідина, і стежити, щоб не потрапив у очі.) Першим тампоном видаляють із шкірного покриву ОР щипковим рухом, наступна обробка — протирання ура­женої ділянки (рис.16).

Рис.15. Індивідуальнийпротихімічний пакет: 1 – загальнийвигляд; 2 – флакон з дегазуючимрозчином; 3 – тампони.

 

Рис.16. Знезараження шкіри.

Пакет перев'язувальний індивідуальний призначений для надання допомоги при пораненнях і опіках. Він скла­дається з бинта, двох ватно-марлевих подушечок, шпильки і чохла. В разі потреби пакет відкривають, виймають бинт з двома стерильними подушечками, не торкаючись руками їх внутрішньої поверхні. Подушечку накладають на рану і прибинтовують, кінець закріплюють шпилькою. При наскрізних пораненнях рухому подушечку переміщу­ють по бинту так, щоб закрити вхідний і вихідний отвори рани. Чохол, внутрішня поверхня якого стерильна, вико­ристовується для накладання герметичних пов'язок. До кожного пакета додається інструкція з його застосування.

ПЕРЕВІРТЕ СЕБЕ

 

1. З чого складаються засоби захисту органів дихання?

2. Яка різниця між фільтруючим та ізолюючим протигазом?

3. Для чого призначені респіратори?

4. Які засоби захисту шкіри ви знаєте?

5. Для чого призначені медичні засоби захисту?

6. Що входить до медичних засобів захисту?

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 169;