Документальне оформлення списання з урахування витратного й інвентарного медичного майна



 

Списання витратного медичного майна, виданого по рецептах і вимогах з обліку аптеки військової частини ( медичної роти мех.бр та ін.) проводиться в залежності від того, чи підлягає видане медичне майно обліку з веденням щоденної вибірки або ні.

Номенклатура витратного медичного майна, підлягаючого обліку з веденням щоденної вибірки, установлюється Положенням про постачання медичним майном Збройних Сил на мирний час і Інструкцією про порядок обігу психотропних, наркотичних та отруйних лікарських засобів в Збройних Силах України. Відповідно до чинних положень обліку з веденням щоденної вибірки підлягають отруйні і наркотичні лікарські препарати, похідні барбітурової кислоти, транквілізатори і психотропні лікарські засоби, спирт і спиртові розчини, антибіотики, перев'язувальний матеріал (бинти, вата, марля, пакети перев'язувальні, серветки), імпортні лікарські препарати, а також дорогокоштуючі і дефіцитні лікарські засоби, номенклатура яких визначається у військовій частині (з'єднанні).

Список дорогокоштуючих і дефіцитних препаратів, підлягаючих урахуванню з веденням щоденної вибірки, затверджуються:

- у військовій частині — начальником медичної служби за наданням начальника медичного пункту;

- в медичній роті мех (т) бригади - командиром мед. роти;

- у лікувальній установі - начальником установи за наданням начальника медичної частини.

Списання витратного медичного майна, підлягаючих обліку з веденням щоденної вибірки з книг обліку, проводиться щомісяця на підставі підсумкових даних про витрату майна по книзі обліку щоденної витрати (форма 50). Записи у дану книгу заносяться щодня начальником аптеки або іншою особою, що веде обліку майна зі зведеної відомості (форма 7), що складається на підставі отриманих аптекою рецептів і вимог. При невеликій номенклатурі майна, що витрачається, дані про відпуск на підставі рецептів і вимог можна записувати безпосередньо в книгу обліку щоденної витрати (форма 50).

Інше витратне медичне майно, не підлягаюче обліку з веденням щоденної вибірки, видане з аптеки, списується з обліку один раз у три місяці (за станом на 1 січня, 1 квітня, 1 липня, 1 жовтня) на підставі акту зняття залишків (форма 11) по фактичній витраті, яка повинна підтверджуватися рецептами, вимогами й іншими первинними витратними документами.

Списання з обліку витратного медичного майна, як підлягаючого, так і не підлягаючого обліку з веденням щоденної вибірки, витраченого в аптеці для робіт при приготуванні ліків оформляється актом списання (форма 11) один разом у три місяці.

Списання медичного майна, витраченого для приготування концентратів (заготівель, сумішей) проводиться на підставі акту складання сумішей (форма 15). Отримана суміш повинна бути оприходована по обліку.

Медичне майно, узяте для проведення контрольних аналізів, списується з обліку на підставі акту відбору проб для аналізів (форма 55).

Інвентарне медичне майно, що вислужило встановлені терміни експлуатації та по своєму якісному (технічному) стану, не може бути відремонтоване або ремонт якого не доцільний, підлягає списанню. При цьому, списання складних виробів, складної медичної апаратури, пересувної і санітарної техніки, на які відповідно до Керівництва з організації експлуатації і ремонту медичної техніки і майна ведуться експлуатаційні паспорти, здійснюється по акту технічного стану (форма 12).

 

Інвентарне медичне майно меншого ступеню складності може бути списане по акту зміни якісного стану (форма 13). До акту обов'язково додаються паспорти (формуляри), інша технічна документація, заповнена на день складання акту. Після затвердження акт служить підставою для внесення змін у книзі обліку зазначеного в акті майна.

Акти на списання складаються комісіями, призначеними командиром військової частини (з'єднання) а при необхідності, старшим начальником. До складу комісій обов'язково включаються посадові особи, що є фахівцями з експлуатації медичного майна, підлягаючого списанню. У своїй роботі комісія керується відповідними формулярами, паспортами, термінами експлуатації (збереження, придатності) і іншими документами, що регламентують вимоги до якісного (технічного) стану майна, що списується.

Голова і члени комісії, що підписали акт, а також командир (начальник), який затвердив цей акт, відповідають за неправильний висновок про технічний (якісний) стан майна, що списується, і про використання його після списання.

Права посадових осіб по затвердженню актів на списання медичного майна визначені Керівництвом із списання з обліку матеріальних і грошових засобів у Збройних Силах України, введеного в дію Наказом МО України № 165 від 21 червня 1994 р. Медична техніка, апарати, прилади й устаткування, що враховується по номерах, матеріальні засоби безстрокового користування, лікарські засоби і препарати, застосовувані переважно у військовий час, що прийшли в непридатний стан і забраковані контрольно-аналітичними лабораторіями списуються згідно актів технічного стану (форма 12). Матеріальні засоби, на які затверджені акти списання, підлягають розбиранню з оформленням акту (форма 13). Деталі і вузли, отримані в результаті розбирання, підлягають оприбуткуванню і використанню для ремонту або на навчальні цілі. При неможливості подальшого використання підлягають здачі в металобрухт. Максимальні суми, на які дається право посадовим особам списувати матеріальні засоби по актах (в неоподаткованих мінімумах доходів громадян) передбачені штатом відповідно до займаної посади):

№з/п             Посада За актами якісного стану За інспекторськими посвідченнями
1. Командир (начальник) мед.установи (штатна категорія капітан-майор)        50        25
2. Командир (начальник) мед.установи (штатна категорія підполковник)        80        40
3. Командир (начальник) мед.установи (штатна категорія полковник)       150        75
4. Начальник регіонального медичного управління, медичної служби виду ЗС       185        90
5. Директор Департрменту охорони здоров’я МОУ       250       125
6.     Командувач виду ЗСУ       280       140
7. Заступник МО України       300       150
8. Міністр оборони України Понад 300 Понад 150

 

Оцінка вартості матеріальних засобів, підлягаючих списанню по актах визначається комісіями з урахуванням зносу.

При списанні майна, що прийшло в непридатність раніше встановленого терміна експлуатації (утраченого внаслідок знищення, стихійного лиха, із вини посадової особи і т.п.) проводиться адміністративне розслідування або дізнання з метою встановлення конкретної посадової особи і віднесення вартості майна, що списується, за рахунок винних або за рахунок держави. Відсутнє майно заноситься в книгу обліку нестач військової частини (медичної установи). Складається акт, збуджується клопотання про видачу інспекторського посвідчення на списання медичного майна

Інспекторське посвідчення на списання медичного майна за рахунок держави може бути видане в таких випадках:

- коли майно втрачене внаслідок стихійного лиха (повені, аварії, катастрофи);

- при знищенні майна з метою попередження і ліквідації інфекційних захворювань;

- якщо сума збитку, заподіяного втратою майна, перевищує суму, визначену судовими органами до стягнення (із винного), або перевищує суму нарахування, що за законом можна накласти на винного в адміністративному порядку;

- коли майно втрачене через пожежу, катастрофу або аварію, якщо проти винного не збуджено карного переслідування і відсутні підстави для віднесення суми заподіяного збитку за рахунок винної особи;

- відмови суду в позові, правильно і своєчасно пред'явленого до належного відповідача, при відсутності будь-чиєї провини в заподіянні матеріального збитку державі і при встановленні повної безнадійності стягнення суми заподіяного збитку з винних осіб.

Для одержання інспекторського посвідчення на списання медичного майна командир військової частини подає по команді мотивоване клопотання з додатком виписки з книги обліку нестач, акт списання або акт технічного стану, матеріали адміністративного розслідування (ревізії, перевірки, дізнання) і виписку з наказу про їхні результати та інші документи.

Інспекторське посвідчення є документом суворої звітності, складається фінансовим органом у 1-му примірнику.

Переведення інвентарного медичного майна в нижчу або вишу категорію оформляється актом зміни якісного стану (форма 13), крім переведення майна з першої категорії в другу, що здійснюється на підставі накладних (форма 2) на видачу цього майна в підрозділи військової частини. Переведення в інші категорії пересувних медичних установок оформляється актом (форма 12). Акти складаються комісіями, призначеними наказами командирів військових частин. Затверджені акти про зміну якісного (технічного) стану медичного майна є підставою для внесення відповідних змін у книзі обліку.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 1385; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!