Документальне оформлення прийому медичного майна



 

Прийом медичного майна в Збройних Силах України проводиться порядком, встановленим Положенням про Військове (корабельное) господарство Збройних Сил, Положенням про постачання медичним майном, іншими положеннями, що діють у народному господарстві і Збройних Силах України.

Особливості прийому отруйних лікарських засобів визначені Інструкцією з обігу наркотичних, психотропних та отруйних лікарських засобів в Збройних Силах України, затвердженої начальником Головного Військово-медичного Управління Міністерства оборони України.

Прийом імпортного медичного майна здійснюється на підставі Керівництва з організації експлуатації і ремонту медичної техніки і майна в Збройних Силах.

Прийом медичного майна від органу транспорту (на з.д- станції, у порту, аеропорту і т.п.) проводиться комісією при наявності представника органу транспорту. До складу комісії, що призначається наказом командира військової частини (з'єднання, мед. складу і т.п.) обов'язково включається приймальник (особа, відповідальна за збереження й експлуатацію майна). Приймальнику видається доручення установленої форми.

Медичне майно приймається від органу транспорту на підставі транспортних супровідних документів. При цьому перевіряється справність вагонів, контейнерів, цілість пломб і печатки, якість вантажу й упаковування, кількість вантажу і т.п. При виявленні втрат, ушкодження або псування вантажу, а також нестачі медичного майна, що перевищує норми природної трати, складається комерційний акт. Комерційний акт складається з обов'язковою участю представників органу транспорту. Комерційний акт складається при виявленні несправності вагонів, контейнерів, порушенні пломб, наявності дефектів в упакуванні (тарі) вантажу, прибутті вантажу без документів, передачі вантажу залізницею до місця розвантаження після закінчення 24 години після оформлення в товарній конторі документів на його одержання.

Комерційний акт підписується начальником станції (порту, аеропорту) або його заступником, що завідує вантажним подвір'ям або вагарем, а також представником військової частини (з'єднання) якщо він брав участь у перевірці вантажу. У комерційному акті повинні бути точно описані стан військового вантажу і ті обставини, при яких виявлена несправність, нестача і т.п. При відмові залізниці (порту, аеропорту) від задоволення претензії, подається позив у Державний арбітраж.

Подальший прийом медичного майна, що надійшло, проводиться комісією у військовій частині (з'єднанні). Термін прийому не повинен перевищувати 10 днів. Невчасне надходження нарядів, рахунків-нарядів і інших супровідних документів не повинно служити причиною затримки прийому майна У цьому випадку матеріальні засоби приймаються по фактичній наявності.

Медичне майно приймається шляхом перерахунку, зважування, ретельного огляду кожного предмету і зіставлення фактичної наявності і якості майна з даними супровідних документів.

При прийомі хіміко-фармацевтичних і біологічних препаратів необхідно звертати увагу на наявність етикеток з даними контрольних аналізів або номерами серій і термінів придатності.

Порушувати при прийомі фабричне або складське упаковування лікарських засобів і інших витратних предметів майна без потреби не дозволяється. При прийомі отруйних лікарських засобів заводські і складські упаковки (пачки, бандеролі) розкриваються і їхній зміст перераховується (переважується).

По закінченні прийому при виявленні розбіжностей у кількості або якості майна з даними супровідних документів комісією складається акт прийому (форма 4). У акті вказуються тільки ті найменування майна, у відношенні яких виявлені розбіжності. Наприкінці акту робиться запис: «Все інше майно, перераховане у супровідних документах і не зазначене в дійсному акті, прийнято повністю». З приводу нестачі або постачання неякісного медичного майна вантажовідправнику (копія - органу управління медичної служби) направляється претензійний лист з додатком оформленого установленим порядком акта прийому. При відсутності помилок цим же адресатам направляється підтвердження про прийом матеріальних засобів (форма 69). Зазначені документи висилаються не пізніше трьох днів після прийому майна

Акт прийому (форма 4) складається також в усіх випадках одержання медичного майна без супровідних документів, а також безпосередньо від підприємств промисловості, при прийомі пересувних медичних установок і отруйних лікарських засобів. При цьому в акті перераховуються всі найменування і кількість предметів, що значаться в супровідних документах і надійшовших фактично, а у випадку одержання отрутних лікарських засобів - номера їхніх серій і дати заготівлі, кількість прописом.

Одержання медичного майна на медичному складі або на підприємствах промисловості проводиться приймальником військової частини (з'єднання) по пред'явленні  доручення (форма 57). Отруйні лікарські засоби одержуються по окремому дорученню. На прийняте медичне майно приймальник повинен одержати від складу -постачальника другий примірник виконаного наряду.

Якщо медичне майно, прийняте або відправлене по одному документу (наряду, акту прийому), підлягає перевезенню на декількох автомобілях (літаках, вертольотах, судах і т.п.), то кожному водію (командиру екіпажу, капітану судна, шкіперу) виписується супровідний лист (форма 62). Особи, що одержали медичне майно для перевезення, відповідають за його цілість і доставку по призначенню.

Медичне майно, доставлене у військову частину (з'єднання) у супроводі здавача вантажовідправника або приймальника вантажоодержувача, приймається матеріально відповідальною особою (наприклад, начальником аптеки медичного пункту) на підставі первинних документів. При цьому перевіряється фактична наявність майна і його якість. При одержанні пересувних медичних установок, отруйних лікарських засобів, а також виявленні невідповідності кількості або якості медичного майна даним супровідних документів, наказом командира військової частини (з'єднання) призначається комісія, що складає акт прийому (форма 4). У написанні акта повинен обов'язково брати участь здавач вантажовідправника.

Прийняте майно повинно бути придатне до використання по прямому призначенню, а предмети інвентарного медичного майна (при необхідності) повинні мати заповнені й оформлені формуляри й експлуатаційні паспорти.

Некомплектне і несправне медичне майно, а також лікарські засоби з закінченими або термінами придатності, що закінчуються, можуть бути прийняті тільки по спеціальному письмовому розпорядженню начальника органу управління медичної служби, що видали наряд

У випадку нестачі окремих приладів, інструментів і інших комплектуючих предметів у медичному майні, що враховується комплектами, одночасно з актами прийому (форма 4) складається картка некомплектності (форма 46).

Все прийняте медичне майно повинно бути не пізніше слідуючого дня оприбутковано по книгах обліку на підставі оформлених актів (форма 4) або супровідних документів (нарядів, накладних і ін.). При цьому прилади, апарати, медичні інструменти й інше інвентарне майно оприбутковується в книзі обліку наявності і руху матеріальних засобів (форма 27), а лікарські засоби, перев'язувальні матеріали й інше витратне медичне майно — у книзі обліку наявності і руху матеріальних засобів у підрозділі (форма 26). Отруйні лікарські засоби оприбутковуються в окремій книзі обліку (форма 26). Оприбуткуванню підлягають також тара і посуд, отримані разом із медичним майном і зазначені в супровідних документах або в пакувальному листі (форма 227).

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 950; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!