ВИМОГИ ДО СТРУКТУРИ КУРСОВОЇ РОБОТИ



 

Курсова робота з дисципліни «Управління ефективністю» є індивідуальним самостійним навчально-науковим завданням, що виконується на основі вивчення літературних джерел та аналізу статистичного матеріалу об’єкту дослідження.

Саме тому написання курсової роботи повинно починатись з вивчення літератури з даного питання. Літературний огляд по темі є початковим етапом наукового дослідження. При вивченні літератури необхідно орієнтуватись в основному на видання останніх років.

Після ознайомлення зі спеціальною літературою студент переходить до складання плану курсової роботи. Кількість питань і їх порядок в плані визначається в кожному конкретному випадку з урахуванням специфіки теми курсової роботи. План відображає зміст роботи у вигляді основних питань і узгоджується з керівником.

Курсова робота складається із:

- заяви (додаток Б)

- титульного аркушу (додаток Г);

- плану, затвердженого керівником (додаток В);

- змісту;

- рецензії на курсову роботу (додаток Е)

- вступу;

- теоретичної частини (розділ 1);

- аналітичної частини (розділ 2)

- конструктивної частини (розділ 3);

- висновків;

- списку використаних джерел;

- додатків.

Обсяг курсової роботи має бути в межах 30–35 сторінок друко­ваного тексту. Приблизний обсяг структурних складових друкованого варіанта: вступ - 2–3 сторінки; основна частина (1, 2, 3 розділи) - 25–30 сторінок; висновки та пропозиції - 2–3 сторінки; список використаних джерел – 1–2 сторінки.

Змістподається після плану і має наступні складові: вступ, найменування всіх розділів та підрозділів, висновки, список використаних джерел, додатки. Кожна складова має чітке визначення нумерації сторінки за якою вона міститься у курсовій роботі.

У вступі необхідно обґрунтувати актуальність обраної теми, сфор­мулювати мету, завдання роботи, визначити об’єкт, предмет, методи дослідження.

Основна частина курсової роботи складається із трьох розділів.

У першому розділі міститься огляд літературних джерел. На його підставі викладаються основні теоретичні положення теми. Виходячи з рівня розробленості проблеми в сучасній теорії, визначаються диску­сійні та невирішені аспекти. Під час огляду літератури, в першу чергу, варто використовувати новітні видання, зокрема, наукові статті з пе­ріодичних видань останніх років, монографії, статті в наукових видан­нях та інтернет-виданнях.

Другий розділ доцільно розпочати із організаційно-економічної характеристики об’єкту і предмету дослідження: організаційно-правова форма, напрям діяльності, географічне розташування, характеристика діяльності: виробництво, торгівля і ін., характеристика споживачів, постачальників, конкурентів, організаційна структура та структура управління, основні техніко-економічні показники із врахуванням ії динаміки.

Потім на основі вибраної методики аналізу досліджується стан проблеми на об’єкті дослідження (в межах обраної теми курсової роботи).

В якості вихідної інформації і аналізу можуть бути використані різні звіти і довідки, типові положення, посадові інструкції, організаційна структура, структура управління, штатний розпис, схеми документообігу, дані фінансової, бухгалтерської, статистичної звітності, анкетне і усне опитування спеціалістів і інша документація, отримана і використана студентом інформація для виконання курсової роботи.

Вихідна інформація, що використовується для обґрунтування і аналізу, повинна бути достатньо повною, достовірною і релевантною, щоб посилаючись на неї можливо було проаналізувати і оцінити стан справ, виявити резерви, намітити шляхи їх використання, а також усунути недоліки.

Аналіз і оцінка стану справ на об’єкті дослідження (підприємство) передбачає опрацювання статистичної інформації за 3-5 років.

Результати аналізу, проведеного у другому розділі курсової роботи і зроблені висновки є основою для розробки і обґрунтування пропозицій для вирішення проблеми, що досліджується, із врахуванням можливостей держави, регіону, підприємства.

При написанні третього розділу студент повинен застосовувати основні принципи: системного підходу (врахування всіх чи більшої частини взаємообумовлюючих задач управління об’єктом), комплексного підходу (із позиції стратегічного, тактичного і оперативного управління), гнучкості (передбачає постійне коригування підготовлених документів у зв’язку зі змінами зовнішнього та внутрішнього середовища об’єкта дослідження, змісту діяльності апарату управління, а також методів виконання управлінських робіт).

У роботі необхідно окреслити шляхи використання виявлених резервів у діяльності об’єкта дослідження, здійснити планування, обґрунтування і прийняття рішень, які забезпечать реалізацію цілей і задач курсової роботи.

Для здійснення економічного обґрунтування запропонованих заходів і пропозицій необхідно співставити можливі результати, які ми плануємо отримати в результаті впровадження пропозицій, і визначити витрати на їх реалізацію. Можливо також обґрунтувати пропозиції із позиції соціального і економічного значення.

Висновки повинні стисло відображати головні результати проведеного дослідження та практичні рекомендації з вирішення поставлених завдань. Висновки мають бути сформульовані згідно із завданнями, визначеними у вступі курсової роботи.

Список використаних джерел. Викладається відповідно до стандартів із бібліотечної діяльності та видавничої справи.

До додатків можуть бути включені додаткові графіки та таблиці, матеріали, які через великий обсяг або форму подання не можна включити до основної частини (розрахунки, бухгалтерська і статистична звітність, інструкції, методики тощо).


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 288; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!