Місце практики – готельне підприємство



Бердянський державний педагогічний університет

факультет економіки та управління

кафедра менеджменту готельного, курортного та туристичного сервісу

 

завдання та МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
з проходження та захисту комплексної практики з фаху
студентами ІV курсу за спеціальністю «Менеджмент і адміністрування»

спеціалізація «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу»

Розроблено ст. викл. Швачко В.А.

Вимоги до написання звіту

 

Основним підсумковим документом проходження практики студента є звіт. Структура звіту повинна відповідати структурі завдань робочої програми практики.

У звітах не повинно бути дослівного перепису установчих та інших документів підприємства-бази проходження практики (статутів, контрактів, технічного опису, тощо). Обов’язковою умовою написання звіту високої якості є чітка логіка викладення, правильність мовно-стилістичного подання матеріалу.

У звіті має бути відображена загальна характеристика підприємства; форма власності та господарювання, вид діяльності, актуальність виконання завдань з практики на підприємстві, а також виробнича та організаційно-управлінська структура підприємства, загальна технологічна схема виробництва послуг, аналіз фінансово-господарчої діяльності згідно завданням на практику.

Використовуючи первинні джерела про діяльність підприємства, практикант узагальнює дані аналізу, відображає питання поточного та перспективного бізнес-планування, особливості бухгалтерського обліку, руху фінансових засобів, оптимальне використання тимчасово вільних грошових коштів. На підставі аналізу формуються аргументовані пропозиції щодо вдосконалення управління за досліджуваними напрямками діяльності підприємства, висуваються рекомендації з вдосконалення підприємницької діяльності фірми або її окремих підрозділів.

За якістю пропонованих рекомендацій, висновків керівник практики від підприємства пише відгук, де оцінює професійний рівень практиканта та дає висновок відносно доцільності запрошення студента до проходження практики на цьому підприємстві на наступний рік або на постійну роботу по закінченню навчання.

Обсяг звіту не повинен перевищувати 25 стор. На сторінці повинні бути поля: ліве – 30 мм, вгорі – 20 мм, внизу – 20 мм, праве – 10 мм. Абзаційні відступи дорівнюють 5 знакам. Заголовки відділяються двома інтервалами, завдання повинні друкуватися великими літерами. Звіт повинен бути прошитим разом з додатками.

Текст слід друкувати на комп’ютері: кегль 14, Times New Roman, інтервал – полуторний, загальна нумерація сторінок починається з титульної сторінки (Додаток), але порядковий номер на неї не ставиться, на всіх наступних сторінках він розташовується в правому верхньому кутку сторінки. На останній сторінці проставляється дата закінчення роботи над звітом та підпис студента.

Звіт перевіряється та затверджується керівниками практики від підприємства та вузу. Форма звітності – диференційований залік.

Після закінчення практики студент складає залік (захищає звіт) з оцінкою, що диференціюється, в комісії, призначеній завідувачем кафедри. До складу комісії входять керівники практик від вузу та підприємства. При відсутності керівника від виробництва враховується його оцінка знань студента відповідно до відгуку керівника.

На залік студент подає:

- звіт з практики, завірений печаткою;

- щоденник виробничої практики, підписаний керівниками практики від підприємства і керівником від університету;

- письмову характеристику, надану керівником практики від підприємства;

- робочі матеріали (форми, схеми, креслення, графіки і т. д.);

- диск із презентацією звіту.

При оцінці підсумків роботи студента на практиці береться до уваги його характеристика, надана керівником практики від підприємства.

Студент, який не виконав програму практики, отримав негативний відгук про роботу або незадовільну оцінку при захисті звіту, направляється повторно на практику або розглядається питання про його подальше перебування в університеті відповідно до рішення керівництва БДПУ.

Програма практики

Місце практики – готельне підприємство

 

Завдання 1

Проходження інструктажу із дотримання на підприємстві правил техніки безпеки та охорони праці та протипожежної безпеки.

Дослідження підприємства як відкритої системи з визначенням форми та змісту її основних входів, процесів та виходів. Визначення факторів впливу мікро- та макросередовища на діяльність готельного підприємства

 

Завдання 2

Ознайомитися із нормативними документами, регламентуючими діяльність готельного підприємства.

Здіснити аналіз технологічної схеми розробки і надання послуг. Описати технологічний процесс надання готельних послуг.

Вивчити та проаналізувати систему управління якістю надання послуг.

 

Завдання 3

Здійснити дослідження показників розвитку готельного підприємства шляхом здійснення аналізу системи управління та діагностики фінансово-господарської діяльності підприємства з використанням зібранного статистичного та фактичного матеріалу.

 

Завдання 4

Вивчити організацію менеджменту персонала. Вивчення функціональних обов’язків менеджерів структурних підрозділів підприємства. Проведення соціомаркетингового дослідження відношення працюючих до умов праці (за згодою з керівництвом підприємства). Або маркетингова оцінка відношення кліентів до запропонованих готельним підприємством послуг.

 

Завдання 5

Розглянути функції інформаційного менеджменту. Особливості інформаційного менеджменту готельного підприємства. Організаційне забезпечення інформаційного менеджменту. Запропонувати рекомендації щодо розробки систем комплексної автоматизації та використання інтернет-технологій.

 

Завдання6

Проаналізувати елементи фірмового стилю готельного підприємства. Дослідити використання засобів зі стимулювання збуту на підприємстві. Запропонувати власні рекомендації.

 

Завдання 7

Вивчити систему організації служби маркетингу на підприємстві; дослідити рекламну діяльність і використання сучасних засобів комунікаційної діяльності підприємства. Проаналізувати рекламну політику підприємства. Розробити план рекламної компанії для підприємства з урахуванням його ринкової специфіки.

 

Завдання 8

Проаналізувати основні та додаткові послуги, їх конкурентоспроможність. Розробити проект нової послуги, підготувати пакет технологічної документації до нього.

 

Завдання 9

Підготовка та оформлення звіту з проходження комплексної практики з фаху. Розробка та представлення презентації звіту в программі Power Point.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 210; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!