Порядок вибору і затвердження теми курсової роботи



 

Теманауково-дослідної роботи студента переважно має відповідати науковій проблематиці кафедри, на якій вона виконується, бути зорієнтованою на його майбутню професійну діяльність. Перш ніж розпочати дослідження теми, потрібно переконатися у її актуальності й обґрунтувати необхідність її розроблення. Міркування автора мають бути спрямовані на пошук відповідей на такі питання: «Чому саме цю проблему потрібно вивчати в теперішній час?», «Наскільки результати цього дослідження можуть допомогти в удосконаленні навчально-виховного процесу?».

Назва теми повинна бути, якщо можливо, короткою і конкретно сформульованою. За потреби для більшої конкретизації до назви теми варто додати невеликий (4 – 6 слів) підзаголовок. Тема роботи має відповідати обраному напряму підготовки та суті вирішуваної наукової проблеми (завдання), вказувати на мету курсового дослідження і його завершеність, забезпечувати цілісність дослідження, єдність і логічний зв’язок усіх його методологічних характеристик. У формулюванні теми необхідно чітко визначити, діяльність якого суб’єкта буде досліджуватися (дитини дошкільного віку, учня початкових класів, учня основної школи, учня старших класів, вихователя або вчителя).

У назві теми дослідження слід уникати назв, що починаються зі слів: «Дослідження питання...», «Дослідження деяких шляхів...», «Деякі питання...», «Матеріали до вивчення...», «До питання...» тощо, у яких недостатньою мірою відбито суть наукового пошуку.

Орієнтовна тематика курсових робіт розробляється провідними науково-педагогічними працівниками кафедри і затверджується на засіданні кафедри. Розподіл тем здійснюється на особистісно-зорієнтованих засадах. Тема курсової роботи має бути досяжною для студента, тому кожен обирає ту з тем, яка йому найбільше імпонує, тобто відповідає пізнавальним інтересам, суб’єктному практичному досвіду, можливостям.

При визначенні тем наукових досліджень кафедра враховує, що у межах однієї форми навчання, як правило, не допускається виконання курсової роботи за однією і тією ж темою двома чи більше студентами. Із метою запобігання такій ситуації викладачі кафедри мають оперативно інформувати студентів про вже обрані теми курсових робіт.

Керівництво курсовими роботами здійснюють висококваліфіковані фахівці кафедри, які, зазвичай, мають наукові ступені та вчені звання або значний досвід практичної діяльності. Призначення наукових керівників здійснюється на засіданні кафедри.

 

Структура курсової роботи

Структура курсової роботи має містити:

- титульний аркуш, оформлений згідно з вимогами кафедри;

- зміст роботи (перелік її структурних складових – розділів, підрозділів);

- перелік умовних позначень (якщо необхідно);

- вступ;

- основну частину (включає орієнтовно два або три розділи);

- висновки;

- додатки (якщо необхідно);

- список використаних джерел.

Таким чином, курсова робота студента складається з текстового матеріалу і додатків (глосарія до теми дослідження; опису дослідницьких методик; наочно-демонстраційного матеріалу для презентації роботи у процесі її захисту (на паперовому та електронних носіях); практико зорієнтованих розробок методичного характеру (у формі проектів організації навчально-виховного середовища, дидактичної наочності, ілюстративного матеріалу, конспектів до різних форм роботи з дітьми тощо).

Курсова робота може містити два або три розділи залежно від обраної тематики. Обсяг курсової роботи з педагогіки становить 35 – 45 сторінок основного тексту. Курсова робота може бути основою для кваліфікаційної роботи за умови розширення та відповідного доопрацювання.

 

Успішному здійсненню курсового дослідження сприятиме правильне оформлення його структурних складових. Схарактеризуємо їх.

Титульний аркуш курсової роботи

На титульному аркуші курсової роботи вказують:

- найменування навчального закладу, де виконана курсова робота;

- назву кафедри, на якій вона виконана;

- формулювання теми дослідження;

- назву та шифр напряму підготовки;

- прізвище, ім’я, по батькові автора;

- курс, групу, назву структурного підрозділу, де навчається студент;

- науковий ступінь, вчене звання, прізвище, ім’я, по батькові наукового керівника;

- місце роботи, посаду, науковий ступінь, вчене звання, прізвище, ім’я, по батькові рецензента;

- інформацію про допуск до захисту (дата, протокол засідання кафедри);

- результати публічного захисту;

- місто і рік виконання роботи .

Шаблон оформлення титульного аркуша курсової роботи подано в Додатку А.

 

Зміст

 

Зміст розміщують на початку курсової роботи. Зміст – це покажчик заголовків розділів, підрозділів та пунктів, окремо вступу, висновків до розділів, загальних висновків, додатків, списку використаних джерел, включених у курсову роботу. Основні вимоги до формулювання найменувань складових змісту курсової роботи: стислість, чіткість, точність, логічний зв’язок із суттю дослідження.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 490; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!