Вимоги до професійних навичок і загальної освіти бухгалтера



Навики, які вимагаються від бухгалтера-професіонала, можна згрупувати в п’ять груп:

1) інтелектуальні навички;

2) технічні й функціональні навички;

3) особисті навички;

4) особисті і комунікативні здатності;

5) організаційні й ділові управлінські навички.

Інтелектуальні навичкичасто поділяють на шість рівнів, які можна поставити в наступному порядку: знання, розуміння, самооцінка, аналіз, синтез (поєднання знань з різних областей, передбачення і заключні висновки) і оцінка. Важливо, щоб кандидати досягли найвищого рівня кваліфікації.

Інтелектуальні навичкидозволяють професійному бухгалтерові вирішити проблеми, прийняти рішення й зробити правильне судження в складних організаційних ситуаціях. Ці навички часто - продукт широкої загальної освіти.

Необхідні інтелектуальні навички включають наступне:

a) здатність визначити місцезнаходження, одержати, організувати й зрозуміти інформацію, одержану від людини, друкованих й електронних джерел;

б) здатність до запиту, дослідження, логічного й аналітичного міркування,встановлення причинно-наслідкових зв’язків і критичного аналізу;

в) здатність ідентифікувати й вирішити неструктуровані проблеми, які можуть бути в незнайомих ситуаціях.

Технічні й функціональні навичкискладаються як із загальних навичок, так і з навичок, типових для бухгалтерії. Вони включають:

а) здатність до кількісного мислення (математичні й статистичні навики) і майстерність роботи за комп’ютером;

б) вміння моделювати рішення і аналізувати ризики;

в) вимірювання;

г) вміння складати звіти;

д) відповідність законодавчим і нормативним вимогам.

Особисті навичкистосуються відносин і поведінки професійних бухгалтерів. Розвиток цих навичок допомагає навчанню й особистому вдосконаленню. Вони включають: а) самоуправління; б) ініціатива, вплив і самоосвіта; в) здатність вибрати й визначати пріоритети в межах обмежених ресурсів і організувати роботу так, щоб виконати її в строк; г) здатність оцінювати й пристосуватися до змін; д) врахування значення професійних етичних цінностей і відносин в ухваленні рішення; е) професійний скептицизм.

Особисті і комунікативніздібності дозволяють професійному бухгалтерові працювати з іншими для суспільної користі організації, одержати й передати інформацію, формувати обґрунтовані судження й приймати ефективні рішення. Склад особистих і комунікативні здатностей включає здатність до: a) співпраці з іншими в консультативному процесі, щоб протистояти й конфліктам і вирішувати їх; б) праці в командах; в) взаємодії з культурно й інтелектуально різноманітними людьми; г) домовленостей при прийнятті рішень і угод в професійних ситуаціях; д) ефективної праці в багато культурних установах; е) презентації, обговорення, повідомлення й ефективного захисту думки за допомогою формальних, неофіційних, письмових і розмовних засобів комунікації; є) ефективного прослуховування і читання, включаючи чутливість до культурного і мовного розходження.

Організаційні й діловіуправлінські навички стають усе більше й більше важливими для професійних бухгалтерів. Професійні бухгалтери повинні відігравати все більш важливу роль в оперативному управлінні організацією.

Якщо раніше їхня роль могла обмежуватись забезпеченням інформації, необхідної іншим для прийняття рішень, то сьогодні професійні бухгалтери часто є частиною управлінської команди. Тому важливо, щоб вони розуміли всі аспекти того, як працює організація. Для цього професійним бухгалтерам необхідно розвити діловий кругозір, так само як політичну обізнаність і глобальний кругозір.

Організаційні й ділові управлінські навички включають: a) стратегічне планування, керівництво проектами, управління людьми й ресурсами, і ухвалення рішень; б) здатність організувати й делегувати завдання, мотивувати й розвити людей; в) лідерство; г) професійні судження і проникливість.

Освіта

Освіта – систематичний процес, метою якого є розвиток знань, навичок, і інших можливостей людини. Вона включає "навчання". Пояснення: Освіта - систематичний процес навчання, за допомогою якого люди розвивають здібності, що є бажаними для суспільства. Освіта звичайно характеризується зростанням розумових і практичних здібностей людини, а також формуванням відносин, які приведуть до розвитку здібностей людини функціонувати й сприяти розвитку суспільства, або в певній або в загальній областях. Хоча освіту часто пов’язують з академічним середовищем, вона також включає систематичні процеси навчання в інших середовищах, таких як навчання на робочому місці і за його межами. Освіта по своїй природі це запланований і структурований процес, тому виключає випадкове й несистематичне вивчення.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 335; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!