ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ



НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ

Дніпропетровський регіональний інститут державного управління

Кафедра економіки та економічного аналізу

 

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Для виконання самостійного контрольного завдання

З дисципліни

«СТРАХУВАННЯ»

 

Для студентів напряму підготовки 6.030601 «Менеджмент»

Професійне спрямування «Менеджмент організацій і адміністрування»

(заочна форма навчання)

 

 

Дніпропетровськ 2013


 

 

М 54 Методичні рекомендації для виконання самостійного контрольного завдання з дисципліни «Страхування» / Уклад. Т.Крушельницька. - Д. : ДРІДУ НАДУ, 2014. - 9 с.

 

Уміщені основні матеріали, необхідні для виконання самостійного контрольного завдання з дисципліни «Страхування».

Для самостійної роботи студентів усіх форм навчання з напряму підготовки 6.030601 «Менеджмент» у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

 

Навчальне видання

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

для виконання самостійного контрольного завдання з дисципліни«Страхування»

 

 

Укладач д. держ. упр., доц. Т.А. Крушельницька

 

 

В авторській редакції

 

 

Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національна академія державного управління при Президентові України, Україна, 49044, м. Дніпропетровськ, вул. Гоголя, 29.

 

© Крушельницька Т.А., 2014, укладання

 

ВСТУП

У багатьох країнах світу страхування розглядається як могутній фактор стабілізації економіки, можливості здійснення інвестиційної діяльності, як найбільш престижна сфера діяльності, в якій, наприклад, в країнах ЄС число зайнятих перевищує один мільйон чоловік і щорічно ця цифра збільшується в середньому на 2 відсотки.

Страхування як система економічних відносин характеризується багатьма специфічними поняттями, має справу з масовими та неоднорідними явищами, охоплює різноманітні об'єкти та суб'єкти, стосовно яких здійснюється страховий захист.

Страхування є суттєвим елементом фінансового менеджменту та аудиту. Він виступає прерогативою найвищої ланки управлінських структур підприємства.

В основі розподілу страхування на галузі лежать принципові розходження у визначенні об'єкта страхування. Відповідно до цього критерію, всю сукупність страхових відносин поділяють на 4 галузі :

1) майнове страхування;

2) особисте страхування;

3) страхування відповідальності;

4) страхування підприємницьких ризиків.

Для забезпечення якісного освоєння предмету студентам потрібно оволодіти загальними концептуально-методичними принципами у його підходах і трактуваннях.

Саме використання інструментів страхування  надають управлінським рішенням, що приймаються виваженості та системного підходу, забезпечуючи виконання найважливіших функцій управління господарством. Застосування різноманітних методів і прийомів страхування дозволяють уникнути фінансових та інших ризиків і забезпечити високу ймовірність виживання підприємства в умовах економічної невизначеності.

Методичні рекомендації призначені для практичного освоєння студентами основних положень курсу страхування.

Мета методичних рекомендацій – допомогти студентам у вивченні тем курсу, застосуванні методів логічного аналізу економічних явищ і процесів, визначення страхових ризиків, розвитку практичних навичок пошуку уникнення ризиків фінансово-господарської діяльності підприємства, незалежно від галузі його функціонування. Методичні рекомендації включають роз’яснення з основних теоретичних питань та широкий спектр наукової, навчальної й нормативної літератури тому можуть бути використані для самостійного вивчення курсу.

Методичні  рекомендації складено з урахуванням вимог навчальної програми для студентів факультету «Менеджмент організацій», професійного спрямування «Менеджмент організацій і адміністрування».

ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

    Враховуючи попередню обізнаність студентів стосовно економічних знань, в рамках даної дисципліни основна увага приділяється суто фінансово-аналітичним методам і прийомам збору, узагальнення, аналітичної обробки інформації і формулювання аналітичних висновків і рекомендацій для прийняття управлінських рішень як внутрішніми, так і зовнішніми споживачами (фінансовими і податковими органами, інвесторами, банками тощо).

Страхування забезпечує обґрунтованість вирішення питань гармонізації поточного руху фінансових ресурсів, збалансованості їх формування й використання, здійснення поточного та довгострокового планування діяльності. Одночасно він є засобом поєднання фінансового та загального менеджменту в частині фінансового забезпечення стратегії підприємства. Тому студенти мають ретельно вивчити теоретичний матеріал й за його допомогою опрацювати практичні завдання, наведені у цих методичних вказівках. У процесі виконання завдань на практичних заняттях студентам необхідно застосовувати різноманітні методичні прийоми фінансового аналізу для забезпечення вирішення задач управління.

        Контрольна робота для студентів містить теоретичну частину. У ході виконання теоретичної частини студенти готують відповідь на індивідуальне запитання, яке студенти обирають згідно наведеного переліку.

 

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

Контрольна робота виконується на стандартних аркушах паперу. Робота друкується на комп’ютері через 1,5 інтервали а також подається на електронному носієві для перевірки на наявність плагіату.

Обсяг статті 8-12 стор., доповіді – 5-8 стор., реферату - 10-15 стор. Текст розміщується на одній стандартній сторінці паперу з полями: ліворуч – 30 мм, знизу і зверху – 20 мм, праворуч – 10 мм.

Титульна сторінка контрольної роботи і вся робота оформлюється згідно з установленим порядком.

На титульній сторінці потрібно вказати назву навчального закладу, спеціальність, дисципліну, тему, курс, прізвище та ініціали студента.

Відповідь на теоретичне питання має за мету розкрити задане проблемне питання з страхування підприємства і повинно містити наступні обов’язкові складові.

Структура контрольної роботи:

вступ (в якому обґрунтовується актуальність цього питання, ступінь наукової дослідженості, виділення раніше не вивченого питання , мета і завдання),

основна частина, яка має включати основні матеріали дослідження;

висновки (які ґрунтуються на проведеному у основній частині дослідженні і витікають з нього);

список використаної літератури.

У тексті кожний пункт плану необхідно виділити.

Контрольна робота не може бути написана з використанням лише одного літературного джерела.

Контрольну роботу студент підписує і проставляє дату виконання.

З відома керівника курсу студент може виконати статтю або реферат за темою, не передбаченою в запропонованому переліку.

Списані роботи і такі, що не відповідають вище визначеним вимогам, не зараховуються. В такому випадку студент зобов’язаний написати нові статтю або реферат з урахуванням усіх зауважень.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 238; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!