Результати проходження практики



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Чернігівський національний технологічний університет

Навчально-науковий інститут економіки

                                                                      

КЛИМЕНКО Т.В., ГНЕДІНА К.В.

ПРОГРАМА

ВИРОБНИЧОЇ (ФІНАНСОВО-БУХГАЛТЕРСЬКОЇ) ПРАКТИКИ

для студентів галузі знань0305 «Економіка та підприємництво»

напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит»

усіх форм навчання

 

                                                                                 

Чернігів, ЧНТУ

2016


 

 

Укладачі: Клименко Тетяна Вікторівна, кандидат економічних наук, доцент
Гнедіна Катерина Володимирівна, кандидат економічних наук, доцент
Рецензент: Андросенко Олена Олексіївна, кандидат економічних наук, доцент
Коректор: Лаптій Т.М.

 

Затверджено на засіданні кафедри

бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту

Протокол № 13 від “10” лютого 2016 р.

 

 

 

Клименко Т.В., Гнедіна К.В.

Програма виробничої (фінансово-бухгалтерської) практикидля студентівгалузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит» усіх форм навчання / Укл.: Т.В. Клименко, К.В. Гнедіна. – Чернігів: ЧНТУ, 2016. – 50 с.


 

ЗМІСТ

 

     
  Вступ………………………………………………….……………... 4
1. Мета і завдання практики………………………………………….. 5
2. База практики, робочі місця і розподіл часу……………………… 6
3. Тематичний план проходження практики студентами ІІI курсу… 7
4. Зміст практики в бухгалтерії промислового підприємства…… 9
5. Зміст практики в бухгалтерії сільгосппідприємства…………... 14
6. Зміст практики в комерційному банку……………………….…. 27
7. Зміст практики в бюджетній установі……………………………... 31
8. Навчально-методичне забезпечення ……………………………….. 36
9. Вимоги до звіту…………………………………………………….. 36
10. Підтвердження підсумків практики……………………………….. 36
  Додатки…………………………………………………………….. 37

ВСТУП

 

Згідно з вимогами Вищої школи бакалавр за напрямом підготовки «Облік і аудит» має досконало оволодіти своїм фахом, дістати ґрунтовну наукову і практичну підготовку, яка б дозволила йому швидко адаптуватися в колективі, зайняти активну життєву позицію, успішно пройти випробувальний термін, на конкретному робочому місці, уміти оцінити рівень організації бухгалтерського обліку на підприємстві, впевнено виконувати свої функції і задачі та професійні обов’язки. Відповідно до «Положення про проведення практики студентів Чернігівського державного технологічного університету» (затв. наказом Ректора ЧДТУ від 15.05.2015 р. № 67) практика студентів є невід’ємною складовою процесу підготовки фахівців у Чернігівському національному технологічному університеті та проводиться на підприємствах різних галузей економіки, в органах державної влади, банківських та інших установах, а також на обладнаних відповідним чином базах ЧНТУ.

Виробнича практика є продовженням навчального процесу. Вона має сформувати у майбутнього бакалавра впевненість у своїх теоретичних знаннях і виробити вміння та навички, необхідні для успішної роботи на посаді головного або старшого бухгалтера на промисловому, сільськогосподарському, торгівельному підприємствах або в іншій організації (установі).

На виробничій практиці студент повинен завершити поєднання теоретичних знань з умінням вирішувати практичні задачі в умовах господарської діяльності суб’єкта господарювання.

Виробнича (фінансово-бухгалтерська) практика студентів згідно з навчальним планом підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр" за напрямом 6.030509 "Облік і аудит" передбачена наприкінці 3-го року навчання (у шостому семестрі). До цього часу студенти одержують знання з фахових дисциплін, що є базою для вивчення питань організації обліку на підприємстві. Термін проходження практики становить 2 тижні.

У даних методичних вказівках висвітлено зміст та загальні питання щодо проходження виробничої (фінансово-бухгалтерської) практики студентами напряму підготовки 6.030509 “Облік і аудит ” галузі знань 0305 “Економіка і підприємництво ” усіх форм навчання, вимоги до звіту з практики, порядок оцінювання підведення підсумків та оцінювання результатів практики.

 

 

 


МЕТА І ЗАВДАННЯ ФІНАНСОВО-БУХГАЛТЕРСЬКОЇ ПРАКТИКИ

 

1.1. Мета виробничої (фінансово-бухгалтерської) практики – закріпити та розширити теоретичні знання, отримані при вивченні дисциплін за напрямом підготовки, зокрема:

- закріпити і поглибити знання, уміння та набуті навички заповнення первинних бухгалтерських документів, зведених регістрів бухгалтерського обліку, складання форм фінансової звітності;

- набути практичні  навички та досвід організації системи бухгалтерського обліку та внутрішнього контролю на підприємстві, виконання облікових робіт у підрозділах виробництва і управління, збереження власності, вивчити практичні можливості вдосконалення організації обліку, зібрати практичний матеріал для складання звіту з практики.

1.2. Основні завдання практики:

1. Дослідити та охарактеризувати організаційну структуру підприємства та бухгалтерії, вивчити організацію роботи обліково-аналітичного апарату підприємства. Ознайомитися з функціями бухгалтерії та її підрозділів, підрозділу аналітичної роботи.

2. Ознайомитися із видами господарської діяльності підприємства, здійснити аналіз сфери постачання та збуту.

3. Дати загальну характеристику системи бухгалтерського обліку і контролю на підприємстві, дослідити та розкрити порядок відображення у обліку операцій придбання сировини та матеріалів, реалізації продукції (надання послуг, виконання робіт), руху основних та оборотних засобів, розрахункових операцій, вивчити порядок формування виробничої собівартості продукції та складання фінансової, податкової та статистичної звітності, набути практичні навички роботи на посадах працівників облікового апарату.

3.1. Якщо студент проходить практику у сільськогосподарському підприємстві, то він повинен набути практичних навичок роботи на всіх робочих місцях бухгалтерії, а також як обліковець в усіх виробничих підрозділах: на фермі, дільничній і тракторній бригаді, ремонтній майстерні, автогаражі, переробних підприємствах, складі нафтопродуктів, готової продукції, матеріалів тощо.

3.2. Якщо студент проходить практику у комерційному банку, то він повинен набути практичних навичок з таких напрямів роботи: облік активних та пасивних операцій банку; облік платіжного обороту, міжбанківські відносини; касово-емісійна діяльність комерційного банку; банківське обслуговування зовнішньоекономічної діяльності і облік таких операцій; облік внутрішніх операцій банку; аналіз господарської діяльності банків.

4. Оволодіти прийомами оперативного контролю та аналізу діяльності підприємства за даними поточного обліку, статистичної та бухгалтерської звітності.

5. Зібрати, опрацювати матеріал та скласти звіт з практики.

Результати проходження практики

У результаті проходження практики студенти мають:

а) знати:

- методологію бухгалтерського обліку суб'єктів господарювання;

- методику аналітичного і синтетичного обліку, зміст основних нормативних документів з обліку і контролю, які необхідно використати в обліковій роботі того чи іншого підрозділу бухгалтерії, або у виробничому підрозділі;

- методику складання фінансової, податкової і статистичної звітності;

- порядок проведення інвентаризації господарських засобів;

- методи і прийоми економічного аналізу та контролю фінансово-господарської діяльності підприємств, організацій.

б) уміти:

- складати на підставі даних первинного обліку накопичувальні та зведені документи, журнали та відомості до них, головну книгу, виробничі звіти складів, інших підрозділів виробництва;

- приймати та опрацьовувати звітність виробничих підрозділів і матеріально відповідальних осіб;

- складати фінансову, податкову та статистичну звітність;

- самостійно виконувати облікову роботу на основних робочих місцях бухгалтерії;

- виконувати інвентаризацію господарських засобів підприємства;

- аналізувати фінансово-господарську діяльність підприємства і його підрозділів;

- використовувати економічну інформацію для прийняття управлінських рішень з метою виявлення резервів підвищення ефективності діяльності підприємства.

в) набути навичок:

- виконання функціональних обов’язків на робочих місцях в структурних підрозділах бухгалтерії та виробничих підрозділах підприємства;

- здійснення контролю за правильністю та своєчасністю оформлення господарських операцій; упровадження передових форм і методів виконання аналітичного і синтетичного обліку;

- керівництва колективом облікових працівників, розподілу між ними функціональних обов’язків;

- виконання аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств, організацій і виявлення резервів підвищення ефективності використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів;

- організації і проведення інвентаризації господарських засобів;

- підготовки проектів управлінських рішень.

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 671; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!