X. Цільовий прийом до Подільського державного аграрно-технічного університету



1. Цільовий прийом організовується:

відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня
1999 року № 1159 “Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості”;

2. Особи, які вступають до Подільського державного аграрно-технічного університету на підготовку за державним замовленням на умовах цільового прийому згідно з установленими квотами, додають направлення, видане департаментами агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій.

3. Установлена квота не повинна перевищувати 75 відсотків обсягу державного замовлення на підготовку фахівців з кожного напряму підготовки (спеціальності).

4. Учасники цільового прийому зараховуються на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня  бакалавра за окремим конкурсом.

5. Зарахування вступників, які мають цільове направлення, здійснюється за окремим конкурсом, який організовується за кожним напрямом підготовки (спеціальністю) з урахуванням обсягу державного замовлення та встановленої квоти відповідним регіонам.

6. Особи, які не зараховані на цільові місця за окремим конкурсом, можуть брати участь у конкурсі відповідно до конкурсного бала загального рейтингового списку.

XІ. Зарахування за співбесідою

1. За результатами співбесіди зараховуються до Подільського державного аграрно-технічного університету особи, яким Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право.

2. Програму співбесіди із зазначеними категоріями осіб затверджує голова приймальної комісії.

3. Особи, які за результатами співбесіди не рекомендовані до зарахування на навчання і які подали сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з конкурсних предметів з результатами, не нижчими передбачених Правилами прийому, мають право брати участь у конкурсі на загальних засадах.

4. За рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення приймальна комісія Подільського державного аграрно-технічного університету приймає рішення про можливість зарахування до складу студентів понад державне замовлення за результатами співбесіди з правом навчання за місцем проживання інвалідів, які неспроможні відвідувати навчальний заклад. Подільський державний аграрно-технічний університет створює умови для проходження цими особами курсу навчання за екстернатною формою.

XІI. Зарахування вступників на основі повної загальної середньої освіти, які досягли визначних успіхів у вивченні профільних предметів

1. Зараховуються до Подільського державного аграрно-технічного університету відповідно до розділу XV цих Правил за умови подання сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання з кількістю балів не нижче мінімального рівня для допуску до участі в конкурсному відборі учасники міжнародних олімпіад за умови, якщо вони вступають на напрями підготовки, для яких профільним є вступне випробування з предмета, з якого вони брали участь у міжнародній олімпіаді.

2. Призерам (особам, нагородженим дипломами I - III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів до конкурсного бала при вступі на основі повної загальної середньої освіти додатково нараховуються бали за умови, якщо вони вступають на напрями підготовки, для яких профільним є вступне випробування з предмета, з якого вони є призерами, у тому числі:

трудове навчання – при вступі на напрями «технологічна освіта», «професійна освіта»;

основи економіки – при вступі на напрями (спеціальності) галузі знань «економіка та підприємництво»;

екологія – при вступі на напрями (спеціальності), для яких профільними визначено предмети «біологія», «хімія»;

3. Призерам III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України додатково нараховуються бали відповідно до секції, по якій вступник брав участь у конкурсі-захисті. Відповідність секцій напрямам підготовки визначається згідно з переліком секцій відповідно до напрямів підготовки, на які при вступі до вищих навчальних закладів для навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра додатково зараховуються конкурсні бали призерам – особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступеня – ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАНУ за секціями наукових відділень Малої академії наук України, наведеним у додатку 9 до цих Правил.

4. Положення пунктів 1 – 3 цього розділу, поширюються на осіб, які мають найкращі інтелектуальні досягнення за рішенням Експертної ради для визначення найкращих інтелектуальних досягнень дітей, прийнятим відповідно до Положення про Експертну раду для визначення найкращих інтелектуальних досягнень дітей, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 27 серпня 2013 року № 1236, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 вересня 2013 року за № 1596/24128, та відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 26 квітня 2013 року № 467 «Про започаткування у 2013 році Програми Президента України для найталановитіших дітей «Інтелектуальне майбутнє України», учасників міжнародних олімпіад, призерів IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та призерів ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, що відбулися у поточному навчальному році, за переліком, визначеним Міністерством освіти і науки України.

5. Величина додатково нарахованих балів встановлюється:

особам, які мають найкращі інтелектуальні досягнення, – 70 балів;

особам, нагородженим дипломами I ступеня, – 50 балів;

особам, нагородженим дипломами IІ ступеня, – 40 балів;

особам, нагородженим дипломами IІІ ступеня, – 30 балів.

Додатково нараховуються бали лише за однією з перелічених вище підстав.

6. Особам з числа професійно орієнтованої молоді, які в рік вступу успішно закінчили підготовчі курси у Подільському державному аграрно-технічному університеті, для вступу на основі повної загальної середньої освіти до університету для навчання на природничо-математичних та інженерно-технічних напрямах підготовки згідно з переліком природничо-математичних та інженерно-технічних спеціальностей, наведеним у додатку 6 до цих Правил, нараховується до 20 балів за результатами підсумкової атестації. В додатку 9 передбачено шкалу нарахування додаткових балів з предметів підсумкової атестації. Додаткові бали визначають шляхом співставлення середнього арифметичного результатів підсумкових атестацій з предметів, за якими здійснювалася підготовка з сумою додаткових балів.

7. Положення пункту 6 цього розділу поширюється на підготовчі курси, які мають ліцензію на здійснення підготовки до вступу до вищих навчальних закладів, обсяг навчальних годин яких складає не менше 150 аудиторних годин та термін навчання – не менше трьох місяців.

8. Кількість балів, нарахованих вступникам відповідно до пункту
6 цього розділу за результатами навчання, оприлюднюється приймальною комісією Подільського державного аграрно-технічного університету до початку прийому заяв про участь у конкурсі.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 299; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!