Роберт Монтгомері (1872-1953)



Представник персоналістичної школи в англомовній обліковій думці, творець сучасного аудиту. В сфері обліку показав, що дивіденди – це частина прибутку, а не витрати підприємства. Обґрунтував необхідність принципу обачності (консерватизму) в оцінці балансових статей; одним із перших висловився за стандартизацію бухгалтерських процедур і тестування даних звітності при проведенні аудиту. Перший запропонував розробити кодекс професійної поведінки осіб облікової професії.

Джордж Олівер Мей (1875-1961)

Очолював інституалістську школу в Америці. Визначав вирішальне значення вартісного вимірника і суттєву роль аналізу господарської діяльності в системі бухгалтерського обліку. Критерієм для вибору того або іншого методологічного підходу вважав корисність. Був категорично проти нав’язуваннядержавою будь-яких облікових принципів. Стверджував, що стандартизація повинна відбуватися знизу, а не зверху, тільки з врахуванням взаємних інтересів всіх учасників господарського процесу може бути досягнуто успіху. Зазначав, що необхідно поповнювати звіти пояснювальними записками, які містять опис принципів оцінки.

Вільям Ендрю Патон (1889-1991)

Запропонував перші американські бухгалтерські стандарти. Вважав, що бухгалтерський облік має дві мети: допомагати в прийнятті управлінських рішень і відображати інформацію про господарські операції. Скептично відносився до управлінського обліку. Послідовно відстоював персоналістичний підхід, пропонував відображати на спеціальних рахунках відхилення вартості акцій, які трактувалися як резерви, а не регулятиви. Вимагав переоцінки кожного виду цінностей за поточними ринковими цінами.

Чарльз Ера Шпруг (1842-1912)

Показав важливість і корисність абстрактного викладення бухгалтерських ідей. Написав праці: «Алгебра рахунків» (1880), «Філософія рахунків» (1908). Вважаючи цінності предметом бухгалтерського обліку, він описував їх таким балансовим рівнянням: А = П + К, де: А – те, що я маю, і те, кому я вірю (дебітори), дорівнює П – те, що я повинен, плюс К – те, що я коштую. Це була логічна база для виведення подвійного запису. Ідея Ч.Е. Шпруга вважається вихідною точкою сучасної теорії обліку. Наголошував, що саме баланс розглядається як основа всієї фінансової звітності.

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 400; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!