Суб'єктами обов'язкового авіаційного страхування цивільної авіації є страховики, страхувальники



Страховиками є юридичні особи - резиденти України, які отримали в установленому порядку ліцензії на проведен­ня обов'язкового авіаційного страхування цивільної авіації, зареєстровані в уповноваженому органі виконавчої влади в га­лузі цивільної авіації і які можуть бути членами Авіаційного стра­хового бюро.

Страхувальниками можуть бути українські експлуатанти повітряних суден, повітряні перевізники, які мають пра­во здійснювати пасажирські та вантажні перевезення, особи, які мають право власності на повітряне судно, та особи, які є замов­никами авіаційних робіт.

Вимоги Порядку й правил поширюються на іноземних експлуатантів повітряних суден під час виконання ними польотів у повітряному просторі України в частині відповідальності за шко­ду, заподіяну пасажирам, багажу, пошті, вантажу та третім особам.

Конкретні умови обов'язкового авіаційного страхуван­ня цивільної авіації визначаються договорами обов'язко­вого страхування. У страховому полісі (сертифікаті), який на­лежить до бортової документації повітряного судна, обов'язково зазначаються:

- номер (серія) та дата видачі;

- підстава видачі;

- найменування страховика;

- найменування страхувальника;

- найменування додатково застрахованих осіб (повітряних перевізників) - у разі потреби;

- тип повітряного судна, його державний та реєстраційний знаки;

- перелік страхових ризиків;

- страхова сума;

- географічні межі польотів;

- термін дії договору;

- види польотів;

- найменування перестраховика (за вимогою страхувальника);

- особливі умови страхування;

- винятки (застереження).

Страховий поліс (сертифікат) засвідчується підписом та печаткою страховика.

У разі настання страхового випадку страхувальник зо­бов'язаний протягом двох робочих днів письмово повідомити про такий випадок страховикові.

Розслідування страхового випадку може проводитися страховиком або уповноваженою ним особою (аварійний комісар), які мають право доступу до об'єкта та необхідні ма­теріали офіційного розслідування авіаційної події, в тому числі до його закінчення комісією, відповідно до вимог законо­давства. Термін розслідування страховиком страхового випад­ку не повинен перевищувати 30 діб після отримання заяви страхувальника про страхове відшкодування (страхову випла­ту). Якщо обставини розслідування потребують надання до­даткової інформації державними органами та іншими підприємствами, установами, організаціями, страховик мо­же продовжити термін розслідування ще на 60 діб.

Термін обґрунтованого письмового повідомлення про відмову в страховому відшкодуванні (страховій виплаті) - 15 діб після закінчення розслідування страхового випадку.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 168; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!