Етап 6: вибір засобів доставки маркетингових звернень



Дисципліна «Комунікаційна діяльність»

Практичне заняття № 1

          Тема: Складання плану ефективної маркетингової комунікаційної діяльності.

Мета: Навчитися складати план ефективної маркетингової комунікаційної діяльності,деталізувати розділи плану, розподіляти бюджет на маркетингові комунікації.

Методичні вказівки до виконання роботи.

При плануванні маркетингової комунікації підприємства, доцільно врахувати етапи формування ефективної комунікації. Розділи плану можуть відповідати етапам, однак це не є обов’язковим.

Етап 1: визначення проблем і сприятливих можливостей.

Як проблемами, так і сприятливими можливостями фірми можуть бути:

- імідж торгової марки, популярність торгової марки; 

- імідж посередника, популярність посередника;

- ставлення споживачів до товару та його сприйняття споживачами;

- поширення інформації про товар;

- висока (низька) ціна на продукцію;

Етап 2: визначення цілей.

Визначаючи цілі маркетингової комунікацій, важливо врахувати ступінь обізнаності споживача щодо товару та ступінь готовності до купівлі. Основними цілями є:

- створення обізнаності щодо нових товарів;

- досягнення розуміння цінності товару, важливості його для споживача; 

- забезпечення змін у ставленні до товару і в його сприйнятті;  

- досягнення змін у поведінці споживачів; 

- підкріплення попередніх рішень споживача щодо купівлі продукції.

Етап 3: вибір цільової аудиторії.

При виборі цільової аудиторії (групи споживачів, на яку направлено та розраховано товар), враховуються такі основні принципи поділу ринку:

- територіальний (поділ на країни, регіони, райони, населені пункти …).

- демографічний, за статтю (чоловіки, жінки).

- демографічний, за віком (діти, молодь, зрілий вік, передпенсійний, пенсійний вік).

- демографічний, за рівнем доходів (низький, середній, високий).

- демографічний, за родом занять (студенти, учні, чиновники, наймані працівники, працівники бюджетної сфери, бізнесмени, тощо).

- демографічний, за рівнем освіти.

- демографічний, за національністю та расою.

- демографічний, за розміром сім’ї та її етапом життєвого циклу;

- психографічний принцип, розподіл ринку на різні групи за ознаками приналежності довідповідного соціального класу, стилю життя, або за характером особистості.

Етап 4: вибір стратегії маркетингових комунікацій.

Передбачає вибір одну із двох основних стратегії маркетингових комунікацій та формування структури маркетингових комунікацій. Фірми товарів широкого вжитку, як правило, витрачають кошти переважно на рекламу і тільки потім - на стимулювання збуту, організацію особистого продажу, і в останню чергу - на пропаганду

Стратегія проштовхування товару передбачає використання торгового персоналу і стимулювання сфери торгівлі для проштовхування товару по каналах руху товару.

Стратегія протягування (залучення споживачів до товару) передбачає великі витрати на рекламу та стимулювання споживачів із метою формування попиту з їх сторони. У випадку успіху такого підходу споживачі почнуть питати товар у своїх роздрібних торговців, роздрібні в оптових, а оптовиків у виробників.

Формування структури маркетингових комунікацій передбачає включення в СМК основних елементів: реклама, стимулювання збуту, пропаганда, персональний продаж, а також допоміжних: виставки та ярмарки, спонсорство, інтегровані маркетингові комунікацій в місцях продажу.

Склад комунікацій має підбиратися індивідуально для різних сегментів ринку і різних ринкових ситуацій із тим, щоб визначити, які з її інструментів найкращим чином підходять для досягнення маркетингових комунікаційних цілей,

Етап 5: вибір стратегії маркетингових звернень.

Передбачає формування напрямку інформаційного потоку, що є важливим та цікавим для цільової аудиторії. Всі використовувані звернення повинні бути узгоджені із загальним зверненням компанії, її торгової марки або її товару. Центральна тема, звернень має зосереджувати маркетингові зусилля фірми і забезпечувати їх узгодженість.

Прикладом формування стратегії маркетингових звернень є образ молодого чоловіка, що підкреслює свою незалежність від громадської думки вживаючи пиво «Чернігівське» перед телевізором під час футболу із друзями, ігноруючи думку суспільства, що виявляє все більшу нетерпимість до вживання алкоголю.

Етап 6: вибір засобів доставки маркетингових звернень.

Розробник плану маркетингових комунікацій займається пошуком засобів охоплення цільових аудиторій в найбільш важливих місцях можливого встановлення інформаційних контактів зі споживачем. При виборі засобів доставки інформації до споживача враховується стратегії звернень та можливостей бюджету фірми. Основними засобами доставки звернень є телевізійна або друкована реклама, рекламні матеріали, що доставляються клієнтам поштою додому або в офіс, Інтернет та інші засоби.


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 273; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!