Зміст діяльності студента-практиканта за змістовними модулями



Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка

Кафедра психології

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Перший проректор

проф. Р. А. Сітарчук

 

___________________________ 2017 р.

 

 

РОБОЧА ПРОГРАМА

Виробничої зіспеціальності практики

 

Галузь знань: 05 Соціальні та поведінкові науки

Спеціальність: 053 Психологія

Освітній рівень: магістр

Факультет: психолого-педагогічний

Форма навчання: денна та заочна

 

 

Полтава 2017

Робоча програма виробничої зі спеціальності практики для студентів спеціальності 053 Психологія, освітнього рівня магістр, денної та залчної форми навчання. – Полтава : ПНПУ, 2017. – 12 с.

 

  Розробники: Седих К.В., професор, доктор психологічних наук, завідувач кафедри психології

Шевчук В.В., кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри психології

Юдіна Н.О. кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології

Робоча програма затверджена на засіданні кафедри психології.

 

Протокол № 1а від 31 серпня 2017 року

 

Завідувач кафедри психології_____________________ (Седих К. В.)

«____»_________2017року

 

 

Схвалено методичною комісією спеціальності 053 Психологія

Протокол від _______________2017 р. № ____

«____»_________2017р.           Голова _____________  (Седих К.В.)


 

Характеристика практики

Виробнича практика є логічним продовженням різноманітних форм організації практик, які відбуватися упродовж професійного навчання студентів зі спеціальності «Психологія».

Базою проходження практики є медичніта освітнізаклади, у яких перебувають на навчанні або лікуванні особи з різним психічним дизонтогенезом. Змістові складові практики пов'язані з основними напрямками роботи психолога з такими особами, які мають різноманітні психологічні труднощі, характеризуються порушеннями розвитку та потребують психотерапевтичної допомоги.

Опанування технології роботи практичного психолога у медичних та освітніх установах маєх створити оптимальні умови для становлення професійної самосвідомості майбутнього психолога як фахівця, стимулює розвиток професійно-значущих властивостей його особистості, розширює професійний досвід роботи із різними групами пацієнтів.

Традиційно визначають два напрямки роботи психологічної служби: актуальний і перспективний. Так, перший в роботі психологічної служби, орієнтований на вирішення поточних проблем, пов'язаних з тими чи іншими труднощами у психологічному розвитку особи. Перспективний напрямок, спрямований на забезпечення умов становлення індивідуальності, на формування психологічної готовності особи, з якою працює психолог, до життєвого самовизначення. Головна мета психологічної служби закладу пов'язана з діагностикою та перспективним напрямком діяльності психолога, який реалізується через такі види роботи як психологічна просвіта, профілактика, психологічна діагностика, консультування та корекція.

Метапрактики – надання студентам можливості реалізувати основні напрямки професійної діяльності психолога у медичному та освітньому закладі: вивчення документації, обладнання та методичного забезпечення психолога, здійснення діагностичної роботи, апробація основних методів патопсихологічного дослідження з урахуванням нозологічної специфіки, а також специфіки закладу, в якому проходить практика, визначення параметрів сімейної системи, що впливають на появу психічних порушень, специфіку надання психотерапевтичної допомоги пацієнтам у клініці.

Завданнямипрактикиє:

- поглиблення, закріплення та інтеграція теоретичних знань і практичних умінь, одержаних студентами під час вивчення психологічних дисциплін;

- ознайомлення студентів з особливостями психологічної роботи в закладі медичного та освітнього профілю;

- розвиток умінь диференціювати психопатологічні симптоми та психопатологічні синдроми;

- розмежовувати психологічні феномени та психопатологічні прояви;

- ефективно використовувати методи медичної психології у психопрофілактичній та психокорекційній роботі;

- систематизувати знання студентів про особливості здійснення психотерапії у медичних та освітніх закладах;

- розширити знання студентів про параметри сімейної системи, що впливають на психічні порушення, та практичні уміння, що дозволяють їх визначати;

- сприяти розвитку теоретичних знань та практичних умінь складання індивідуального плану психотерапії пацієнта.

 

Терміни проведення практики

Відповідно до навчального плану студенти освітнього рівня магістр спеціальності 053 Психологія проходять виробничу психологічну практику зі спеціальності впродовж 4 навчальних тижнів у першому семестрі з відривом від занять.

Загальний бюджет часу, відведений на практику навчальним планом – 180 годин (6 кредитів). Два тижні практики присвячено вивченню особливостей роботи психолога освітнього чи медичного закладу з особами, які мають вади психофізичного розвитку, та два тижні – вивченню особливостей психотерапевтичної роботи в даних закладах.

 

№ п/п Змістовні модулі практики Кількість кредитів ECTS та кількість годин Кількість балів за виконання програми практики (за 100-бальною шкалою)
1 Медична психологія 3 (90 год.) 100 балів
2 Психотерапія 3 (90 год.) 100 балів

Вид контролю – диференційований залік.

Вимоги до бази практики:1) наявністьна базі практикиосібз різніми психо-фізичими вадами розвитку; 2) наявність медичних довідок або висновків психолого-медико-психіатричних комісій (ПМПК) на досліджувану особу; 3) на базі практики обов’язково має бути штатний психолог.

Змістовні складові практики пов’язані із основними напрямами роботи психолога в медичних психіатричних закладах, спеціалізованих навчальних закладах для дітей з вадами розвитку, закладів освіти (дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів) з інклюзивною освітою та з технологічними аспектами організації такої роботи.

Базами проходження практики мобуть бути:

1. Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня ім. О.Ф. Мальцева.

2. Районні та міські психіатричні служби.

3. Психоневрологічні будинки-інтернати.

4. Інтернатні заклади спеціалізованого типу.

5. Наркологічні служби.

6. Громадські благодійні організації соціально-реабілітаційного спрямування.

7. Спеціалізовані навчальні заклади для дітей з вадами розвитку

8. Заклади освіти (дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади) з інклюзивною освітою.

 

У результаті виконання завдань виробничої практики зі спеціальності студент повинен сформувати наступні компетентності: здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях; проводити дослідження на відповідному рівні, генерувати нові ідеї, уміти виявляти та вирішувати проблеми, цінувати та поважати різноманітність і мультикультурність, діяти на основі етичних міркувань, діяти соціально відповідально та свідомо, розробляти та управляти проектами, мотивувати людей та рухатися до спільної мети, уміння адаптуватися до нових ситуацій та здатність до професійної мобільності, розробляти та використовувати валідний і надійний психодіагностичний інструментарій, інноваційно вирішувати наукові та практичні професійні завдання, самостійно планувати, організовувати та здійснювати психологічне дослідження з елементами наукової новизни та / або практичної значущості, здійснювати теоретичний, методологічний та емпіричний аналіз актуальних проблем психологічної науки та / або практики, здійснювати освітню діяльність у сфері психології, здійснювати психологічний вплив (індивідуальну та групову психокорекцію) відповідно до запиту.

Результати практики: (за когнітивноюсферою): здійснювати пошук, опрацювання та аналіз професійно важливих знань з різних джерел з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій; виокремлювати та систематизувати психологічні проблеми, чинники та тенденції функціонування й розвитку особистості, груп і організацій на різних рівнях (макро-, мезо-, мікро-) аналізу; знати та використовувати різні психологічні підходи до аналізу, пояснення та інтерпретації одержаних результатів наукового дослідження за наявності наукових даних та доказової бази щодо їх ефективності; узагальнювати емпіричні дані та формулювати теоретичні висновки, робити психологічний прогноз щодо розвитку особистості, груп, організацій; визначати перспективи подальших досліджень; уміти створювати та впроваджувати інноваційні соціально-психологічні проекти у різних сферах суспільного життя; (за емоційною сферою): уміти коректно здійснювати психологічну інтервенцію в діяльність особистості, груп, організацій та забезпечувати моніторинг її ефективності; демонструвати належні вміння ефективного спілкування на рівні особистості, групи, організації; володіти вміннями психологічного та психотерпевтичного впливу; уміти мотивувати людей для досягнення спільної мети; демонструвати прихильність до етичних зобов’язань, професійних цінностей, етики поведінки в науковій / практичній діяльності.

Зміст діяльності студента-практиканта за змістовними модулями


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 295; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!