Виконання завдань пошуково-дослідницького характеру
- Учитель. Знайдіть приклади внутрішніх монологів Анни Кареніної, прокоментуйте їх, з’ясуйте роль у творі для розкриття «діалектики душі» головної героїні.
Анна., познайомившись із Вронським і відчувши потяг до нього, намагається позбутися цих почуттів. Вона вирішує приділяти більше уваги своєму синові, чоловікові. Намагається переконати себе в тому, що Каренін «Хороша людина, правдива, добра й чудова у своїй сфері». Але водночас відзначає подумки неприємну деталь, якої раніше не помічала: «вуха у нього так дивно стирчать.
(Знайти в тексті роману внутрішній монолог Анни, коли вона посварилась із Вронським і шукаючи виходу із «глухого кута», розмірковує. Завдання додому )
-Учитель. Крім внутрішнього монологу є ще інші прийоми, які допомагають авторові розкрити образи твору «діалектику душі» - це пряма авторська характеристика, розповідь про героя.
(Знайти в тексті авторську характеристику брата Анни Кареніної Стіви Облонського. Завдання додому)
VІ. Домашнє завдання
- знайти в тексті роману внутрішній монолог Анни, коли вона посварилась із Вронським і шукаючи виходу із
«глухого кута», розмірковує;
- знайти в тексті авторську характеристику брата Анни Кареніної Стіви Облонського
- поділити представників «вищого класу» за ставленням до вчинку Анни.
- скласти колективний портрет «вищого світу» - міні-твір (усно)
Тема уроку. Автобіографічний характер образу Левіна. Образ автора у
|
|
романі
Мета уроку: допомогти учням розкрити ідейно-художні особливості образу Левіна, його зв'язок із
автором; розвивати навички характеризування героїв, зіставлення явищ літературного та
реального життя, уміння висловлювати свої думки й обґрунтовувати їх; виховувати кращі
людські якості, активну громадську позиці
У житті є тільки одне безперечне щастя –
жити для інших
Л. Толстой
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. (Зачитує епіграф уроку). Так писав Л. Толстой. Як саме треба жити для інших – над цим замислювалися і письменник і персонаж роману, наділений автобіографічними рисами, - Костянтин Левін. Ці питання ми й обговорюватимемо на уроці.
|
|
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
ІV. Формування вмінь та навичок
1. Слово вчителя. У романі дві сюжетні лінії, два головних героя – А. Кареніна та К. Левін. Саме вони кидають виклик суспільству, що наскрізь просякнуте обманом; проте й між собою вони – антоганісти. Перемагає Левін, а Кареніна катастрофічно програє. Чому? На відміну від Анни, Левін не тільки відмовляється дотримуватись умовностей «Вищого світу», але й протиставляє їм свої ідеали.
2. Евристична бесіда (дати відповіді на запитання, залучаючи, якщо можливо, цитати з тексту):
- Що ми дізнаємося про Левіна під час першої зустрічі з ним у романі ( опис зовнішності, соціальний статус,
спосіб життя в селі, суспільна діяльність,ставлення до міського способу життя на прикладі його
товариша Стіви Облонського)?
- Якою є його мета приїзду до Москви?
- Як відбувається одруження Левіна?
- Як і під впливом чого змінюються погляди Левіна наприкінці твору?
- Як бачить Левін майбутнє народу?
- Яку метафору використовує Л. Толстой, щоб описати пошуки героєм правди?
- Про що думає Левін наприкінці твору і як це перегукується з думками автора?
- У чому полягає патріархальний ідеал Левіна?
|
|
- Складіть загальний психологічний портрет Левіна (домашнє завдання)
3. Коментування вчителя. К. Левін – автобіографічний герой. Автор дав йому «промовляючи» прізвище, утворивши його від імя – Лев. У романі «Анна Кареніна» відсутні філософські, публіцистичні авторські роздуми, тому автор вклав в уста улюбленого позитивного героя свої думки, ідеали, програму перетворення суспільства. Лев Миколойович сам пройшов через подвійний пошук істини – самоаналізування та «опрощення»(1). Такий самий шлях він запропонував і рупору своєї позиції, героєві-ідеалу Левіну.
V. Домашнє завдання: скласти загальний психологічний портрет К. Левіна.
1. Просте життя або спрощення (анг. simle living) – просте життя, рос. опрощення) – вибір людиною способу
життя, пов’язаного з відмовою від більшості благ цивілізації. Причини такого вибору можуть бути різними –
етичними, релігійними, екологічними. Термін відомий завдяки навчанню Л. Толстого. Спрощення не слід
змішувати з аскетизмом.
2. Аскетизм (від грец. Аскеза – «вправа»), аскетизм вид духовної практики; навмисне самообмеження або
виконання важких обітниць. Мете аскези – досягти певних духовних цілей та набути надприродних здібностей.
Подібна практика поширена у багатьох типах релігії (буддизмі,індуїзмі, ісламі, іудаїзмі, християнстві) та у всіх
типах культур.
Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 208; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!