Характерологічні прояви                                                        Шляхи корекцій



Тип № 1

Е: 0 – 4 Н: 0 – 4
Безтурботний, мирний, незворушний. В групі скромний. Дружбу не нав'язує,але і не заперечує, якщо йому пропонують. Схильний до впертості, якщо відчуває свою правоту. Не сміхотливий. Мова спокійна. Терплячий. Холоднокровний. Вихователів турбує мало, тому завжди страждає від неуважності педагогів, тренерів, начальників. Головне в підході – підвищити самооцінку через привернення уваги до даної людини. Бажано, щоб у індивіда була можливість вибору темпу роботи. Підкреслювати цінність таких якостей, як скромність, холоднокровність.

Тип № 2

Е: 20 - 24 Н: 0 -4
Радісний, товариський, балакучий.. Любить показати себе. Оптиміст, вірить в успіх. Поверховий. Легко прощає образи, перетворює конфлікти в жарт. Вразливий, любить новизну. Користується загальною увагою. Проте, поверховий, безтурботний. Вимогливий. Артистичний. Не вміє добиватися результату ( захоплюється, але швидко згасає). Заохочувати працелюбство, використовувати природний артистизм і схильність до новизни. Бажано поволі привчати до наполегливості, дисципліни, організованості (наприклад, пропонувати оригінальні завдання). Пропонується допомагати організовувати час ( робота в гуртках, експедиціях).

Тип № 3

Е: 20 - 24 Н: 20 - 24
Активний, має добре розвинуті якості бійця. Жартівник. Прагне спілкуватися з усіма « на рівних». Дуже честолюбний. В випадку незгоди з позицією старшого займає позицію протиборства. Не виносить байдужості в свою адресу. Основна тактика – підкреслена повага. Взаємини слід будувати на переконанні, спокійному доброзичливому тоні спілкування. При афективній поведінці можлива іронічна реакція. Не слід «виясняти стосунки» в момент конфлікту. Краще обговорити проблеми пізніше в спокійній ситуації. Проблеми слід вирішувати без особливого емоційного тиску. Необхідно давати можливість проявляти організаторські здібності, а також реалізувати енергетичний потенціал (спортивні змагання).

Тип № 4

Е: 0 - 4 Н: 20 – 24
Тип неспокійний, насторожений, невпевнений в собі. Шукає опіки. Нетовариський, тому має зміщені оцінки та самооцінки. Надчутливий. Адаптація відбувається тривалий час, тому дії загальмовані. Не любить активний спосіб життя. Споглядач. Часто схильний до філософії. Легко драматизує ситуацію. Необхідна підтримка, захист. Слід виділяти позитивні риси ( вдумливість, схильність до монотонної діяльності). Підбирати діяльність, яка не вимагає активного спілкування, суворої регламентації за часом, а також не включену в жорстку систему субординації. Активізувати інтерес до оточуючих. Поволі зводити з людьми доброзичливо - енергійними.

Тип № 5

Е: 0 - 4 Н: 4 - 8
Споглядач, спокійний, має низький рівень зацікавленості в реальному житті, а тому і низькі досягнення. Спрямований на внутрішні придумані або вичитані колізії. Слухняно – байдужий. Гостро потребує підвищення самооцінки, це руйнує байдужість і підвищує рівень домагань, і – відповідно якість роботи або навчання. Бажано знайти сильні риси (здібності, схильності), щоб якось захопити роботою.

Тип № 6

Е: 0 - 4 Н: 16 - 20
Стриманий, сором’язливий. чутливий, нерішучий в незнайомій ситуації. Невпевнений, мрійливий. Любить філософствувати. Не любить безладдя. Має схильність до сумнівів. Мало вірить в свої сили. В цілому врівноважений. Не схильний панікувати і драматизувати події. Бентежний, часто перебуває в стані нерішучості. Схильний до фантазій Прагнути підтримати, опікуватися, підкреслювати перед групою позитивні якості і прояви ( серйозність, вихованість, чуйність). Можна захопити ідеєю ( наприклад, допомогти комусь більш слабкому). Не підвищить самооцінку, дасть привід до більш оптимістичного відчуття життя.

Тип № 7

Е: 0 - 4 Н: 8 – 18
Людина скромна, активна, цілеспрямована. Справедливий, вірний товариш. Дуже хороший, вмілий помічний, але поганий організатор. Сором'язливий. Визнає за краще залишатися в тіні. В компанії, як правило, не входить. Дружить вдвох. Взаєминам надає великого значення. Інколи нудно - моралізуючий. В діяльності бажано надати вільний режим; заохочувати, це активізує ініціативу. Створити умови для звільнення від комплексів, стимулювати самостійність (щоб діяв не за вказівкою). Уникати публічної критики. Навіювати впевненість в своїх силах і правах. Не допускати сліпої сили в будь-чий авторитет.

Тип № 8

Е: 4 - 8 Н: 0 – 4
Людина спокійна, схильна до спілкування в компаніях. Естетично обдарований. Скоріше споглядач, ніж діяч. Врівноважений. Байдужий до успіхів. Любить жити «як всі». У взаєминах рівний, але глибоко переживати не вміє. Легко уникає конфліктів. Головне завдання – активізувати потребу в діяльності, знайти заняття, яке зацікавить (щось пов'язане з мистецтвом). Заохочувати успіхи. Бажано частіше спілкуватися з даним типом, звертаючи увагу на розвиток соціального інтелекту.

Тип № 9

Е: 8 - 16 Н: 0 – 4
Активний, життєрадісний. Товариський. В спілкуванні нерозбірливий. Легко потрапляє в соціальні угрупування в наслідок невміння чинити опір дезорганізації. Схильний до новизни, допитливості. Соціальний інтелект розвинутий слабко. Не вміє будувати адекватні оцінки і самооцінки. Часто не має міцних принципових настанов. Енергійний. Довірливий. Бажано створювати більш жорсткий, мобілізуючий. Встановлювати доброзичливі стосунки, але щоб відчувалося, що за ним спостерігають. Прагнути спрямовувати енергію в корисну справу. Однак, в таких випадках, необхідно разом зі студентом розпланувати роботу, фіксувати строки і обсяги, забезпечити жорсткий контроль виконання. Бажано таку людину включити в склад групи з сильним лідером і позитивними установками.

Тип № 10

Е: 16 - 20 Н: 0 - 4
Артистичний любить розважити. Недостатньо наполегливий. Товариський. Неглибокий. Врівноважений. Підтримувати зусилля які спрямовані на досягнення цікавих цілей ( у самого вистачає ініціативи вибрати якесь заняття або мету, але не вистачає наполегливості). Заохочувати артистизм, але не допускати блазенства.

Тип № 11

Е: 20 - 24 Н: 4 - 8
Активний, товариський, шляхетний, честолюбний. Легко погоджується на ризиковані розваги. Не завжди розбірливий в друзях, в засобах досягнення мети. Часто егоїстичний. Привабливий. Має організаторські здібності. Заохочувати і розвивати організаторські здібності. Може бути лідером, але потребує контролю. Стимулювати від зрозумілості. Лідерське положення в колективі легко виправляють недисциплінованість, лінощі. Можна допускати колективну критику, якщо необхідно.

Тип № 12

Е: 20 - 24 Н: 8 – 16
Легко підкоряється дисципліні. Наділений почуттям власної гідності. Організатор. Схильний до мистецтва, спорту. Активний. Влюбливий. Легко захоплюється людьми і подіями. Вразливий. Лідер за натурою, як емоційного, так і ділового плану. Необхідно підтримувати лідерські зусилля, допомагати, спрямовувати в діловому та особистому плані.

Тип № 13

Е: 20 - 24 Н: 16 - 20
Складний тип. Гонористий. Енергійний. Життєрадісний. Не має, як правило, високої духовної спрямованості. Заглиблений в життєві радощі. Багато уваги приділяє задоволенням побутових потреб. Схиляється перед престижністю. Прагне до успіху, користі. Зневажає невдах. Товариський, демонстраційний. Жорстоко висуває свої вимоги. Мета – тримати в «рамках», щоб здолати пихатість і прагнення підкорити собі інших. Діяти краще спокійно і впевнено. Виділяти інших, підкреслюючи позитивні особистісні якості. Можна запропонувати роль організатора. Вимагати виконання обов'язків. Бажано естетичне виховання.

Тип № 14

Е: 16 - 20 Н: 20 - 24
Владний, недовірливий, педантичний. Завжди прагне бути першим. дріб'язковий. Насолоджується будь-якою перевагою. Ядовито-жовчий. Схильний до кепкування над слабкішими. Мстливий, зневажливий, деспотичний. Втомлюваний. Неможна ставитися байдуже, можна ставитися дружелюбно, можна – іронічно. Дати можливість зайняти лідерське положення, але підібрати посаду в якій більше уваги приділяється паперам, ніж людям. Заохочувати волю і наполегливість, виховуючи позитивне ставлення до оточуючих і позитивні установки.

Тип № 15

Е: 8 - 16 Н: 20 - 24
Завжди задоволений буркотливий, схильний до придирок. Дріб'язково - вимогливий. До уїдливості не схильний. Легко ображається. Часто похмурий, роздратований. Заздрісний. В справах невпевнений. В стосунках підлеглий. Перед труднощами пасує. В групі тримається окремо. злопам'ятний. Друзів не має. Однолітками керує. Голос тихий, різкий. Бажано налагодити взаємини, спираючись на навіюваність даного типу. Можна цікавитися його самопочуттям, успіхами в довірливій бесіді. Можна завантажувати громадськими навантаженнями, включаючи в співпрацю ( добре взяти канцелярську справу). Заохочувати за добросовісність перед колективом з метою регуляції взаємин. Тривати в колі уваги.

Тип № 16

Е: 4 – 8 Н: 20 – 24
Надчутливий тип, недовірливий,приховано – пристрасний, мовчазний, замкнуто-образливий. Гонористий, незалежний, має критичний розум. Песиміст схильний до узагальненого мислення. Часто невпевнений в собі. Бажано оберігати, заохочувати при однолітках, показувати свою доброзичливість, повагу. Слід підтримувати справедливі, критичні судження, але уникати розвитку у студента критиканства.

Тип № 17

Е: 16 – 20 Н: 4- 8
Дуже емоційний, запальний, життєрадісний, товариський, улюбливий. В контактах нерозбірливий, по дружньому ставиться до всіх. Непостійний, наївний, пустун, ніжний. Користується симпатіями оточуючих. фантазер, не прагне до лідерства, передає перевагу інтимно - дружнім зв'язкам. Підтримувати позитивний настрій. Бажано розвивати естетичні схильності, підтримувати захоплення (заохочувати, цікавитися, пропонувати виступати перед групою). Звернути увагу на вироблення вольових якостей ( наполегливості, рівня домагань).

Тип № 18

Е: 16 - 20 Н: 16 – 20
Емпатичний. Дуже жалісливий, схильний підтримувати слабких, віддає перевагу інтимно - дружнім контактам. Настрій найчастіше спокійно - знижений. Скромний. Сором'язливий. Не впевнений в собі. Споглядач. Легко стає настороженим і підозрілим в несприятливих умовах. Пропонується налагодити пом'якшено – розвиваючий режим. Контролювати непомітно, ставитися спокійно - доброзичливо. Допомагати в складних ситуаціях, якими в даному випадку є досягнення мети, формування активної позиції, налагоджування контактів ( з однолітками та дорослими). Виключити прилюдне обговорення, якщо можливі негативні оцінки.

Тип №19

Е: 4 – 8 Н: 4 – 8
Спокійний тип. Мовчазний, розсудливий. Уповільнено – дійовий. Дуже послідовний, самостійний, незалежний, копіткий. Безпристрасний, скромний, слабо – емоційний. Інколи екзальтований. Необхідно підвищувати самооцінку, розвивати систему домагань, розвивати схильності та здібності. Зацікавити чимось, пропонувати роботу з високою, особистою відповідальністю ( більше пов'язане з паперами, ніж з людьми). Даний тип потребує порад з багатьох питань, але вони повинні бути подані в делікатній формі.

Тип № 20

Е: 16 – 20 Н: 16 – 20
Дуже демонстративний, не вміє співпереживати. Емоційно - бідний. Любить протиставити себе колективу. Дуже наполегливий в досягненні мети. Престижний. Практичний. Потребує м'якої взаємодії, щоб не загострювати негативні якості. Включати в спортивні або технічні заняття, щоб даний тип міг перенести енергетику в позитивну течію, а потребу в боротьбі за першість в пристойну форму. Бажане естетичне виховання. Включати в позитивні соціальні групи з сильним впливовим лідером.

Тип № 21

Е: 12 – 16 Н: 8 – 12
Дуже енергійний, життєрадісний. «Улюбленець публіки.» вважається, що такий тип – щасливці. Дійсно, вони часто дуже обдаровані, легко вчаться, мають акторські дані, маловтомлювані. Однак, наявність таких якостей часто має негативні результати. Даний тип з дитинства звикає, що йому все доступно, тому вчаться серйозно працювати над досягненням мети. Легко все кидає, часто розриває дружбу. Поверхневий. Має досить низький соціальний інтелект. Вимагає доброзичливо-суворого ставлення. В колективі краще не обирати на лідерські посади ( краще часто пропонувати одиничні доручення організаторського типу). Суворо вимагати виконання доручень. Бажано разом з ним знайти якусь значиму мету (наприклад, оволодіти іноземною мовою), розбити на періоди строки виконання та контролювати їх виконання. Це з одного боку, допоможе досягнути мету, з іншого – привити до порядку в роботі.

Тип № 22

Е: 8 – 12 Н : 8 – 12
Дуже пасивно - байдужий. Впевнений в собі. В ставленні до оточуючих жорстоко – вимогливий. злопам'ятний. Часто проявляє пасивну впертість. Дуже педантичний, дріб'язковий. Розсудливий, холоднокровний. До чужої думки ставиться байдуже. Ригідний, віддає перевагу звичним справам і монотонності в побуті. Інтонації в мові маловиразні. Малоестетичний. Створити у студента відчуття, що він зацікавив викладача, вихователя, тренера. Слід зацікавитися дріб'язками в побуті; самопочуттям. Серед громадських доручень слід вибрати те, що вимагає охайності виконання (ведення журналу, обліку чого  не-будь). Допомагати в виборі занять (бажано індивідуальні, ніж групові види спорту або художньої самодіяльності).

Тип № 23

Е: 16 - 20 Н : 8 – 12
Товариський, активний, ініціативний, схильний захоплюватися, але вміє керувати собою. Вміє досягати мету. Честолюбний. Любить бути лідером і вміє бути організатором. Користується довірою та щирою повагою оточуючих. Характер легкий, естетичний, врівноважено - пожвавлений. Створити можливості для лідерства. Допомагати в виборі групових і індивідуальних завдань. Слідкувати за тим, щоб навантаження (навчальні, виробничі і громадські) були в розумних межах.

Тип № 24

Е: 12 – 16 Н: 4 – 8
Активний, врівноважений тип. Енергійний. Середньо-товариський. Прихильний до небагатьох друзів. Упорядкований. Вміє визначати завдання і добиватися їх рішення. Не схильний до змагання. Інколи образливий. Віддавати перевагу спокійному, довірливому ставленню до даного типу з боку оточуючих. Бажано налагоджувати чіткі дулові контакти.

Тип № 25

Е: 8 – 12 Н: 4 – 8
Активний, інколи вибуховий, інколи безтурботливо – веселий, часто спокійний, байдужий. Ініціативи майже не проявляє, діє за вказівкою. Пасивний в соціальних контактах. До глибоких емоційних переживань не схильний. До монотонної механічної роботи. Бажано спокійно-ділові стосунки. Знаходити і пропонувати індивідуальні заняття, адміністративну роботу.

Тип № 26

Е: 4 – 8 Н : 8 – 12
Спокійний, врівноважений, терплячий, педантичний. Честолюбний. Має штучні принципи. Інколи образливий. Любить інколи стосунки, спокійний темп роботи. Не схильний до панібратства. Бажано заохочувати в присутності групи за охайність, за добросовісність. Працювати над підвищенням впевненості в своїх силах.

Тип № 27

Е: 4 - 8 Н: 12 - 16
Врівноважено – меланхолічний. Глибоко чутливий. Звикає до друзів, цінує інтимно – довірливі стосунки, спокійний, цінує гумор. В цілому оптиміст. Інколи панікує, інколи, впадає в депресію. Інколи, частіше спокійно – мрійливий. Створити атмосферу активно спокійної діяльності. Бажано уникати жорстокої регламентації. Пропонувати естетичні та літературні заняття.

Тип № 28

Е: 8 – 12 Н: 16 – 20
Меланхолічний, честолюбивий, наполегливий, серйозний. Інколи схильний до тривожного настрою. Дружить з незначним колом людей. Необразливий, але інколи схвильований своїм становищем. Самостійний в рішеннях відносно принципових питань, але залежний від близьких і емоційного життя. Пропонується спрямовувати зусилля відносно підвищення самооцінки, впевненості в собі.

Тип № 29

Е: 12- 16 Н: 16 – 20
Жорстоко вимогливий до оточуючих, впертий, гордий, дуже честолюбний. Енергійний, товариський, настрій частіше бойовий. Невдачі замовчує. Любить бути на першому плані. Холоднокровний. Взаємини будувати на повазі, високій вимогливості. Можна підкепковувати над недоліками, якщо людина хвастлива.

Тип № 30

Е: 16 - 20 Н: 12 – 16
Гордий, прагне до першості, злопам'ятний. Прагне до лідерства у всьому. Енергійний, наполегливий. Спокійний, корисливий. Любить ризик, не схильний в досягненнях. Не позбавлений артистизму, хоча і сухуватий. Не допускати вихвалення. Підтримувати в позитивних зусиллях. Допомагати в лідерстві, не допускати командного стилю в стосунках. Нейтралізувати озлобленість. Розвивати соціальний інтелект.

Тип № 31

Е: 8 - 12 Н: 12 – 16
Сором'язливий, прагне до самостійності. Звикає до друзів. Доброзичливий. З близькими людьми проявляє спостережливість, почуття гумору. Схильний до глибоких, довірливих стосунків. Уникає ситуації ризику, небезпеки. Не виносить нав'язливий темп. У невдачах звинувачує тільки себе. Інколи схильний до швидких рішень. Часто жалкує за свої вчинки. Забезпечити спокійну доброзичливу атмосферу. Прагнути включати в активне рішення ділових проблем. Заохочувати соціальну активність, включати в участь у заходах ( семінарах, конференціях).

Тип № 32

Е: 12 – 16 Н: 12 - 16
Честолюбивий, невдачі не знижують впевненість в собі. Хвастливий. злопам'ятний. Енергійний. Наполегливий. Цілеспрямований. Не поступливий, навіть коли не правий. Сумління не мучить. В спілкуванні не схильний до співпереживання. Цінує тільки інформативність. Емоційно - обмежений тип. Не підтримувати в конфліктних ситуаціях. Впливати на честолюбство. Стосунки підтримувати рівні, прагнути крок за кроком розвивати соціальний інтелект.

 

 

Дана методика може застосовуватися з метою:

· Формування інтегрованої групи;

· Знайомство керівника групи з індивідуальними особливостями членами групи;

· Відбору і прийому на роботу;

· Профвідбору виробничих груп з метою досягненні оптимального ділового спілкування та соціального співробітництва;

· Підбору спортивних команд;

· Корекції взаємин в системах: «викладач – студент», «студент - група».

 

Таблиця типів

Дані за тестом Айзенка

Е ( в балах) Н ( в балах)
1                            0 - 4 0 - 4
2 20 - 24 0 - 4
3 20 - 24 20 - 24
4 0 - 4 20 - 24
5 0 - 4 4 - 8
6 0 - 4 16 - 20
7 0 - 4 8 - 16
8 4 - 8 0 - 4
9 8 - 16 0 - 4
10 16 - 20 0 - 4
11 20 - 24 4 - 8
12 20 - 24 8 - 16
13 20 - 24 16 - 20
14 16 - 20 20 - 24
15 8 - 16 20 - 24
16 4 - 8 20 - 24
17 16 - 20 4 - 8
18 4 - 8 16 - 20
19 4 - 8 4 - 8
20 16 - 20 16 - 20
21 12 - 16 8 - 12
22 8 - 12 8 - 12
23 16 - 20 8 - 12
24 12 - 16 4 - 8
25 8 - 12 4 - 8
26 4 - 8 8 - 12
27 4 - 8 12 - 16
28 8 - 12 16 - 20
29 12 - 16 16 - 20
30 16 - 20 12 - 16
31 8 - 12 12 - 16
32 12 - 16 12 - 16

 


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 429; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!