СТРУКТУРА ТА ТЕХНІЧНЕ ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



Курсову роботу студенти виконують самостійно, дотримуючись рекомендованої структури та вимог до технічного оформлення.

Рекомендується така структура курсової роботи:

1. Титульна сторінка, оформлення якої не потребує особливих пояснень, тому варіант її оформлення наведено у додатку 1.

1.а.Завдання на виконання курсової роботи, яке надає студентові викладач – керівник роботи.

2. Зміст курсової роботи, де вказуються заголовки розділів (підрозділів) та сторінки, на яких вони розміщенні (див. додаток 2).

3. Вступ, де розкриваються актуальність та практичне значення добраної теми, мета і основні завдання роботи, об’єкт і предмет дослідження, структура курсової роботи, визначаються джерела інформації.

4. Основна частина, що складається з двох розділів, які в свою чергу, можуть поділятися на підрозділи і за змістом повинні відповідати направленості теми, підпорядковуватись основній меті та завданням. В першому розділі розкриваються теоретичні засади обраної теми курсової роботи. За обсягом оглядовий матеріал першого розділу не може перевищувати 25-30% загального обсягу основної частини. Другий розділ відображає результати проведеного студентом дослідження практичної діяльності торговельного підприємства з обраної теми. Обсяг другого розділу складає 70-75% загального обсягу основної частини. Починається другий розділ зі стислої характеристики об’єкту дослідження (назва, місцезнаходження, форма власності, коли і ким засновано, підпорядкованість, вид діяльності, формат, асортиментний профіль, матеріально-технічна база, схема планування приміщень, основні економічні показники за звітний період, схема організаційної структури управління підприємством (із коментарем), перелік основних постачальників та конкурентів, торговельне обладнання, що використовується, тощо).

5. Висновки та пропозиції з викладом прогнозу діяльності об’єкту дослідження у перспективі.

6. Додатки, до яких слід включати допоміжні матеріали (таблиці допоміжних цифрових даних, ілюстрації, схеми допоміжного характеру, зразки комерційних документів або їх копії тощо). Кожний додаток починають з нової сторінки, у правому верхньому куті пишуть слово “Додаток”. Додаток повинен мати тематичний заголовок. Якщо в курсовій роботі міститься кілька додатків, їх послідовно нумерують арабськими цифрами (наприклад: ”Додаток 1”). Сторінки в додатках нумерують у межах одного додатка. Посилання на додатки в текстовій частині роботи є обов’язковим.

7. Перелік джерел інформації, який розміщують у кінці роботи з дотриманням правил бібліографії в такій послідовності:

- закони, нормативні акти та положення державного значення;

- літературні та наукові джерела в абетковому порядку;

- матеріали періодичних видань;

- інші джерела (в т. ч. Інтернет-сайти).

У літературних і наукових джерелах вказують прізвище, ініціали автора, повну назву книги, місце видання, видавництво, рік видання. Для статей, що опубліковані в періодичній пресі, зазначають прізвище, ініціали автора, назву статті, назву журналу чи газети, рік видання, номер журналу чи дату виходу газети (див. додаток 3).

 

Вимоги до технічного оформлення курсової роботи

Курсова робота має бути надрукована за допомогою комп’ютерної техніки, без помилок, з одного боку білого паперу формату А4 (210х297). Загальний обсяг курсової роботи, включаючи список опрацьованих літературних джерел та не включаючи додатки, не повинен перевищувати 30-35 сторінок, надрукованих шрифтом TimesNewRoman, розмір – 14, через півтора інтервали (60 знаків у рядку, враховуючи знаки пунктуації та проміжки між словами; підрядкові зноски друкують через один інтервал).

Аркуш курсової роботи (розташування книжне) повинен мати поля: ліве – 30 мм; верхнє – 15 мм; праве – 10 мм; нижнє – 20 мм (див. додаток 4).

Заголовки структурних частин: ЗМІСТ, ВСТУП, РОЗДІЛ І, РОЗДІЛ ІІ, ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ, ПЕРЕЛІКДЖЕРЕЛ ІНФОРМАЦІЇ друкуються великими літерами симетрично до тексту без крапки в кінці.

Кожну структурну частину роботи необхідно розпочинати з нової сторінки, крім підрозділів та пунктів у межах розділу. Заголовки підрозділів друкуються маленькими літерами крім першої великої з абзацного відступу без крапки в кінці.

Текстова частина має бути надрукована тільки чорним кольором.

Сторінки курсової роботи нумеруються таким чином: першою сторінкою вважається титульна, на якій цифра “1” не ставиться. Після титульної сторінки розташовується сторінка із завданням викладача на виконання курсової роботи, яка теж не нумерується. Отже, загальна нумерація роботи починається на наступній сторінці (зміст курсової роботи) з цифри “2”. Нумеруються всі сторінки роботи до останньої без пропусків, повторів і літерних додатків.Порядковий номер сторінки проставляється у правому куті її верхнього поля.

Блок додатків до курсової роботи не входить до її обсягу, тому на сторінках додатків не проставляється загальна нумерація.

Текст курсової роботи може ілюструватися схемами, фотографіями, графіками, таблицями, які також виконуються на стандартних аркушах паперу формату А4. Кількість ілюстрацій повинна бути достатньою для того, щоб надати тексту зрозумілості та конкретності. Всі ілюстрації, фотографії, схеми тощо називають рисунками і нумерують послідовно. Номер і назву рисунку пишуть під графічним зображенням. (див. додаток 5). Таблиці підписують та нумерують послідовно над заголовком таблиці з правого боку після слова «Таблиця» (див. додаток 6). У разі перенесення таблиці на наступну сторінку, необхідно зазначити «Продовження таблиці 1» або «Закінчення таблиці1». Ілюстративний матеріал розміщують у тексті одразу після посилання на нього.

На запозичену з інших джерел інформацію, а також на цитати, що наводяться в тексті, мають бути зроблені посилання. Їх наводять одразу після закінчення цитати в квадратних дужках, де вказують порядковий номер джерела у списку опрацьованої літератури та відповідні сторінки джерела (наприклад: [14, с.31-48]) або під текстом тієї ж сторінки у вигляді зноски, де вказують прізвище та ініціали автора, назву джерела, місце видання, видавництво, рік видання та сторінку. Одну зноску не нумерують. Декілька зносок слід нумерувати порядковою нумерацією арабськими цифрами з крапкою.

Формули нумерують арабськими цифрами. Порядковий номер вказують у круглих дужках з правого боку напроти нижнього рядка формули, до якої він належить. Після формули ставлять кому, з нового рядка пишуть слово “де” і розшифровують позначення словами в такій послідовності, як вони подані у формулі. Після слова “де” двокрапка не ставиться.

Наприклад:          Ззб = НсІ,             (1)

де Ззб – норматив збутового запасу певного виду готових виробів або одиниць;

Нс – середньодобове перебування продукції на складі, днів;

І – період перебування продукції на складі.

У подальшому, при посиланні в тексті курсової роботи на формулу необхідно вказати її номер в дужках (наприклад: “згідно формули (1) розраховуємо…”).


ЗАХИСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

Курсову роботу студент захищає перед комісією, яка складається з викладачів відділення і адміністрації, у присутності навчальної групи. Тези доповіді студент готує заздалегідь. Доповідь повинна бути змістовною і тривати 5-8 хвилин.

У доповіді необхідно:

- назвати тему курсової роботи, показати її актуальність та значущість;

- сформулювати основну мету і завдання дослідження;

- стисло розкрити структуру роботи;

- доповісти про результати роботи, зроблені висновки і внесені пропозиції.

Бажано захист курсової роботи супроводжувати ілюстративним матеріалом або слайд-презентацією.

Після доповіді студент відповідає на запитання членів комісії. Під час захисту оцінюються: якість виконаної студентом курсової роботи, рівень знань і набутих навичок щодо висвітленої теми, вміння самостійно аналізувати практичну діяльність підприємства, логічно і аргументовано викладати думки, відповідати на запитання, обґрунтовувати за захищати власну точку зору.

Захищаючи свою курсову роботу, студент має підтвердити попередню оцінку її викладачем. Якщо студент не може аргументовано захистити роботу, комісія має право знизити остаточну оцінку за виконання курсової роботи. Результати захисту курсової роботи проставляються в заліковій відомості навчальної групи та заліковій книжці студента. У разі незадовільної оцінки курсову роботу необхідно доопрацювати або виконати нову за іншою темою.


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 352; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!