Учень (Кушнір Аліна, Шаповал Володимир)

Тобі, Україно, мій мужній народе,

Складаю я пісню святої свободи.

Усі мої сили і душу широку

Й життя я віддам до останнього кроку,

Аби ти щаслива була, Україно -

 Моя Батьківщино!

 

Звучить «Козацький марш» Є. Адамцевича

Зі словом до присутніх звертається директор школи

Шановне зібрання! День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київ сою Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібрані було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Шановні земляки, урочисте зібрання, приурочене Дню Соборності України оголошуються відкритими.

 

Звучить гімн України.

Даша. Ведуча. Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна — Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас.

Учень (Таня Мала)

У всіх людей одна святиня.

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніше їм своя пустиня,

Аніж земний в пустині рай,

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

Учень (Глузман Вадим)

  Водограй, полів розмай,

Зелен гай, ліщина,

Все це рідний, любий край –

Наша Батьківщина.

Пам’ятай, не забувай

Батьківську стежину,

Прикрашай, шануй свій край

Дім свій – Україну.
      

Максим. Ведучий. Життя іде. Дорослішають діти, сивіють матері – такий закон життя. Та ніколи не старітиме наша квітуча українська земля. Бринять дитячі голоси, синіє небо, тішить ясним промінням сонце, щебечуть птахи.


Женя. Ведуча. Україна – рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитимилюдьми.

 

Даша. Ведуча. Ми горді зватися українцями. Поклик рідної землі завжди відчували наші прадіди й діди, ті, хто живе в Україні, і ті, кого доля закинула на чужину. І де б не був українець, захвилюється аж до сліз, почувши рідне слово.

 

6 клас
Виконується пісня


  Максим. Ведучий. Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою.

 

Женя. Ведуча.Якось батько зібрав синів і сказав: «Сини мої! Живіть у мирі й злагоді, і тоді жоден ворог вам не страшний, ніхто не зможе вас здолати». Сини стали заперечувати. Кожен вважав, що зуміє побороти ворога самотужки.
«Невже ви думаєте, що здолаєте ворога, коли кожен із вас, як та гілка, яку вітер хилить у різні боки, а як сильніше дмухне – то й зламає? – мовив батько. - Ось спробуйте зламати цей пучок гілля. Що, не можете? Тож запам’ятайте: нікому ще не вдалося перемогти людей, які тримаються одне за одного,як ці гілки».  

 

Даша. Ведуча. День 22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.

Максим. Ведучий.А зараз давайте перегорнемо сторінки історії свята Соборності України та переглянемо історичні документальні кадри про події, які відбувалися майже 100 років потому.

Огляд відеофільма «Акт злуки УНР та ЗНУР»

Женя. Ведуча.  День Соборності України почали відзначати на державному рівні з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента України. Згідно з цим документом 22 січня - день, коли був проголошений в 1919 році Акт Злуки, встановлено Днем Соборності України..

 

Даша. Ведуча. У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події.  Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.

 

Максим. Ведучий.      Соборність – це символ.


Женя. Ведуча.    Символ боротьби за волю,

Максим. Ведучий.      Порозуміння між людьми…

Женя. Ведуча.  І часточка надії і віри у майбутнє.

 

Пісня  

Максим. Ведучий.  24 років ми живемо на вільній землі, працюємо на користь незалежної держави, яка має свій Прапор, свій Герб та Гімн. Про це мріяв, за це боровся наш нескорений народ.

Даша. Ведуча.Прапор України - це символ міцності і незалежності держави.

Поєднання кольорів жовтого і синього – це поєднання символів життя, золотого сонця у синьому космосі і чисте, мирне, безхмарне небо, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символом мирної праці і достатку.

Женя. Ведучий.  Державним гербом України є золотий тризуб на синьому фоні. Про його походження існує близько 40-ка версій: це і зображення рибальського знаряддя, і символ, влади, і уособлення трьох природних стихій: повітря, землі, води. Сучасний герб виник шляхом злиття гербів двох держав: Західно-Української Республіки та Української Народної Республіки.Даша. Ведуча.  Гімн – це урочистий музичний твір, який є символом держави.

Слова національного гімну України написав ще у 60-х роках 19 століття Павло Чубинський, а музику на вірші поклав композитор Михайло Вербицький. Під час звучання гімну України слід пам’ятати, що присутні мають встати й віддати належне головній пісні держави, цивільні покласти праву руку на серце, а військові – віддати честь.
 

Учень(Надія Максименко)

Любіть Україну, як сонце любіть,

Як вітер, і трави, і воду,

В годину щасливу і в радісну мить,

Любіть у годину негоди!

Любіть Україну і сні й наяву,

Вишневу свою Україну.

Красу її вічну, живу і нову

І мову її солов’їну.

Виконання пісні

 


Учень (Сітковський Ярослав)

Україно, соборна державо,

Сонцесяйна колиско моя,

Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях.

Я вірю, що дух твій ніколи не згасне.

Ти совість народу, незгасна зоря,

Живи й процвітай, україно моя,

Для миру, для щастя, любові й добра.


 

Женя. Ведуча. Тепер Україна – одна з найбільших Європейських держав, її площа – 604 тисячі квадратних кілометрів, на ній проживає понад 110 національностей, і всі є громадянами України, які творять сьогодення своєї країни.

 

Максим. ВедучийМи молоде покоління незалежної України віримо, що територіальна цілісність нашої держави, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.

Даша. Ведуча Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудувати економічно й духовно багату, вільну й демократичну Україну, якою пишатимуться наші нащадки.

 

Учень (Кушнір Аліна, Шаповал Володимир)

Молюсь за тебе, Україно,

Молюсь за тебе кожен час,

Бо ти у нас одна – єдина,-

Писав в своїх віршах Тарас.

Молюсь, - казав він, щоб у тебе

Не було між людьми війни

Щоб завжди було небо чисте

На нашій стомленій землі,

Щоб завше у садку смерека

Весняним квітом під вікном цвіла

І прилітали з вірою лелеки,

Щоб гомін хвиль послухати Дніпра.

 

Женя. Ведучий. Наше свято підійшло до кінця. Сердечно бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє України!


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 204; ЗАКАЗАТЬ РАБОТУ