Структурна схема та принцип дії оптичного рефлектометра



Оптичний рефлектометр містить: генератор коротких електричних імпульсів 1, ПОМ, що перетворює електричні імпульси в оптичні 2, розподілювач оптичної потужності (спрямований відгалужувач) 3, ПрОМ 4, блок обробки сигналів 5, пристрій відображення (дисплей т.ін.) 6, канал синхронізації та управління 7. Зондуючі імпульси надходять до ПОМ, через розподілювач оптичної потужності 3, частина світла відгалужується та за допомогою трикоординатного пристрою юстування 8 (в разі відсутності оптичних роз`ємів) надходять у волокно, що досліджується 9.

   Рефлектометр за один цикл вимірювань оптичного волокна дозволяє визначити: довжину лінії, коефіцієнт загасання на одиницю довжини кабелю (наприклад, на кілометр), втрати в неоднорідностях кабелю, коефіцієнт відбиття від роз’ємного з’єднання двох оптичних волокон або від кінця оптичного волокна, відношення потужності, що вводиться в оптичне волокно, до потужності, що повернулася до початку від кінця лінії.

Призначення оптичного рефлектометра. Визначення місця розташування та характеру неоднорідностей оптичного кабелю, вимірювання загасання оптичного кабелю

   . В оптичному випромінювачі формується послідовність  оптичних зондуючих імпульсів. що надходять до оптичного волокна. Внаслідок флуктуацій показника заломленя серцевини уздовж волокна, наявності локальних неоднорідностей відбувається релеєвське розсіяння на цих неоднорідностях. На цьому явищі заснований метод оптичної рефлектометрії. Розсіяний потік розповсюджується в зворотному відносно руху зондуючого імпульсу напрямку та реєструється приймальним фотодіодом рефлектометра. Вимірювання часового інтервалу між зондуючим імпульсом і сигналом зворотного розсіяння дає можливість визначити фізичну довжину між двома точками волокна. Рефлектометр за один цикл вимірювань оптичного волокна дозволяє визначити: довжину лінії, коефіцієнт загасання на одиницю довжини кабелю (наприклад, на кілометр), втрати в неоднорідностях кабелю, коефіцієнт відбиття від роз’ємного з’єднання двох оптичних волокон або від кінця оптичного волокна, відношення потужності, що вводиться в оптичне волокно, до потужності, що повернулася до початку від кінця лінії.

 43. Оптичні тестери, їх призначення, комплектація, параметри

 для вимірювання характеристик та параметрів різних елементів ВОСП . Досить поширеним вимірювачем для цих вимірювань є оптичний тестер.Оптичний тестер призначений для вимірювання оптичної потужності, а також для формування безперервного або модульованого оптичного випромінювання. Таким чином, оптичний тестер замінює два добре відомих типу приладів: вимірювача оптичної потужності і джерела оптичного випромінювання.

Оптичний тестер ОМКЗ-76 містить лазерний та світлодіодний випромінювачі з довжиною хвилі 1,31 мкм, оптичний фотодіодний приймач, блок індикації та блок електроживлення.

Стандартний ОТ дозволяє проводити вимірювання на декількох довжинах хвиль. Зазвичай це хвилі 850, 1310 і 1550 нм, що відповідають вікнам прозорості кварцового скла.

Для оцінки загасання пасивних оптичних елементів ВОСП використовується метод різниці рівнів. Спочатку вимірюється оптична потужність Р0 на вході оптичного об`єкта, а потім Рl на його виході (рис.1.2). До пасивних оптичних пристроїв належать: рознімачі, з’єднувачі розподільники оптичної потужності (РОП) -розгалужувачі та відгалужувачі, атенюатори, перемикачі, комутатори, ізолятори т.ін.

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 635; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!