Трансбронхеальну пункцію утворення.Бронхографію.

УЗД – ультразвукове дослідження

КТ – комп’ютерна рентгенівська томографія

МРТ – магніторезонансна томографія

 

2. У хворої 45 років на оглядовій рентгенограмі органів грудної порожнини справа паратрахеально виявлені множинні утворення розмірами від 1 до 3 см в діаметрі. Скарги на покашлювання та відчуття задухи при незначних фізичних навантаженнях. В анамнезі рак молочної залози після радикальної терапії 5 років назад. Діагноз: пролонгація хвороби, метастатичне ураження легень.

Яку тактику для терапії Ви оберете? 

Операційне втручання.

Радикальну хіміотерапію.

Протизапальну антибактеріальну терапію.

Радикальну променеву терапію.

Паліативну хіміо- та променеву терапію.

 

3. Хворий., 64 років, зі скаргами на задишку, біль у правому боці, серцебиття, що поступово нарастають протягом доби. Об'єктивно визначаються цианоз шкіри обличчя та кистей, тахікардія, тимпанит та послаблення дихання над правою легеньою. На оглядовій рентгенограмі грудної клітки виявлено просвітлення правого легенового поля зі зміщенням середостіння вліво. Яка патологія найбільш вірогідна у даного пацієнта?

Спонтанний пневмоторакс.

Спонтанний гідропневмоторакс.

Зовнішній клапанний пневмоторакс.

Тромбоемболія гілок правої легеної артерії.

Обтурація правого головного бронха.

 

4. Хворій 18 років була проведена субтотальна струмектомія з нагоди злоякісної капілярної цистаденоми щитовидної залози. Через 2 місяці виникла підозра на наявність метастазів у легені. Який з рентгенологічних методів потрібно використати в першу чергу?

1. *Рентгенографія легенів.

Рентгеноскопія легенів.

Ангіопульмонографія.

Бронхографія.

Бронхоскопія.

 

5. Хворий направлений у торакальне відділення з діагнозом бронхоектатична хвороба. Оптимальною методикою уточнення локалізації бронхоектазів є:

1. *Бронхографія.

Комп’ютерна томографія.

Рентгенографія.

Томографія.

Ангіопульмонографія.

6. У хворого 20 років на флюорограмі органів грудної клітки виявлена патологічна тінь біля 4 см в діаметрі, однорідної структури з чіткими контурами, яка розташована в верхньому відділі заднього межистіння. Скарги відсутні, аналіз крові, сечі в нормі. Яке додаткове обстеження найбільш ефективне для уточнення діагнозу?

1. * Комп`ютерна томографія.

Томографія.

Бронхографія.

Ультразвукове дослідження.

Рентгенографія органів грудної клітки.

7. У хворого М., 70 років із гострою задишкою, болем у грудній клітці, цианозом виконано перфузійну пульмоносцинтіграфію, за даними якої накопичення радіофармпрепарату не визначається в V сегменті лівої легені. Про що свідчать ці дані?

1. *Тромбоемболія гілки лівої легеневої артерії.

Ендобронхіальний рак лівої легені.

Запалення лівої легені.

Ателектаз лівої легені.

Вогнищевий пневмосклероз.

 

8. У хворого 68 років протягом двох місяців відмічається підвищена температура до 37-38С, кровохаркотіння. На рентгенограмі легень праворуч в верхній долі вогнищева тінь 5 см в діаметрі, з нерівними контурами. Протизапальна терапія без ефекту. На контрольній рентгенограмі через місяць тінь збільшилась, в центрі є просвітлення неправильної форми. Який діагноз?

1. *Периферичний рак легені з розпадом.

Абсцес легені.

Вогнищева пневмонія.

Туберкульоз легень з розпадом.

Ехінококоз легень.

 

9. У чоловіка 40 років раптово піднялася температура до 39о. Озноб, головний біль, біль у боку, що посилюється при глибокому вдиху, задишка, кашель. ШОЕ-ЗОмм/г, На R-грамі затемнення без чітких контурів, посилення легеневого малюнка, корені розширені. Через 10 днів після антибактеріальної та протизапальної терапії рентгенологічно спостерігається позитивна динаміка. Назвіть найбільш імовірний діагноз ?

1. *Гостра пневмонія.

Гострий абсцес легенів.

Гострий бронхіт.

Ексудативний плеврит.

Бронхоектатична хвороба.

10. У хворого 56 років на оглядовій рентгенограмі органів грудної порожнини справа паратрахеально виявлено однорідне утворення розмірами до 5-6 см в діаметрі. Контури з боку правої легені зливаються з тінню середостіння. Скарги на покашлювання вранці. Аналіз крові та сечі в нормі.

Яке обстеження потрібно зробити для встановлення остаточного діагнозу?


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1470; Мы поможем в написании вашей работы!


Мы поможем в написании ваших работ!