Контрольні запитання та завдання

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 2

СТВОРЕННЯ ТА ВЕДЕННЯ ТАБЛИЦЬ

Години

Ціль роботи: навчитися маніпулювати з таблицею, визначати структуру таблиці та властивості полів, вести інформацію в таблицях, створювати автоформи та автозвіти.

 

Теоретичний матеріал

Таблиці можуть бути створені кількома способами, наприклад, за допомогою майстра або за шляхом введення даних в режимі нової таблиці.

Для виконання операцій маніпулювання з таблицею (відкриття, копіювання, перейменування, вилучення, тощо) використовуються основне або контекстне меню, а також графічні інструменти.

Основним режимом створення таблиць і зміни їх структури вважають конструктор таблиць (КТ).

Універсальна таблиця даних (УТ) є першим кроком при створенні невеликих БД. Вона повинна включати всі атрибути, які перелічені в опису предметного середовища (ПО). В даній роботі опис ПО надається у вигляді індивідуального завдання №1 (ІЗ1). Опис ІЗ1 додається.

Зазвичай для зберігання кожного атрибуту ПО створюється одне поле УТ. Виключення становлять атрибути ПІБ, місце роботи та адреса, які у навчальних цілях розглядаються як кілька полів УТ.

УТ може включати поля, що функціонально залежать від інших полів та можуть бути обчислені по їх значенням. Співвідношення між функціонально залежними полями визначають властивості таблиці.

Основний режим створення таблиць та редагування їх структур – це конструктор таблиці (КТ). В цьому режимі можна визначити або скорегувати структуру таблиці, задати властивості полів (тип, розмір, формат, умови на значення тощо), ключ, індекси, властивості таблиці.

Властивості полів та таблиць, які визначаються у режимі КТ, мають забезпечити контроль даних на стадії ведення, а також їх вид під час роботи. Рекомендуються визначати максимальну кількість властивостей для кожного поля. Наприклад, властивості мають перевіряти мову при веденні ПІБ і не дати можливість зробити помилку (ввести Ніколаєв з англійськими буквами Н,о,а замість Ніколаєв на українській мові). Властивості мають забезпечити відповідний формат даних.

Основними об’єктами програмного додатку (ПД) та інтерфейсу користувача є екранні форми (ЕФ) і звіти. ЕФ призначені для ведення даних. Звіти – це особливий вид форм, які призначені для перегляду та друку інформації.

Основними ДД для ЕФ та звітів є таблиці та запити.

Для ЕФ і звітів СУБД Access дозволяє легко створити автоформи та автозвіти, до яких автоматично включаються всі поля ДД.

Підготовка до роботи

1. Проаналізувати ІЗ. Розробити структуру УТ. УТ повинна мати назву типу ут<тема індивідуального завдання, одне словосполучення>, наприклад, утЗарплата_сотрудников (далі назва). Для кожного поля УТ необхідно визначити ім’я, тип даних, їх значність та інші властивості. Переклад назв полів на іншу мову не бажаний. Навести опис структури УТ.

2. Показати графічно функціональні залежності (ФЗ) між полями. Для полів, які функціонально залежать від інших полів, навести відповідні формули або алгоритми їх обчислення. Визначити вид нормальної форми для УТ.

3. Визначити та навести властивості таблиці.

4. Підготувати дані для УТ (5 записів ) у вигляді табл. 1.2 альбомної орієнтації.

Таблиця 1.2 Дані для УТ <назва таблиці>

Поле 1 . . . Поле I . . . Поле N
         
         

Дані повинні мати реальний характер та стосуватися різних звітних періодів часу, наприклад, грудня минулого року та поточного місяця. Серед даних по можливості повинні бути відомості, що стосуються студентів бригади (ПІБ, дата народження, тощо).

5. Провести обчислення об’єму вибраної структури даних для 5 записів.

 

Хід роботи

6. У БДС за допомогою майстра створити таблицю з 5-ю основними полями, які наведені у ІЗ. Назва таблиці повинна мати формат ут<назва>, наприклад утЗарплата. В режимі КТ ознайомитися з її структурою. Надати опис структури таблиці у вигляді табл. 3. Проаналізувати структуру таблиці та визначити її недоліки.

7. За допомогою КТ створити всі поля УТ. Визначити їх властивості. Створити первинний ключ, індекси по одному полю та складні індекси. При необхідності створити унікальний індекс. Визначити властивості таблиці. Ознайомитися з можливістю меню та панелі інструментів вікна КТ.

8. Ознайомитися з можливістю ведення даних в режимі таблиці. Ввести дані до таблиці. Провести зміну макету таблиці, редагування даних, вилучення та додання записів, упорядкування даних по одному полю та по кільком полям.

9. За допомогою майстра підстановок у режимі КТ створити необхідні фіксовані підстановки для кількох полів. Виписати властивості підстановок типу поля списку.

10. За допомогою майстра для таблиці створити автоформи стовпчастого та стрічкового типу. Проаналізувати можливість ведення даних через ці ЕФ.

11. За допомогою майстра для таблиці створити звіти стовпчастого та стрічкового типу. Проаналізувати їх вид.

 

 

Контрольні запитання та завдання

1. Проаналізуйте операції ведення даних в таблиці. Проведіть задану операцію по веденню даних.

2. Проаналізуйте операції зміни структури таблиці. Проведіть задану зміну структури таблиці.

3. Проаналізуйте можливі властивості полів в залежності від типу даних. Встановіть задану властивість для вказаного поля.

4. Проаналізуйте способи визначення властивостей таблиць. Встановіть задану властивість для вказаної таблиці.

5. Проаналізуйте можливості використання фіксованих підстановок. Сформуйте підстановку для вказаного поля.

6. Проаналізуйте методи упорядкування даних в таблиці. Проведіть упорядкування даних за вказаними полями.

7. Проаналізуйте алгоритм створення автоформ. Створіть автоформу за вказівкою викладача.

8. Проаналізуйте алгоритм створення автозвітів. Створіть автозвіт за вказівкою викладача.

 

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 273; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!