І. Організаційний момент. Перевірка готовності  учнів до уроку. ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань. (Фронтальна бесіда).

- Що таке живопис? (Це вид образотворчого мистецтва, який художньо передає навколишню дійсність на площині за допомогою фарб.)

- Які вам відомі фарби? (Акварельні, олійні, гуаш.)

- Які існують основні та похідні кольори? (Основні – червоний, синій, жовтий; похідні – зелений, оранжевий, фіолетовий.)

- Як отримують похідні кольори? (Шляхом змішування основних кольорів.)

ІV.Мотивація навчальної діяльності.

Куди б ми не дивилися, скрізь бачимо розмаїття кольорів, найтонші переливи відтінків, Глибоке блакитне небо, вкрите хмаринками, в золотистих променях сонця; соковита зелень трави; мерехтіння зелених, синіх та коричневих відтінків листя, що коливається під легким вітерцем; блиск води у річках… Колір є невід’ємною частиною оточуючого нас світу. Уся краса світу блідне, якщо вилучити з нього колір. Одні кольори дуже яскраві та чисті, інші – бліді та настільки невиразні, що їм важко підібрати назву.

Сьогодні на уроці ми будемо вчитися відображувати кольорове багатство оточуючого світу за допомогою фарб.

V. Вивчення нового матеріалу. 

1. Живопис , засоби виразності.

Слово «живопис»означає«писати життя» в усьому його багатстві та розмаїтті. Художник кольором на площині здатен розкривати світ людських почуттів, характерів, передавати найтонші відтінки настроїв, невловимих миттєвостей, навіть мерехтіння світла й подих свіжого повітря.

Давайте подивимось з вами на твори відомих художників – живописців.

(Показ, кроткий аналіз).

              

Микола Глущенко «Квітучий сад»                      Ван Гог «Соняшники»

    Наші почуття подібні до стану природи. Вона різноманітна в своїх проявах: дощ – сонце, вітер – тиша. Це нагадує настрої та емоційні стани людини: радість – сум, спокій – напруження.

Який стан природи передали художники? Які відчуття викликають у вас ці картини? (Відповіді дітей).

Художники – живописці в своїх роботах використовують різні фарби і матеріали. Олійними фарбами виконується зображення на полотні та картоні, акварель та гуаш використовується для роботи на папері.

2.Хроматичні та ахроматичні кольори.

Кольори поділяються на хроматичні та ахроматичні.

Ахроматичні– це значить безколірні. До цих кольорів належать білий, сірий, чорний. У повсякденному житті ми майже не звертаємо увагу на ці кольори. Але вони є невід’ємною частиною нашої дійсності. Від тваринного світу до навколишнього середовища – всюди можемо зустріти дивовижні сполучення кольорів ахроматичної гами.

Хроматичні кольори –це всі кольори райдуги. Ви вже знаєте, що вони бувають основні та похідні.

 

                                

 

3. Засоби виразності живопису.

Хроматичні кольори характеризуються трьома ознаками: колірним тоном, насиченістю і світлотою.

Колірний тон –це те, що ми визначаємо словами «червоний», «синій» тощо… Червоний може бути і чистим, і з домішками ахроматичного (сірого). При цьому він усе одно залишиться червоним, але зміниться його насиченість (від домішки ахроматичного хроматичний став менш насиченим). Світлота– це ступінь наближення кольорів до білого.

 

 У кожній парі відтінок з більшою насиченістю розташований ліворуч.

Чистий зелений колір
 Зелений з білим
 Зелений з сірим
 Зелений з чорним

Світлота та насиченість допомагають урізноманітнити кольори та скласти більш інформативне кольорове коло.

  

4. Природа кольору.

Ми вже дізналися з вами які бувають кольори та як отримати їх відтінки. А що ж таке колір? Яка його природа Чому одні предмети сині, інші – червоні, треті – зелені? Виявляється, причиною тому є сонце, його промені, які освітлюють усе на своєму шляху.

Англійський фізик І.Ньютон зробив таке відкриття, що сонячні промені, переломлюючись у краплях дощу або проходячи крізь скляний предмет, перетворюються на веселку. Учений розклав білий колір на 7 кольорів спектра і пояснив, що їх змішування є головною причиною багатства кольорів.

А зараз, щоб краще запам’ятати порядок розташування кольорів веселки, пропоную вивчити таку примовку (вивішується на дошку напис):


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 549;