Система нужд і потреб, на задоволення яких працює фірма



 

Нужда - почуття, що відчувається людиною при нестачі чого-небудь.

Потреби людей різноманітні і складні. Якщо потреба не задоволена, людина відчуває себе знедоленим і нещасним. І чим більше значить для нього той чи інший нестаток, тим глибше він переживає. Незадоволений людина зробить одне з двох: або займеться пошуками об'єкта, здатного задовольнити його нестаток, або спробує заглушити її.

Потреба-потреба, яка прийняла конкретну форму в рамках культурних, естетичних, історичних та інших факторів, що визначають поведінку індивіда в соціально-економічній системі.

Засоби задоволення людських потреб називаються благами.

    Класифікувати нужди і потреби будемо на снові того продукту,який ми наша фірма виготовляє.

Виділяють такі групи потреб:

Базові потреби: це загальні потреби, притаманні всім людям. До базових потреб відносяться: біологічні, матеріальні,соціальні, духовні потреби.

Біологічні(природні)потреби
Це загальні первинні потреби життєдіяльності організму: потреби харчування і виділення, потреби розширення життєвого простору, дітонародження (відтворення роду), потреба фізичного розвитку, здоров'я, спілкування з природою. Оскільки шоколад та шоколадні вироби є продуктом харчування ,то його цілком відносимо до цієї групи потреб.

Матеріальні потреби
Матеріальними ми називаємо потреби в коштах і умовах задоволення біологічних, соціальних і духовних потреб.
Серед різноманіття цих потреб Маркс виділяв три потреби: у їжі, житло і одяг. Норма матеріальних потреб визначається існуючим в країні рівнем розвитку матеріального виробництва, наявністю в ньому природних ресурсів, положенням людини в суспільстві, видом діяльності. За цією класифікацією,шоколад є потребою у їжі людини.

Соціальні потреби
На відміну від біологічних і матеріальних потреб соціальні потреби не так наполегливо дають про себе знати, вони існують як само собою зрозуміле, не спонукають людину до їх негайному задоволенню. Було б, однак великою помилкою робити висновок, що соціальні потреби грають другорядну роль в житті людини і суспільства.
Навпаки, соціальні потреби в ієрархії потреб відіграють визначальну роль.

Соціальні потреби існують в нескінченному різноманітті форм. Не намагаючись представити всі прояви соціальних потреб, ми будемо класифікувати ці групи потреб за трьома ознаками-критеріями:
1.Потреби для інших. (Потреби для інших - це потреби, що виражають родову сутність людини. Це - потреба спілкування, захисту слабкого). На мою думку такий виріб,як шоколад є невід’ємним атрибутом під час відпочинку після важкого дня.
2.Потреби для себе (Потреби «для себе» тому називаються соціальними, що вони нерозривно пов'язані з потребами «для інших», і тільки через них можуть бути реалізовані. У більшості випадків ці потреби виступають як алегоричне вираження потреб «для інших»).
3. Потреби разом з іншими (Група потреб, що виражає спонукальні сили багатьох людей або суспільства в цілому: потреба безпеки, свободи, приборкання агресора, потреба світу, зміни політичного режиму. ) Звісно такий продукт як пиво не можна віднести до соціальних потреб , але на мою думку воно є одним із засобів, який яскраво присутній при взаємодії з людьми,їх спілкуванні та при вираженні емоцій. «Дорослі» свята не обходиться без пива. Ідучи в гості, ми у якості радісного привітання беремо з собою кілька пляшок пива, або щось міцніше.

Духовні потреби є прагнення придбати і збагатити свою духовність. Нескінченно різноманітний арсенал духовності: знання про світ, суспільство і людину, мистецтво, література, філософія, музика, художня творчість, релігія.

Наш продукт цілком задовольняє фізіологічні нужди, які проявляються у бажанні відсторонитися від проблем, та просто повеселитися.

Загалом існує багато класифікацій потреб і нужд. Одна з найвідоміших це класифікація Маслоу (рис.1 )

Рис. 1. Ієрархія потреб за А. Маслоу.

Згідно нею наше виробництво працює на задоволення фізіологічних потреб людства.Також виріб повинен бути безпечним, адже ця безпека є основою здоровя особи, котра споживає наш виріб.

Також окремо хочеться сказати, що пиво, виготовлене з високоякісної сировини всесвітньо відомими марками на сьогоднішній день являються ознакою іміджу того, кто його споживає.


 

4. Товари та товарний асортимент

Відповідно номенклотури фірми «Перша приватна броварня»:

-Фірмове світле пиво («Бочкове»))

-Напівтемне пиво («Авторське»)

-Нефільтроване пшеничне пиво ( «Пшеничне»)

-Пиво з натуральним медом («Медове»)

-Фірмове темне пиво («Чорне»)

-Світле пиво («Світле»)

-Безалкогольне пиво («Безалкогольне»)

Зробимо  характеристику нашого пива:

Пиво - група слабоалкогольних напоїв на зерновій основі, які виготовляють шляхом бродіння без перегонки.

Пиво - один з найдавніших напоїв, відомих людству. Пиво вживали 6000 років тому в Месопотамії, використовуючи для приготування напою спеціально зроблений хліб і ячмінний солод. Пиво вміли робити в Китаї, Вавилоні, Стародавньому Єгипті та Греції, Римської імперії.

Довгий час пиво вважалося напоєм бідняків і користувалося набагато меншою популярністю, ніж вино. Найбільшого поширення пиво отримало в північних регіонах, де не було можливості культивувати виноград.

До 16 століття виробництво пива не мало економічного значення, тому що напій готувався в основному в домашніх умовах. Основними виробниками пива в Середні століття стають ченці. Деякі монастирі славилися власними броварнями та особливими сортами пива.

Класифікація пива.

На сьогодні не розроблена єдина класифікація пива. У різних країнах світу застосовуються різні види систематизації численних сортів напою.

Класифікація пива за способом бродіння. Ця класифікація прийнята в США і в більшості країн Європи.

  • Лагер - найпоширеніший тип пива у світі. Для приготування табірного пива використовуються дріжджі низового бродіння. Зброджування відбувається при відносно низьких температурах від 3 до 12 градусів.
  • Ель - зброджується при відносно високій температурі 10-25 градусів з використанням дріжджів, що піднімаються нагору.
  • Ламбік - бельгійське пиво мимовільного бродіння.
  • Пшеничне пиво - для його приготування застосовують метод доброджування в пляшці.
  • Гібридні сорти пива - характеризуються комбінуванням технологій бродіння.
  • Особливі сорти пива - споріднені пива напої на основі бродіння.

Класифікація пива за кольорами.

Класифікація пива відповідно до кольору поширена в Україні, Росії та деяких європейських країнах, наприклад, в Іспанії.

  • Темне пиво
  • Світле пиво
  • Червоне пиво
  • Біле пиво

Класифікація пива за складом використаної сировини.

Для приготування традиційного пива використовується ячмінний солод. Однак існують сорти пива, в яких ячмінний солод частково замінюється на інші види зернових. Виробляються також екзотичні для європейського сприйняття види пива, виготовлені без ячменю.

  • Ячмінне пиво
  • Пшеничне пиво
  • Житнє пиво
  • Рисове пиво
  • Кукурудзяне пиво

В даний час виробляється також пиво безалкогольне.

Пиво темне


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1020; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!