Оцінка стану оточуючого середовища



Міністерство освіти і науки України

Київський національний університет будівництва і архітектури

 

 

Кафедра організації та управління будівництвом

 

Курсова робота

з дисципліни «Маркетинг»

 

Виконала :

студент ІІІ курсу

групи МО-32

Піхур А. М.

Перевірила:

доц. Демидова О. О.

 

 

Київ-2013 р.

План                                                    стр.

Вступ……………………………………………………………..……...……...3

1. Загальна характеристика фірми……………………………..………….....5

2. Оцінка стану оточуючого середовища……..……………………….…...10

3. Система нужд і потреб на задоволення яких працює фірма……….…..14

4. Товари та товарний асортимент…………………………………...….….17

5. Характеристика ринку пива……..……………...…………………….….22

6. Система маркетингової інформації………………………………..…….33

7. Постановка маркетингових досліджень……………………..…………..36

8. Розвиток товарної номенклатури та розробка товарів………………....38

9. Маркетингові заходи………………………………………………..….....41

10. Стратегія виходу новинки на ринок……………………………….…….43

11. Закупівля та постачання для потреб фірми…………………………..…45

12. Організація служби маркетингу………………………………………....48

Список літератури…………………………………………………….……...51


 

Вступ

Тема моєї курсової роботи - виробництва пива. Дана тема є актуальна тому, що алкогольні напої середньої міцності є популярними продуктами, які мають стійкий попит серед споживачів. Вони являють незамінну частину українського ринку.

Пиво—алкогольний напій середньої міцності, який виготовляють ферментацією ячмінного, кукурудзяного, або рисового солоду. Третій напій у світі за популярністю після води та чаюта найпопулярніший алкогольний напій.

Пиво характеризується специфічною гіркотою та ароматом, що надає йому хміль, а також здатністю до піноутворення. Процес виробництва пива називається броварством, інколи пивоварінням.

Основною задачею мого підприємства, як і багатьох виробничих підприємств, є виготовлення високоякісної продукція для задоволення потреб споживачів, таким чином отримуючи прибуток від своєї діяльності.

Головними критеріями вибору при купівлі пивної продукції споживачами є споживчі властивості, ціна, упаковка і зовнішній вигляд.

 

Цілі написання курсової роботи такі:

1. Опис загальної характеристики фірми

2. Оцінка стану оточуючого середовища

3. Розглянути товари фірми та товарний асортимент

4. Надати характеристику ринку

5. Опис системи маркетингової інформації

6. Постановка маркетингових досліджень

7. Розвиток товарної номенклатури та розробка товарів

8. Маркетингові заходи

9. Стратегія виходу новинки на ринок

10.  Закупівля та постачання для потреб фірми

11.  Організація служби маркетингу


 

Загальна характеристика фірми

 

Про що, про що, а про ринок пива писати ніколи не нудно. І це не тільки тому, що сам напій бадьорить, але ще й від того, що його виробники постійно підносять сюрпризи і дають привід аналітикам і журналістам поміркувати і прогнозувати. Отже, розмірковуємо. В Україна в минулому році було випущено 130,7 млн. дал пива. Потужності пивзаводів дозволяють в рік наварити в півтора рази більше. Ємність пивного ринку обмежена і навряд чи перевищує 140-150 млн. дал. Давайте просто подивимося, як змінювався обсяг випуску пива в Україні за останні 10 років, а значить, ми і поспостерігаємо зміна попиту на пивну продукцію.

Тим не менш, найбільші пивовари чомусь нарощують потужності існуючих підприємств і мають намір будувати нові. Навіщо?

Можна припустити, що більша частина пивоварних потужностей знаходиться на дрібних, ледь живих підприємствах і ніколи не буває задіяна. А от великим компаніям уже не вистачає потужностей для вгамування людський спраги (пам'ятаєте, що відбувалося минулого літа, коли, працюючи на всю котушку, великі пивзаводи все одно не встигали за зростаючим попитом). Втім, має право на існування й інша пропозиція. Поруч - бездонні російський і "есендівських" ринки, експортну доріжку туди вже торували. Може бути скоро найбільші вітчизняні пивовари, мають намір туди рвонути (поки в серйозною експортної активності помічена тільки столична "Оболонь")? Адже на внутрішньому ринку пивоварам стає все тісніше і тісніше.

І заяви про те, що всім тут місця вистачить, здаються вже занадто оптимістичними. І про тісноті цієї свідчить не достаток сортів пива на прилавках і навіть не боротьба за нові регіональні канали збуту, а вже куди більш серйозні події. Йдеться просунутий про скупку донецьким "Сарматом" акцій "Оболоні". Виходить, сьогодні вже легше купити конкурента, ніж витіснити його продукцію з магазинів.

Щоб зберегти нинішні темпи зростання виробництва пива, основні гравці на пивному ринку (за оцінками самих гравців) повинні щорічно інвестувати у виробництво -70 млн. Сукупні потужності всіх вітчизняних пивзаводів вже складають 205,3 млн. дал на рік. Проте, провідні українські пивоварні компанії продовжують модернізувати виробництво, збільшуючи потенціал своїх підприємств. Більш того, пивним монстрам вже не вистачає тих заводів, якими вони володіють, і незабаром деякі фігуранти пивного ринку мають намір обзавестися новими підприємствами.

Зокрема, кантрі-менеджер компанії SUN Interbrew ltd. в Україні Джозеф СТТЕЛЛА однозначно заявив, що його компанія буде будувати в країні ще один пивзавод (частка SUN Interbrew ltd. на ринку України - близько 30%). Щоб зберегти свої позиції за нинішніх темпів зростання виробництва пива, SUN Interbrew ltd. повинна збільшувати випуск пива на 6 млн дал на рік. За три роки це складе близько 20 млн. дал. Для того щоб виробляти таку кількість продукції, компанія і має намір побудувати ще одне підприємство, Подібні плани виношує і компанія ВВН, точніше, контрольований нею пивобезалкогольний комбінат "Славутич". Київська міськрада вже виділила під новий пивзавод ділянку площею 4,27 га в Голосіївському районі столиці. З усього цього видно, що український ринок пива розширювався, розширюється, і буде розширюватися, благо поруч є бездонні ринки Росії, а пиво наше цілком може конкурувати.

Проблемою українських виробників є виробництво недостатньо якісного пива для внутрішнього ринку. Про що свідчить розповсюджена думка про те, що на імпорт, той самий «Оболонь», направляє більш якісне пиво, ніж те що продає своїм землякам.

Отже, моя фірма - «Перша приватна броварня», котра виготовляє пиво для подальшого продажу окремим фізичним особам (роздрібна торгівля), оптова торгівля, а також виготовлення виробів на замовлення (наприклад - для святкового стола). Ця організація не велика за розмірами. Заснована у 2003 році. Чисельний склад робітників - 150 чоловік. Вартість основних виробничих фондів складає 1200 тис. грн. Фірма виробляє продукцію у м. Києві та постачає її у магазини Київської області та сусідніх областей. Експортом фірма не займається. Компоненти, необхідний для виготовлення пива –солод та хміль.

Добре пиво неможливо зварити без доброго хмелю. Ми використовуємо елітні сорти українського хмелю та імпортуємо благородний гірко-ароматичний хміль з Німеччині та Чехії. Хміль, що ми використовуємо, зберігається не більше одного року з моменту збору і завжди при температурі не вище, ніж 10 градусів по Цельсію.

Тільки той, хто розуміє, що у пивоварінні дрібниць не буває і кожна деталь має важливе значення, може сказати, що вміє варити смачне пиво.Також фірма має власний магазин,котрий знаходиться неподалік від виробництва. Так і ціни у ньому є нижчі,ніж у інших точках продажу нашої продукції.

Для отримання доброго пива ми не додаємо жодних порошків чи мальтозної патоки. Упивоварінні використовуємо виключно відбірний натуральний солод, який виготовляється з відбірного ячменю чи пшениці (для пшеничного пива).

Тільки той, хто на власному досвіді переконався, що на первинній сировині не можна економити, може сказати, що вміє варити добре пиво.

Ринок конкуренції достатньо розвинутий, так як дозволяє доставляти продукцію на великі відстані. До них належать: «Оболонь» («Оболонь», «Hike»), «Перша приватна броварня», «Anadolu Efes Ukraine» («Сармат», «Жигулівське», «Добрий Шубін»), «CarlsbergUkraine», «САН ІнБев Україна» («Чернігівське», «Рогань», «Янтар», «Staropramen», «Bud»), які виробляють понад дві третини всієї продукції.

Номенклатура виробів на заводі недостатньо широка:

-Фірмове світле пиво («Бочкове»))

-Напівтемне пиво («Авторське»)

-Нефільтроване пшеничне пиво ( «Пшеничне»)

-Пиво з натуральним медом («Медове»)

-Фірмове темне пиво («Чорне»)

-Світле пиво(«Світле»)

-Безалкогольне пиво(«Безалкогольне»)


Оцінка стану оточуючого середовища

Макросередовище маркетингу - сукупність зовнішніх факторів, що впливають на підприємство (організацію) і всі складові мікросередовища, не підвладні прямому управлінню з боку підприємства.

Основні фактори макросередовища:

· соціально-демографічні фактори - чисельність і вік населення, склад сім'ї, міграційні процеси, динаміка зміни освітнього та матеріального рівня. (Стиль життя, звички і цінності, етичні та релігійні основи суспільства, а також соціально-економічні класи також змінюються. Ці зміни можуть, у свою чергу, вплинути на поведінку покупців.)

· економічні чинники - співвідношення попиту і пропозиції, доходів і цін на товари, що склалася кон'юнктура. (У нашій країні все же присутні зниження реальних доходів населення, що і впливає на їх по купецьку спроможність. Сировина та виробництво шоколаду постійно росте. Цей дисбаланс призводить до падіння обсягів споживання товарів загалом, особливо тих які не входять до списку першої необхідності. Шоколад є тим товаром,без якого людина може вижити і тому підвищення її ціни спонукає споживачів викреслювати цей продукт з раціону).

· природні фактори - температурний фон, рельєф місцевості, тривалість сезонів і пр.

· науково-технічні фактори - фундаментальні зміни в житті людей, виробництві матеріальних благ, навколишній природі. (Якість виробленого шоколаду залежить не тільки від якості сировини, а також від технології його виробництва, а також від тих засобів , за допомогою яких він був вироблений)

· політико-правові чинники - законодавчі акти, роль державних органів і громадських інститутів в економічному житті суспільства, створення умов для розвитку ринково-конкурентної сфери діяльності і «правила гри» для суб'єктів ринку. ( На жаль правове середовище для бізнесу загалом в Україні є у скрутному стані. З початку 2012 року були підвищені податкові збори, що не дозволяє фірмам розвиватися).

· соціально-культурні фактори - система життєвих цінностей, формує поведінку споживачів, ставлення людей один до одного, суспільства, природи. Складаються традиції, звичаї, стереотипи справляють істотний вплив на споживання в рамках даної території, але вони можуть бути зовсім іншими в іншому місці.;

У постійно мінливому світі підприємство має відстежувати вплив усіх шести сил, щоб вчасно відреагувати і оптимально пристосуватися.

Таким чином, вивчення маркетингового середовища є дуже важливим етапом аналізу ринкових можливостей. Відносини між підприємством і елементами навколишнього середовища різноманітні за характером впливу на них з боку підприємства і можуть бути контрольованими і неконтрольованими. Отже, завдання керівництва підприємства - звести до мінімуму неконтрольовані фактори.

Розглянемо першу групу елементів макросередовища фірму. До неї належать:

— постачальники;

— маркетингові посередники;

— конкуренти;

— споживачі (клієнтура).

Постачальники — це юридичні та фізичні особи, котрі забезпечують фірму матеріальними ресурсами, необхідними для її діяльності. Постачальники є елементом ланцюга "постачальник — виробник — посередник", мають нагоду вивчати потреби і впливати на їхнє формування. Для нашої фірми необхідно постійно стежити за цінам постачальників, регулярністю постачань і графіком відвантаження товарів з метою не допустити збою у виробництві та збуті, н підірвати прихильність до фірми з боку споживачів.        Постачальники основної сировини для пива -ячмінь у вигляді солоду виступають вітчизняні фермери. Плюсом «власної» сировини є те ,що вартість іі не залежить від курсу валют,а також обсяги постачання від політики держав у сфері митного контролю. Такожми використовуємо елітні сорти українського хмелю та імпортуємо благородний гірко-ароматичний хміль з Німеччині та Чехії. Хміль, що ми використовуємо, зберігається не більше одного року з моменту збору і завжди при температурі не вище, ніж 10 градусів по Цельсію.        Маркетингові посередники — це особи і організації, що забезпечують просування товарів і послуг від фірми на ринок. Наша фірма співпрацює з транспортною компанією, яка доставляє нашу продукцію до споживачів. При їх виборі також приділяється велика увага,оскільки вони повинні бути надійними,надавати постійні послуги та також зберігати у належному стані нашу продукцію під час перевозок. У нашому випадку ми користуємося транспортною фірмою «Юг» - фірмою, котра на ринку України вже встигла зарекомендувати. Під час відбору її, ми покладалися на відгуки її клієнтів, котрі були позитивними.

Фірма для того,щоб безперервно виготовляти продукцію та мати стійке положення на ринку, повинно час від часу звертатися за допомогою до кредитно-фінансових установ. Наш завод нє є виключенням. Співпраця іде з банком «Альфа банк». Цей Банк активно співпрацює з представниками малого та середнього бізнесу, надаючи їм повний перелік послуг для максимально ефективного розвитку бізнесу.

На сьогодні запроваджено низку інноваційних продуктів для фізичних та юридичних осіб, що мають власний бізнес, з урахуванням багаторічного досвіду банку в обслуговуванні клієнтів та найкращих досягнень у цій сфері. Себе ми відносимо до середнього бізнесу і нас цілком задовольняють умови,які представляє саме цей банк. Також наявна співпраця зі страховою компанією «Княжа». Фірма маючи великий статутний капітал та основні фонди виробництва конче необхідно застрахувати всі ці матеріальні речі. Під час співпраці з банками та страховими компаніями також необхідно приділяти увагу їхній надійності.

Також ведеться співпраця з агентствами по наданню маркетингових послуг (надають допомогу фірмі в проведенні маркетингових досліджень, рекламних заходів, консалтингу в галузі маркетингу. Через те ,що фірма не має можливості виконувати ці функції самостійно.)

 Конкуренти впливають на весь комплекс маркетингової діяльності — на вибір фірмою цільових ринків, маркетингових посередників, постачальників, формування асортименту тощо.

Клієнтами фірми є:

— окремі особи, котрі купують товари для особистого споживання;

— організації, котрі купують товари для подальшого перепродажу.


 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 787; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!