Розрахунок основних приміщень сховища



Так як висота сховища 3м. то встановлюємо 3 ярусні нари, виходячи з цього визначаємо загальну площу з норми площі полу 0.4 м2/чол. Тоді площа для людей складає: м2.

При визначенні об’єму приміщень на одну людину враховується об’єм усіх приміщень сховища в зоні герметизації.

Отже, у приміщеннях для людей потрібно передбачити установку трьохярусних лав-нар. Нижній ярус – для сидіння з розрахунку 0,45х0,45 м на людину та верхній – для лежання з розрахунку 0,55х1,8 м на людину. Висота лав-нар першого ярусу 0,45 м, лав-нар другого ярусу – 1,4 м. лав-нар третього ярусу – 2,15 м. від підлоги.

Кількість лежачих місць складає третину місткості сховища при 3-х ярусному розташуванні. Число лежачих місць складає 20%, а для сидіння 80% місткості сховища. Тоді:

- для лежання необхідно 350*0.2=70 місць

-  для сидіння необхідно 350*0,8꞊280 місць

Для зручності виконання об’ємно-планувального рішення у сховищі встановимо 90 двохярусних лав-нар довжиною 1,8 м. Нижній ярус для сидіння на 4 місця та другий та третій ярус – по одному лежачому місцю.

Також серед основних приміщень сховища передбачено пункт управління (ПУ) на 10 чоловік із норми площі – 2 м /чол.,

Пунк управління (ПУ) облаштовується, як правило, у сховищі, яке має захисне джерело електропостачання і розташовується недалеко від виходу 1,2*2м.

Приміщення ПУ складається із робочої кімнати й кімнати зв’язку та відділяється від приміщень для людей перегородкою, що не згорає з межею вогнестійкості - 1 година.

 

 

Розрахунок допоміжних приміщень сховища

Площа допоміжних приміщень розраховується в залежності від кількості людей та встановленого у сховищі інженерно-технічного обладнання. Площа допоміжних приміщень визначається виходячи з даних норм.

Фільтровентиляційні приміщення влаштовуються у зовнішніх стінах сховища поблизу входів або аварійних виходів. Розміри приміщень визначаються в залежності від габаритів обладнання й площі необхідної для його обслуговування.

  Санітарні вузли влаштовуються окремо для чоловіків та жінок. Для жінок встановлюється одна напільна чаша на 75 чоловік (для 175 жінок необхідно 3 унітази), а для чоловіків – одна напільна чаша (або унітаз) та пісуар на 150 чоловік (для 365 чоловіків потрібно 3 комплекти – унітаз та пісуар). Крім того, в санітарних вузлах влаштовуються умивальники з розрахунку 1 на 200 чоловік, але не менше одного на санітарний вузол ( в даному випадку необхідно 3 умивальник на 540 чоловік).

  Приміщення електрощитової обладнується ізольовано від ДЕС і повинно забезпечувати розміщених в ньому ввідних пристроїв, розподільних щитів і щитів керування дизель-генератором.

  Приміщення для збереження продуктів споживання призначаємо 5 м  при місткості сховища до 150 чоловік, а на кожні 150 послідуючих приміщення збільшуємо на 3 м . Отже, потрібне сховище матиме розмір 11 м .

  Санітарний пост площею 2 м  на кожні 500 чоловік. В даному випадку 1 пост.

  Тамбур-шлюз передбачаємо при одному з виходів у сховище – при даній місткості він однокамерний

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 873; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!