Забороняється подальше слідування без виявлення та усунення причини неефективності гальм.



14.8. Відповідальність за правильне випробування гальм і достовірність даних довідки про випробування гальм у маневрових складах, по кругу своїх обов'язків несуть особи, що проводили випробування гальм.

При виконанні маневрової роботи двохсекційними локомотивами автогальма маневрового складу повинні бути ввімкнені та випробувані.

 

Операційно-інформаційна карта

розшифровки швидкостемірних стрічок при перевірці

Роботи гальмового обладнання, швидкостеміра типу 3СЛ2М та

ЕПК150і під час приймання локомотива (МВРС), під'їзді локомотива

Під состав і при повнім випробуванні гальм

 

 

При розшифровці швидкостемірної стрічки необхідне застосування шаблона і знання порядку дій локомотивної бригади в процесі експлуатації локомотива, рухомого складу та керування гальмами.

 

 

 

Приймання гальмового обладнання

Після зарядки гальмової магістралі виробляється:

Позиція №1Перевірка чутливості зрівняльного поршня крана машиніста ум.№394 (395). Виробляється випуск 0,2-0,3 кгс/см2 зі зрівняльного резервуара, по гальмовій магістралі тиск знижується на таку ж величину (не менше 0,15 кгс/см2), при цьому повинна зайнятися лампа сигналізатора обриву ГМ ум.№418 і не повинна збиратися схема тяги при першій позиції контролера.

Позиція №2Перевірка темпу службового гальмування та роботи датчика ум.№418. Виробляється випуск із гальмової магістралі 0,8-1,0 кгс/см2 п'ятим положенням ручки крана машиніста ум.№394. Перевіряється темп зниження з 5,0 до 4,0 кгс/см2 за 4-5 сек, відбувається потухание лампи сигналізатора обриву ГМ і спрацьовування повітророзподільника локомотива з наповненням гальмових циліндрів: на порожньому режимі - 1,4-1,8 кгс/см2; на середньому режимі - 2,8-3,3 кгс/см2; на навантаженому режимі - 3,8-4,5 кгс/см2. Повітророзподільник не повинен відпускати на протязі 5 хв.

Позиція №3 Перевірка темпу екстреної розрядки в шостому положенні РКМ. Падіння тиску з 5,0 до 0,5 кгс/см2 повинне відбутися за 3 сек, а переписувач ГМ опуститися до лінії 50 км/год.

Перевірка правильності дії локомотивної бригади в русі та при повній пробі гальм.

Позиція №4Перевірка ефективності гальмування краном допоміжного гальма ум.№254 і крана машиніста ум. №394. Після надавання руху локомотива машиніст зобов'язаний зробити перевірку роботи крана допоміжного гальма до одержання гальмового ефекту (швидкість повинна знизитися на 5-10 км/год). При досягненні швидкості 10-25 км/год. виробляється перевірка дії крану машиніста ум.№394, для чого виробляється розрядка гальмової магістралі на 0,6-0,7 кгс/см2 Швидкість повинна знизитися не менш, ніж на 10 км/год.

Позиція №5 Перевірка правильності зміни кабіни керування та під'їзду під состав.Час на зміну кабіни управління локомотива повинне бути не менш 3 хв (у залишаємої кабіни перевести ключ КУ та пневматичні крани в неробоче положення, виключити ЕПК, розрядити гальмівну магістраль шостим положенням і протягнути швидкостемірну стрічку, перевірити цілісність й щільність магістралі ГЦ – 0,2 кгс/см2 - 1 хв, перехід по секціям – 0, 2 кгс/см2 - 1 хв. У провідній секції ввімкнути апарати, ЕПК150І, зарядити ВР і ГМ, перевірити наповнення гальмових циліндрів на максимальний тиск, виконати регламент переговорів із ДСП і помічником машиніста - не менш 2 хв). Звертається увага на роботу реєстратора заднього ходу та включення ЕПК.

Позиція №6 Зарядка гальмової магістралі. Після під'їзду під состав виробляється зміна кабіни керування із зарядкою зрівняльного резервуара й гальмової магістралі (2-2,5 хв), після приходу помічника машиніста виробляється розрядка ГМ на 1,2 кгс/см2 перед з'єднанням гальмових рукавів, продувка і з'єднання гальмових рукавів помічником машиніста, перевірка правильності з'єднання рукавів та автозчеплень машиністом - 2-3 хв; зарядка гальмової магістралі залежно від кількості вісей (табл.1)

Позиція №7Перевірка цілісності ГМ.Після зарядки гальмової магістралі по команді машиніста оглядач вагонів відкриває кінцьовий кран на 5-7 сек. Відбувається зниження тиску по гальмовій магістралі на величину, що залежить від довжини состава. При довжині поїзда більше 150 вісей на 0,2-0,4 кгс/см2, при меншій довжині - від 1,0 до 2,0 кгс/см2. Звертається увага на величину зниження тиску по ГМ. Падіння тиску більш, ніж на 0,5 кгс/см2 при довжині состава більше 150 вісей - причина відкриття кінцьового крана в середині або головній частині состава. При цьому виробляється протягання швидкостемірної стрічки і розрядка гальмової магістралі краном машиніста на 0,5-0,6 кгс/см2 для вирівнювання тиску в гальмовій магістралі головної та хвостової частин, а також для вимикання лампи-сигналізатора обриву ГМ. Виробляється повторне протягання швидкостемірної стрічки.

Позиція №8Перевірка щільності ГМ. Після відпустки гальм першим положенням крана машиніста відбувається зарядка гальмової магістралі, як після повного службового гальмування – не менш 4 хв, далі разом з вагонником виробляється перевірка щільності ГМ, що повинна відповідати таблиці 2. На цю операцію затрачується часу не менш 5 хв.

Позиція №9Перевірка спрацьовування автогальм.Виробляється випуск по гальмовій магістралі 0,6-0,7 кгс/см², після постановки ручки крана машиніста в 4 положення в плині 2 хв перевіряється щільність ГМ, що не повинна відрізнятися від щільності в другому положенні більш, ніж на 10 % убік зменшення. Автогальма поїзда повинні спрацювати і не відпускати: на рівнинному режимі ПР – 5 хв, на горному – 10 хв. На цю операцію повинне бути затрачено часу 5-6хв.

Позиция №10 Відпустка гальм. Після перевірки спрацьовування автогальм оглядачі вагонів зустрічаються, записують номер зустрічного вагона, величину виходу штока і тиск гальмової магістралі (якщо довжина состава більше 200вісей) хвостового вагона, його номер, ставлять свої розписи і дають команду машиністові на відпустку гальм. Машиніст зобов'язаний зробити відпустку гальм другим положенням ручки крана машиніста і стежити за тиском по манометрі ГМ. Якщо відбувається коливання тиску по ГМ – це говорить про втручання вагонників в автоматичну відпустку гальм, що категорично заборонено. У цьому випадку проводиться повторне випробування гальм. Час на відпустку і вручення довідки про гальма ф.ВУ-45 залежить від довжини состава і повинне бути не менш 3-5 хв.

Позиція №11 Перевірка правильності заповнення довідки про гальма ф.ВУ-45 і цілісності ГМ перед відправленням.Перевіряється правильність підрахунку потрібного й фактичного гальмового натиснення, при відсутньому фактичному тононажатия виробляється розрахунок швидкості руху з урахуванням відсотка композиційних колодок у поїзді, перевіряється розрахунок ручних гальмових осей. Перевіряється час від видачі довідки ВУ45 до відправлення і якщо воно більше 10 хв., повинна бути перевірена щільність по ГМ, а більше 20 хв. у пасажирських поїздах і 30 хв. у вантажних - виробляється скорочене випробування гальм з оцінкою в довідці ф.ВУ-45 у встановленому порядку.

Перед відправленням поїзда локомотивна бригада зобов'язана поставити РКМ короткочасно на 2-3 сек у перше положення і діяти згідно пункту 10.1.1 інструкції ЦТ-ЦВ-ЦЛ 0015. Необхідно звернути увагу на висоту підйому переписувача ГМ при цьому й на подальшу ліквідацію сверхзарядки, що вказує на своєчасність постановки РКМ. Ця позиція вимагає уважної розшифровки із застосуванням шаблона і збільшувального скла, для виявлення випадків домальовування першого положення.

 

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1033; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!