Інтерфейс Centronics і LPT-порт



Для підключення принтера по інтерфейсу Centronics в PC був введений порт паралельного інтерфейсу - так виникла назва LPT-порт (Line PrinTer - порядковий принтер). Хоча зараз через цей порт підключаються не тільки построкові принтери, назва "LPT" залишилося.

41.RS-232

Стандарт інтерфейсу обміну даними між 2 пристроями шляхом послідовної передачі даних(асинхронний або синхронний зв'язок).Цей стандарт з'єднання устаткування було розроблено в 1969 році рядом великих промислових корпорацій і опубліковано Асоціацією електронної промисловості США .

1 Mark(відємна частина)

0 Space(ній рівень напруги)

Стандарт визначає номенклатуру ланцюгів та технічні вимоги до них (типи з'єднувачів, призначення їх контактів, робочі напруги і т.д.), що використовуються для з'єднання двох класів пристроїв:

· Кінцеве обладнання обробки інформації (рос. оконечное оборудование данных, ООД; англ. dataterminalequipment, DTE), наприклад, термінал чи послідовний порт COM1 персонального комп'ютера;

· Кінцеве обладнання каналу передачі даних (рос. аппаратура передачи данных, АПД; англ. datacircuit-terminatingequipment, DCE), наприклад, модем.

На данний момент використовуються 9-тні розєми.Довжина зєднання зазвичай до 15 м.

42.RS-485

Стандарт фізичного рівня для асинхронного інтерфейсу.Широко використовується для промислових мереж.Максмальна довжина одного сегменту мережі 1200 м,максимальна кількість вузлів в мережі 256 м.

Може мати різну швидкість передачі даних в залежності від довжини сегментуі кількості витих пар.

При довжині однієї витої пари швидкість 62,5кілобіта,1 вита пара 500 м-375 кбіт/с

Інтерфейс є напівдублексним:вузол не може одночасно і приймати і передавати дані.

Промислові мережі побудовані на основі RS 485:

· LanDrive

· ProfiBus DP

· ModBus

 

 

1. Универсальный асинхронный приёмопередатчик (UART)

UART (англ. universalasynchronousreceiver/transmitter — універсальний асинхронний приймач/передавач) — тип асинхронного приймача-передавача, компонентів комп'ютерів та периферійних пристроїв, що передає дані між паралельною та послідовною формами. UART звичайно використовується спільно з іншими комунікаційними стандартами, такими як EIA RS-232..

 

2. Коммерческое, открытое, свободное ПО

Вільне програмне забезпечення (англ. freesoftware, softwarelibre, чи libresoftware) — програмне забезпечення, яке надає користувачу ряд свобод:

· запускати програму («свобода 1»);

· вивчати й змінювати її початковий код відповідно до власних потреб («свобода 2»);

· вільно розповсюджувати копії програми («свобода 3»);

· розповсюджувати модифіковані версії програми («свобода 4»)[1].

Відкрите програмне забезпечення (англ. open-sourcesoftware) — програмне забезпечення з відкритим сирцевим кодом.

Сирцевий код таких програм доступний

для перегляду і вивчення,

за наявності дозволу ліцензії — зміни, що дозволяє користувачеві прийняти участь у доопрацюванні відкритої програми,

використовувати код для створення нових програм — через запозичення сирцевого коду, якщо це дозволяє сумісність ліцензій

виправляти в ній помилки,

вивчення використаних алгоритмів, структур даних, технологій, методик та інтерфейсів (оскільки сирцевий код може істотно доповнювати документацію, а за відсутності такої сам служить документацією).

Комерційне програмне забезпечення (англ. commercial software) — програмне забезпечення, створене комерційною організацією з метою отримання прибутку від його використання іншими, наприклад, шляхом продажу копій.

 

 

3. ОС реального времени

Операционная система реального времени, ОСРВ (англ. real-time operating system, RTOS) — тип операционной системы.

· Стандарт POSIX 1003.1 даёт следующее определение: «Реальное время в операционных системах — это способность операционной системы обеспечить требуемый уровень сервиса в определённый промежуток времени».[1]

· Операционная система, реагирующая в предсказуемое время на непредсказуемое появление внешних событий

 

4. RFID

RFID (англ. Radio Frequency IDentification, радиочастотная идентификация) — способ автоматической идентификации объектов, в котором посредствомрадиосигналов считываются или записываются данные, хранящиеся в так называемых транспондерах, или RFID-метках.

Любая RFID-система состоит из считывающего устройства (считыватель, ридер или интеррогатор) и транспондера (он же RFID-метка, иногда также применяется термин RFID-тег).

По дальности считывания RFID-системы можно подразделить на системы:

· ближней идентификации (считывание производится на расстоянии до 20 см);

· идентификации средней дальности (от 20 см до 5 м);

· дальней идентификации (от 5 м до 300 м)

 

5. Уровни архитектуры компьютера (есть у Танненбаума)

6. Машинный код, язык ассемблера, трансляцие, интерпретация, компиляция

Маши́нний код, маши́нна мова в інформатиці — набір команд (інструкцій), які виконуються безпосередньо центральним процесором комп'ютера без транслятора. Кожен тип центрального процесора має власний машинний код. Оскільки машинний код складається повністю з двійкових чисел (бітів), більшість програмістів пишуть програми на мовах програмування високого рівня. Програми, написані такими мовами, повинні транслюватися в машинний код, що здійснює компілятор або інтерпретатор програм, до того, як комп'ютер починає їх виконувати. В той час як прості процесори виконують інструкції одна за одною, суперскалярні процесори здатні виконувати декілька інструкцій одночасно.

 

Асемблер (assembler) — система програмування, яка включає мову асемблера та транслятор з цієї мови. Є мовою програмування низького рівня. Чим нижчий рівень мови програмування, тим ближча специфіка роботи програми до самого процесора, для якого вона й була написана.

Трансляция программы — преобразование программы, представленной на одном из языков программирования, в программу на другом языке и, в определённом смысле, равносильную первой. Выполняется транслятором

Інтерпретація (interpretation) — трансляція та виконання кожного виразу вихідної мови машинної програми перед трансляцією та виконанням наступного виразу. На відміну від компіляції, при інтерпретації процес транслювання відбувається послідовно рядок за рядком під час прогону у середовищі інтерпретатора.

Компіляціяв програмуванні — трансляція вихідного коду програми в бінарний код.

7. Элементы булевой алгебры, их роль в построении компьютерной архитектуры

8. Этапы развития оперативной памяти

9. Семейство UNIX

UNIX® (Ю́нікс) — це операційна система, яка спочатку розроблялася впродовж 1969-1970-х років групою співробітників підрозділу Bell Labs корпорації AT&T. Натепер існує безліч різних UNIX-систем, які в свою чергу об'єднуються в родини. У їх розробці в різний час брали участь AT&T, деякі комерційні фірми, а також некомерційні організації.

10. Определение, функции, классификация, развитие ОС

11. I2C

12. PROFIBUS

PROFIBUS (англ. ProcessFieldBus) — незалежний від виробника відкритий стандарт польової шини для широкого спектру застосувань у виробничій автоматизації.

Profibus об'єднує технологічні і функціональні особливості послідовного зв'язку рівня польової шини. Вона дозволяє об'єднувати розрізнені пристрої автоматизації в єдину систему на рівні давачів і приводів. Мережа Profibus — це комплексне поняття, вона базується на декількох стандартах і протоколах.

 

13. Уровни OSI-модели (это про промышленные сети)

14. Modbus

Modbus - комунікаційний протокол, заснований на архітектурі «клієнт-сервер». Широко застосовується в промисловості для організації зв'язку між електронними пристроями. Може використовувати для передачі даних через послідовні лінії зв'язку RS-485, RS-422, RS-232, а також мережі TCP/IP (Modbus TCP ).

15. Ethernet

Ethernet (езернет, від лат. aether — етер) — базова технологія локальних обчислювальних (комп'ютерних) мереж з комутацією пакетів, що використовує протоколCSMA/CD (множинний доступ з контролем несучої та виявленням колізій). Цей протокол дозволяє в кожний момент часу лише один сеанс передачі в логічномусегменті мережі. При появі двох і більше сеансів передачі одночасно виникає колізія, яка фіксується станцією, що ініціює передачу. Станція аварійно зупиняє процес і очікує закінчення поточного сеансу передачі, а потім знову намагається повторити передачу.

16. Функции и определения BIOS

17. Порты

18. Форм-фактор

 

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 674; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!