РОЗДІЛ 2. Індивідуальне завдання



Орієнтовний зміст звіту з практики

 

ВСТУП

РОЗДІЛ 1 Організація комерційної діяльності підприємства (вставити назву підприємства, на якому студент проходить практику)

       1.1 Загальна характеристика підприємства (дати характеристику підприємства. Дати пояснення щодо роботи на підприємстві відділів), см. таблицю 6.1.

       1.2 Діагностика комерційної діяльності підприємства см. таблицю 6.2.

       1.2.1 Аналіз управління асортиментом товару

       1.2.2 Аналіз системи постачання та збуту продукції

       1.2.3 Оцінка та рівень застосування засобів стимулювання продажу

       1.2.4 Оцінка ефективності комерційної діяльності на підприємстві

       1.3 Заходи щодо підвищення ефективності роботи підприємства та шляхи впровадження запропонованих пропозицій

РОЗДІЛ 2. Індивідуальне завдання см. таблицю 6.3.

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ

Пояснення

РОЗДІЛ 1.В даному розділі необхідно дати характеристику того підприємства, на якому студент-практикант проходить практику. В підрозділі 1.2.надати характеристику комерційної діяльності підприємства, на якому студент проходить практику.

РОЗДІЛ 2. Індивідуальне завдання.Завдання по відділам (за даними віртуального підприємства, або підприємства на якому студент проходить практику.)

До захисту звіту необхідно підготувати презентації.


Обов'язки керівника практики від технікуму

Керівник практики від технікуму зобов’язаний:

1. Організувати збори студентів-практикантів щодо порядку проведення практики, її змісту, термінів захисту звітів з практики.

2. Забезпечувати студентів навчально-методичними матеріалами з питань проходження практики.

3. Проводити консультації з питань програми практики та підготовки звіту.

4. Контролювати своєчасне прибуття студентів на бази практики.

5. Перевіряти звіти з практики, оцінювати під час захисту.

Обов'язки студента

Під час проходження практики студент зобов’язаний:

1. Своєчасно прибути на місце практики згідно з направленням коледжу.

2. Пройти інструктаж з техніки безпеки та виробничої санітарії.

3. Ознайомитись зі змістом програми і разом з керівником практики скласти календарний графік проходження практики з урахуванням особливостей роботи підприємства.

4. Суворо дотримуватися правил внутрішнього розпорядку підприємства, правил охорони праці, техніки безпеки та виробничої санітарії.

5. Сумлінно ставитись до роботи та своїх обов’язків.

6. Виконувати у повному обсязі всі завдання, передбачені програмою практики.

7. Систематично вести щоденник з практики.

8. Всебічно аналізувати комерційну діяльність організації (підприємства), виявляти недоліки, розробляти заходи, що спрямовані на їх усунення.

9. Своєчасно підготувати письмовий звіт про проходження практики та в установлені терміни подати його на кафедру.


Програма проходження практики

Програми практики та календарні терміни наведені в табл. 6.1.

Таблиця 6.1

Зміст програми практики та календарні терміни

 

РОЗДІЛ 1 Підрозділ 1.1.

№ з/п Підрозділ Зміст роботи
1 2 3
1. Загальні відомості про підприємство Необхідно розглянути характеристику підприємства за такими параметрами: Історія створення і розвитку підприємства (відомості про реєстрацію, опис основних етапів розвитку підприємства), характеристика статуту підприємства (термін створення, форма власності), організаційно-правова форма господарювання, місія та філософія підприємства, сфера діяльності; характер організації діяльності підприємства; вид оподаткування підприємства; організаційна структура підприємства; штат працівників підприємства; Основні техніко-економічні показники діяльності підприємства; аналіз фінансових результатів. Оцінка фінансово-майнового стану підприємства. Загальна кількість працівників, з них: керівників вищої ланки управління, середньої та нижчої ланок управління, їх права, обов’язки та завдання; схема організаційної структури підприємства, її тип; комплекс підрозділів та служб, завданнями яких є забезпечення нормального функціонування всіх сфер діяльності підприємства.
  Відділ кадрів (канцелярія) Облік особового складу підприємства та його підрозділів.  Підготовка звітів та необхідних довідок про переведення кадрів, розробка та виготовлення необхідних форм та бланків для цього. Облік стану підготовки, перепідготовки кадрів та зарахування їх до резерву. Облік та реєстрація надходження документів, що стосуються особового складу, контроль за їх виконанням, насамперед виконання наказів та розпоряджень по кадрах. Організація документообігу для забезпечення оперативного і чіткого виконання та проходження документів і доручень керівництва стосовно всіх напрямів роботи з кадрами, додержання загальних та специфічних для кадрової роботи правил складання та виконання документів.  Складання номенклатурних справ з кадрового діловодства, їх оформлення та ведення.7. Підготовка документів з кадрів для передачі в архів на зберігання. Механізація, автоматизація і комп’ютерна обробка даних з особового складу. Дати опис роботи відділу канцелярії на підприємстві, секретаріату.
  Відділ логістики Ознайомлення з функціями відділу. Вивчення структури договірних зв’язків підприємства з постачальниками та облік виконаних договорів з господарських зв’язків. Вивчення джерел товаропостачання, його форм і методів. Ознайомлення з технікою ведення переговорів з постачальниками. Приймання товарів за кількістю та якістю. Вивчення процесу організації та контролю роботи відділу логістики. Аналіз забезпечення транспортом всього обсягу перевезень продукції та прогнозування збільшення необхідної кількості транспортних засобів, виходячи з виробничої необхідності. Вивчення процесу планування маршрутів доставки товарів. Визначення рентабельності доставки товарів клієнтам та пошук можливостей її зменшення. Заповнення необхідних форм звітності у логістичному відділі. Вивчення обліку та руху товару. Контроль та відпрацювання найбільш ефективного і зручного для підприємства порядку розрахунків з постачальниками. Контроль якості продукції та наявності відповідних документів. Координування фінансових потоків, пов'язаних з логістичними процесами. Підтримка відправника, вирішення проблемних питань на відправленні. Відстеження руху вантажів на маршрутах. Пошук нових перевізників і маршрутів доставки. Робота зі страховими компаніями.
  Відділ продаж, маркетинг Ознайомлення з правилами охорони і безпеки праці на робочому місці. Ознайомлення з функціями торговельного залу. Вивчення організації продажу товарів за різними методами. Аналіз дотримання на підприємстві правил продажу продовольчих і непродовольчих товарів, правил торговельного обслуговування населення. Проведення контрольних перевірок правильності розрахунків з покупцями, документальне їх оформлення. Узагальнення матеріалів перевірок. Оволодіння навичками ведення діалогу з покупцями, консультування, пропонування взаємозамінних товарів і торговельних послуг покупцям. Відпрацювання техніки продажу окремих груп товарів. Аналіз змісту і оформлення куточка покупця. Ознайомлення з районом збуту продукції підприємства, економічними показниками. Вивчення структури договірних зв’язків підприємства з клієнтами та облік виконаних договорів. Вивчення особливостей підготовки товарів до транспортування і продажу. Ознайомлення з видами та організацією надання послуг підприємством своїм клієнтам. Аналіз роботи підприємства із залучення в товарообіг товарних ресурсів і ліквідації товарного дефіциту або лишків товарів. Участь у вирішенні питань, пов’язаних з обміном чи поверненням неякісних товарів. Аналіз й узагальнення матеріалів контролю якості товарів, упаковки та маркування, наявності необхідної інформації про товари. Аналіз даних щодо вивчення купівельного попиту, кон’юнктури ринку в зоні діяльності підприємства. Визначення і аналіз стадії життєвого циклу окремих продовольчих і непродовольчих товарів. Ознайомлення з принципами формування асортименту товарів з урахуванням національних, побутових особливостей населення в зоні обслуговування підприємства. Ознайомлення зі станом рекламної роботи на підприємстві. Ознайомлення з порядком ціноутворення на підприємстві.
  Склад Ознайомлення з правилами охорони і безпеки праці на робочому місці. Ознайомлення з функціями складу. Ознайомлення з: технічною базою складу і формування висновків щодо технічного оснащення;  техніко-економічними показниками роботи складу. Вивчення процесу організації приймання товарів за кількістю та якістю, ознайомлення із супровідними документами, з організацією зберігання товарів на складах і дотримання оптимальних умов зберігання. Аналіз способів розміщення товарів на складі та дотримання оптимальних умов зберігання. Вивчення обліку і звітності при зберіганні товарів на підприємстві, розгляд документів, що ведуться на складі. Прийняття участі у переоцінці товарів та перевірці умов і термінів зберігання товарів. Ознайомлення з порядком списання товарних втрат на складі. Ознайомлення з порядком завантаження та відвантаження товарів.
1. Планово-економічний відділ. Відділ бухгалтерії Ознайомлення з функціями відділу. Визначення економічної стратегії розвитку підприємства. Комплексний аналіз усіх видів діяльності підприємства. Статистичний облік з усіх виробничих і техніко-економічних показників роботи підприємства, систематизація статистичних матеріалів. Аналіз діючих структур управління підприємства. Структура бухгалтерської служби підприємстві. Особливості роботи з банківськими установами. Оплата праці тощо. Особливості автоматизованої роботи на підприємстві

*Примітка: якщо на підприємстві – базі практики відсутній певний відділ, то необхідно дати пояснення хто на підприємстві виконує данні обов’язки. Обов’язково під час характеристики відділів підприємства посилатися на додатки (копії документів підприємства).

 

Таблиця 6.2

РОЗДІЛ 1 Підрозділ 1.2.

1.2. Діагностика комерційної діяльності підприємства 1.2.1. Аналіз управління асортиментом товару     Номенклатура й асортимент продукції; показники номенклатури продукції: широта, глибина, насиченість та гармонійність; розрахунок коефіцієнтів широти, новизни, повноти та стійкості асортименту; визначення товарної стратегії підприємства.
1.2.2. Аналіз системи постачання та збуту продукції Основні постачальники ресурсів та споживачі продукції (товарів, робіт, послуг) підприємства. Процес їх пошуку, оцінки та вибору. Порядок та умови укладання угод.
1.2.3. Оцінка та рівень застосування засобів стимулювання продажу Аналіз заходів зі стимулювання продажу товарів, дослідження рекламної діяльності підприємства, а також засобів реклами.
1.2.4. Оцінка ефективності комерційної діяльності на підприємстві Аналіз рентабельності підприємства та вплив на її зміну різних факторів (посилення/послаблення) рекламної діяльності, заходів зі стимулювання продажу, оновлення асортименту, зміна постачальників і т.д.).
1.3. Заходи щодо підвищення ефективності роботи підприємства та шляхи впровадження запропоно-ваних пропозицій Пропозиції щодо підвищення ефективності роботи підприємства, шляхи і методи усунення виявлених проблем та впровадження запропонованих заходів.

РОЗДІЛ 2. Індивідуальне завдання

На прикладі підприємства, де проходить практика, можна розробити модель власного підприємства, а саме: Умовно всі операції проведені за 1 календарний місяць.

Таблиця 6.3

1. Відділ кадрів, канцелярія   1.1. Скласти штат працівників з 10 осіб (штатний розклад). 1.2. Обробити лікарняні листи на 3-х працівників з різним стажем роботи. 1.3. Оформити документи на відрядження: 1.3.1. Оформити наказ на відрядження 1-го працівника. 1.3.2. Заповнити посвідчення на відрядження. 1.4. Обробити табель обліку робочого часу всіх працівників ( з урахуванням п. 1.2. та п. 1.3).
2. Бухгалтерія 2.1Розробити реквізити підприємства (адреса підприємства; розрахунковий рахунок; банк, в якому відкритий розрахунковий рахунок; ідентифікаційний код; код МФО); 2.2. Заповнити журнал господарських операцій за вказаний період, в якому: • відобразити кореспонденцію рахунків;вказати суми;вказати документи, якими оформлюється ця операція. 2.3. Скласти звіт касира в бухгалтерській програмі «1С:Підприємство», вказавши спочатку ліміт каси Вашого підприємства. 2.4. Описати роботу відділу «Бухгалтерія» Вашого віртуального підприємства з описанням заповнених документів. 2.5. Визначити особливості автоматизації робочого місця бухгалтера: - необхідність автоматизації обліку; - постановку задачі з обліку об'єкта дослідження, яку має виконати автоматизована система, взаємозв'язок цієї підсистеми з іншими підсистемами; - які бухгалтерські програми у даний час є на ринку комп'ютерних послуг. їхню загальну характеристику, переваги та недоліки; - з зазначених програм студент обирає найбільш прийнятну і надає її детальну характеристику; - що є вхідною інформацією для обліку та її характеристику у формі таблиці (табл.1); - що виступає вихідною інформацією та її характеристику в формі таблиці (табл.2); - описати детально яким чином здійснюється автоматизований процес обробки інформації та у додатку навести його блок-схему. Таблиця 1 Характеристика первинних документів по задачі «Облік операцій...»  
Найменування первинних документів Періодичність надходження на обробку Джерело формування Спосіб формування
       

Таблиця 2


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1401; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!