ОГОРОДЖУЮЧИХ КОНСТРУКЦІЙ БУДИНКУ



Перед початком теплотехнічного розрахунку огороджувальних конструкцій необхідно відповідно до завдання виписати вихідні дані (місце будівництва, розрахункові параметри внутрішнього та зовнішнього повітря, зона вологості і температурна зона району будівництва) та визначити умови експлуатації будівельних огороджувальних конструкцій.

Основною характеристикою зовнішніх огороджувальних конструкцій будинку є їхній опір теплопередачі RО, який має відповідати гігієнічним вимогам і бути оптимальним з економічної точки зору. Крім цього, опір теплопередачі RО кожної зовнішньої захисної конструкції житлового чи громадського будинку має бути не меншим відповідного нормативного опору теплопередачі Rно, дод. 2 [1,2], тобто:

 

RО  R0н                                                  (1)

Теплопровідність будівельних матеріалів і, відповідно, термічний опір теплопередачі захисних конструкцій RО значною мірою залежить від їхньої вологості, тобто, від умов, в яких експлуатується будинок чи споруда. Згідно з [1] вологісний режим приміщень будівель у зимовий період залежно від відносної вологості та температури внутрішнього повітря необхідно встановлювати за табл. 1.

Таблиця 1

Вологісний режим приміщень будинків і споруд у зимовий період

Режим

Відносна вологість внутрішнього повітря , %, при

температурі внутрішнього повітря (t в )

до 120С вище 12 до 24 0С вище 24 0С
Сухий до 60 до 50 до 40
Нормальний вище 60 до 75 вище 50 до 60 вище 40 до 50
Вологий вище 75 вище 60 до 75 вище 50 до 60

 

Умови, в яких експлуатуються будівельні конструкції, прийнято позначати буквами А і Б, які визначаються залежно від вологісного режиму експлуатації  приміщень будинку та від зони вологості району будівництва. Територія України (див дод. 1) має дві зони вологості – суху (С) та нормальну (Н). При розрахунках опору теплопередачі огороджувальних конструкцій умови експлуатації приймаються залежно від вологісного режиму експлуатації приміщень згідно з табл. 2.

 

Таблиця 2

Вологісні умови експлуатації матеріалу в огороджувальних конструкціях

 

Вологісний режим приміщень Умови експлуатації
сухий А
нормальний Б
вологий Б

 

Нормативний опір теплопередачі огороджуючих конструкцій Rон встановлений для кожної з чотирьох температурних зон України (дод. 2). Границі температурних зон встановлені в залежності від середньої температури і тривалості опалювального сезону. Номери температурних зон для більшості міст України вказані в дод. 1.

Огороджувальні конструкції для нового будівництва, а також при реконструкції вже існуючих будівель, для підвищення захисних характеристик влаштовують їх утеплення. Товщину шару утеплювача δут, необхідного для забезпечення нормативного опору теплопередачі Rно заданої конструкції зовнішньої стіни, можна визначити з умови

Rст + δутут ≥ Rно ,                                           (2)

де Rст - термічний опір заданої конструкції зовнішньої стіни, оС/Вт;
 - товщина шару утеплювача, м; λут – коефіцієнт теплопровідності матеріалу утеплювача при відповідних умовах експлуатації, табл. 3.

Мінімально допустиме значення опору теплопередачі внутрішніх конструкцій (стіни, перекриття), що розмежовують приміщення з температурами повітря, які відрізняються більше ніж на 30С та приміщень з поквартирним регулюванням теплоспоживання визначається за формулою:

,                                          (3)

де t в – розрахункова температура внутрішнього повітря, в приміщенні, для житлових будинків приймається t в = 20 оС; tз.- розрахункова температура зовнішнього повітря, оС приймається за дод. 1; αв – коефіцієнт тепловіддачі внутрішньої поверхні, приймається αв=8,7 Вт/(мС); Δtсг – допустима за санітарно-гігієнічними вимогами різниця між температурами внутрішнього повітря і внутрішньої поверхні зовнішньої конструкції. Значення Δtсг можна приймати за табл. 4.

 

Таблиця 3


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1089; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!