Оформлення замовлення на постачання товарів.Замовлення на постачання продукції ВАТ "Сумський хлібокомбінат" приймаються як у письмовому вигляді, так і в телефонному режимі.

У письмовому вигляді замовлення є обов'язковими та приймаються завчасно у період повного (надлишкового) завантаження виробничих цехів з метою своєчасного формування виробничого завдання (наприклад, у період свят) (див. дод. Г). Але у більшості випадків замовлення приймає диспетчер відділу експедиції в телефонному режимі та одночасно вводить його до комп'ютера.

4. Встановлення схем постачання. На хлібокомбінаті залежно від методів товаропостачання розрізняють 2 різні групи графіків: для централізованого методу — графіки завезення товарів до магазинів (див. дод. Д), для децентралізованого — графіки завантаження продукції (див. дод. Е).

Графіки завезення продукції для роздрібних магазинів складаються впродовж дня і є погодинними, тобто для кожного магазину встановлюється (за домовленістю обох сторін) певний інтервал часу (наприклад, з 8:00 до 10:00), протягом якого буде здійснено постачання продукції. Цей графік є однаковим для кожного дня, але можливе внесення змін у період святкових днів.

Графік підписується обома сторонами (завідувачами експедиції ВАТ "Сумський хлібокомбінат" та магазину "Булочна").

Строк дії графіку — 1 рік з моменту підписання.

У практиці ВАТ "Сумський хлібокомбінат" використовує кільцевий вид маршруту, який може охоплювати від 7 до 15 роздрібних магазинів за рейс.

5. Організація доставки товарів у магазин. Для перевезень хлібобулочних виробів застосовують автомобілі середньої і малої вантажопідйомності зі спеціальними кузовами, пристосованими для укладання в них лотків із хлібом на спеціальних пристосуваннях (рейках-направляючих). У перспективі для тривалих та далеких перевезень планується використання автомобілів з ізотермічними кузовами для збереження свіжості хлібобулочних виробів.

Визначаємо потребу в транспортних засобах (Азаг) за формулою

Перевезення здійснюються за кільцевими маршрутами, тому використовуємо формулу

Загальна потреба в автомобілях становить 25 од. на добу.

6. Укладання угод на постачання товарів та контроль за їх виконанням. На ВАТ "Сумський хлібокомбінат" укладанням договорів з постачання, купівлі-продажу товарів та ін. (див. дод. Ж), а також контролем за їх виконанням займається юридичний відділ.

7. Приймання товарів і його документальне оформлення.В магазині "Булочна" товар від експедитора приймає матеріально відповідальна особа (завідуючий хлібобулочним відділом, старший продавець), перевіряючи кількість одиниць та якість продукції під час розвантаження товару. Факт передачі партії товару засвідчується підписами експедиторами та матеріально відповідальної особи. Один примірник підписаної товаротранспортної накладної залишається в магазині, інший — повертається на склад хлібокомбінату.

 

Література: 5; 13; 18.

Практичне завдання № 3


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 254;