Умови успішного проведення сегментації



§ здатність підприємства здійснювати диференціацію маркетингової діяльності;

§ обраний сегмент повинен бути досить стійким, об’ємним і мати перспективи зростання;

§ обраний сегмент повинен мати відповідні канали збуту й розподілу продукції, систему доставки виробів споживачам;

§ необхідно оцінити захищеність сегмента від конкуренції.

Маркетингові інструменти:

1. Кошторис, відповідно до якого ресурси компанії розподіляються по різних підрозділах залежно від їхніх потреб і внеску в загальне виробництво.

2. Реклама, найбільш ефективний метод поширення інформації, ціль якого – просування товарів, послуг, ідей.

3. Персональні продажі - ситуація, коли представник компанії домовляється про зустріч із потенційним клієнтом, приходить у його офіс (або будинок) і представляє йому персонально продукт своєї компанії, спонукуючи купити його.

4. Пряме поштове повідомлення (директ-мейл) – це розробка друкованого матеріалу з інформацією про компанію, її продукти або послуги й розсилання його за спеціально розробленим списком.

5. Паблик рилейшнз - це активні дії по досягненню доброзичливої суспільної думки відносно діяльності компанії (підприємства.

6. Фінансування потрібно на проміжній стадії реалізації, коли необхідна банківська процедура для посередника, щоб він міг вступити в право власності на продукти, передані через нього виробником у роздрібну торгівлю.

7. Ціноутворення (цінова політика) – завершальний етап ринкової діяльності. Ціна відображає якісний склад товарної пропозиції, рівень попиту, стан збуту й реклами.

Реклама в системі маркетингу фірми

Товарна реклама- будь-яка форма неособистого звертання до потенційних покупців з метою їхнього переконання придбати товари, послуги; комерційна пропаганда споживчих властивостей товарів.

Головний елемент реклами товарів індивідуального користування - позитивний емоційний вплив ілюстрації й тексту, легкого для запам'ятовування. У випадку товарів виробничого призначення основну роль грає змістовність тексту, його доказовість і правдивість, висока інформативність.

Престижна реклама - це комерційна пропаганда позитивного образу підприємства. Завдання престижної реклами полягають у тому, щоб створити сприятливе враження про рекламоване підприємство, а також переконати громадськість, що його діяльність є суспільно корисною.

Способи здійснення престижної реклами:

· публікація в спеціальних журналах редакційних нерекламних матеріалів про останні досягнення підприємства в організації виробництва нових товарів, про соціально значимі напрямки діяльності підприємства;

· прес-конференції з залученням представників загалу, політичних діячів, знаменитостей з різних галузей (науки, культури, спорту);

· поширення власної друкованої продукції у формі фірмових журналів, брошур, буклетів, у яких представлена історія підприємства, його виробничі досягнення, суспільно корисна діяльність, турбота про споживачів;

· участь у благодійних акціях;

· підтримка організацій охорони здоров'я, культури, спорту, освіти і науки.

Канали поширення реклами товарів індивідуального користування

· преса (в основному найбільш популярні газети, журнали, бюлетені, доступні всім верствам населення;

· аудио- і візуальні засоби (радіо, телебачення, кіно, відеоустановки на ярмарках і виставках;

· рекламні щити, плакати (образотворчі й текстові послання, що поміщаються, як правило, у місцях скупчення людей);

· реклама на транспорті (рекламні звернення, які поміщаються на зовнішній стороні й у салонах транспортних засобів).

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 721; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!