Миттєво змінювані системи. Навести приклад.



Основна система і основні невідомі методу сил.

Метод сил належить до класичних методів розрахунку ста­тично невизначуваних систем. Основна ідея методу полягає у тім, що задана статично невизначувана рама замінюється статично визначуваною шляхом вилучення «зайвих» в'язей. Отримана таким чином система називається основною системою методу сил. Основна система повинна задовольняти певні вимоги, зокрема вона має бути:

- статично визначуваною;

- геометричне незмінюваною;

- еквівалентною заданій системі;

- раціональною.

Під еквівалентністю основної і заданої систем потрібно розу­міти наступне: в елементах основної системи переміщення і зусилля повинні бути такими ж, як і у заданій.

Виходячи з положень аксіоми про звільнення від в'язей, в основній системі в напрямку вилучених в'язей слід прикласти реактивні зусилля, які разом з активним навантаженням забез­печать однаковість напружено-деформованих станів основної та заданої систем. Реакції у вилучених в'язях є основними невідо­мими методу сил. Кількість основних невідомих методу сил дорівнює ступеню статичної невизначуваності розрахункової схеми.

Основна система і основні невідомі методу переміщень.

Основна система методу переміщень утворюється з вихідної статично невизначуваної системи введенням у вузли системи додаткових в'язей двох видів.

1. Для запобігання повороту всіх жорстких вузлів до них вста­новлюються так звані рухомі (плаваючі) затиснення. Це такі умовні в'язі, які усувають повороти вузлів, але не усувають їх поступальні переміщення. У таких затисненнях виникає лише одна реакція — реактивний момент.

Жорсткими вузлами є місця з'єднання кінців прямолінійних стержнів постійної жорсткості за допомогою припаювання. До жорстких вузлів треба віднести місця, в яких:

- з'єднуються без наскрізних шарнірів два або більше стержнів;

- змінюється під кутом напрям осі стержня;

- до стержня приєднується за допомогою прилеглого шарніра інший стержень або кілька стержнів;

- ступінчасте змінюється жорсткість стержня;
приєднується шарніром стержень або інший вузол до жор­сткого вузла будь-якого з перелічених типів.

2. Можливі поступальні переміщення вузлів системи виключа­ються встановленням додаткових опорних стержнів. У таких стерж­нях виникає лише одна реакція — спрямована вздовж стержня сила. Кількість додаткових стержнів повинна бути мінімальною, але достатньою для забезпечення нерухомості всіх вузлів системи.

Переміщення, які виключаються в'язями, накладеними при створенні основної системи, розглядаються як основні невідомі методу переміщень.

Таким чином, основними невідомими методу переміщень є кути повороту жорстких вузлів системи та незалежні поступальні переміщення її вузлів. Ці невідомі позначаються літерами Ф5.Ф2,...,А12,--- тощо — при використанні розгорнутої форми методу переміщень, чи 21;22,... тощо — в канонічній формі.

Кількість основних невідомих методу переміщень називається ступенем кінематичної невизначуваності системи, її можна визна­чити за формулою

k=kφ+kr

Система канонічних рівнянь методу сил, визначення її коефіцієнтів.

 

В загальному випадку для п раз статично невизначуваної рами система канонічних рівнянь складається з n рівнянь

Коефіцієнти при невідомих δjk — це переміщення в основній сис­темі в напрямку сили Хі від дії одиничної сили Хk=1; δjk*Xkпере­міщення в напрямку сили Хівід дії невідомої узагальненої сили Хk. Коефіцієнт riP, який, називається вантажним членом, або вільним членом системи канонічних рівнянь, є переміщенням в напрямку сили Хіосновної системи від дії заданого зовнішнього навантаження.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1125; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!