Способи утворення геометрично незмінюваних рам.



Перевірки епюр внутрішніх зусиль.

Перевіряємо рівновагу одного з вузлів рами. До вузла в місцях розрізів прикладаємо внутрішні зусилля, які вибираються з епюр. Згинаючі моменти, які на епюрі М відкладено знизу, прикладаються так, щоб зумовлювати розтяг нижніх волокон. Додатні поперечні сили при­кладаємо так, що вони намагаються повернути вузол за годинниковою стрілкою. Від'ємні поздовжні сили спрямовані так, щоб викликати стиск в перерізах. Складаючи для вузла рівняння рівноваги, маємо:

 

Перевірка відповідності між епюрами М і Q наділянках

, перевіряється за дефиринційною залежністю.

Узагальнені сили й узагальнені переміщення. Універсальні позначення переміщень.

11. Формула Максвела-Мора. Техніка обчислення переміщень. Основним методом обчислення переміщень у стержневих системах є метод Мора, що дозволяє визначати переміщення точок системи через зусилля в двох її станах. Перший стан (вантажний) зумовлюється дією заданих зовнішніх навантажень, другий (допоміжний) - дією штучно прикладеного навантаження, яке відповідаєпереміщенню. Таким штучним навантаженням є узагальнена одинична силова дія (зосереджені сили, моменти або система зосереджених сил чи моментів, які здійснюють роботу на шуканому переміщенні).

Для обчислення будь-якого переміщення необхідно:

- визначити зусилля Мр, Np, Qр від зовнішнього наванта­ження (вантажний стан р);

- обрати допоміжний стан і, відкинувши зовнішні наванта­ження і приклавши одиничну узагальнену силу, що відпо­відає переміщенню;

- визначити зусилля Мi, NiQi, у допоміжному стані;

- обчислити переміщення за формулою Максвела-Мора.

Правило Верещагіна. Навести приклади.

1. Формула справедлива, коли одна з епюр прямолінійна. Така умова завжди виконується для систем з прямолінійних брусів. У цьому випадку епюра від одиночної сили завжди прямолінійна. Причому площу необхідно визначати у складної епюри, а ординату – на прямолінійній епюрі.

2. Якщо прямолінійні обидві епюри, тоді можна множити площу будь-якої з них на ординату другої, визначену під центом ваги першої.

3. Коли епюра має складний вигляд тоді її можна розбити на прості фігури, для яких легко визначити площу і положення центра ваги

4. Якщо епюра від одиничної сили має перелом, тоді розрахунок ведемо по ділянках, на кожній з яких епюра від одиничного навантаження прямолінійна:

5. Якщо епюри  і  не збігаються по довжині, тоді зайві ділянки однієї із епюр відкидають.

6. Якщо епюри  і  протилежні за знаком, тоді результат множення епюр має знак «мінус»

7. При перемноженні епюр крутних моментів в знаменнику маємо , при перемноженні епюр поздовжніх сил - .

                  Таким чином, формула для переміщень у загальному випадку має вигляд

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 669; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!