VI. ПІДБИТТЯ ШДСУІуІКІВ.УРОКУ 0 1. Бесіда.
- Які океани входять до Світового океану? —- У чому різниця між морською та річковою водою?
З 2. Гра «Хвилинка-цікавинка».
1) Читання тексту.
Чому в морі багато води?
Погнав чоловік до моря напувати волів. Не п'ють вони воду, а він усе приверта до неї, а далі й каже:
- Що за біда, чому вони не п'ють? Ніби вже й пора б. Ану, ли
шень, сам нап'юся.
Ковтнув раз — солона, удруге — і солона, і гірка.
- Е,— каже чоловік,— тому ж її і багато, що ніхто не п'є!
2) Запитання учням.
- Чому море, як правило, синього кольору? (Бо морська вода
відбиває колір неба.)
- Які є «кольорові» моря нашої планети? (Біле, Чорне, Черво
не, Жовте.)
- Чому полярні моря найхолодніші? (Винний у цьому лід, бо
при його утворенні поглинається тепло.)
— В якому морі не можна втопитися? (У Мертвому: його вода така солона, що тіло людини легше за неї.)
- Які зайці добре плавають? (Морські зайці — різновид тюленів.)
- Хто із представників тваринного світу найефективніше очи
щає морську воду? (Губки й черепашки.)
УРОК № 4
Тема, і Розподіл запасів прісної води на Землі. Використання прісної й морської води людиною. Практичне завдання. Позначення на контурній карті частин Світового океану. Дослідницький практикум «Як опріснити воду?»
Мета:ознайомити учнів із відомостями про розподіл запасів прісної води та її використання; вчити знаходити на карті океани та позначати їх на контурній карті; поглибити і розширити знання школярів про використання води в різних галузях господарської діяльності; виховувати у дітей почуття дбайливого ставлення до водного багатства.
|
|
Обладнання: фізична карта світу, фізична карта України, атласи, контурні карти, олівці, схеми та таблиці. @
ХІД уроку •:-<ш^шн»^п^^шм«ня*нрмт«імІ«т»%^_^'
І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Перевірка домашнього завдання.
— Що таке Світовий океан і з яких частин він складається?
- Яким кольором позначають водні простори на карті?
- Що таке карта? (Зменшене зображення земної поверхні.)
0 2. Бесіда.
— Кому на Землі потрібна вода? Для чого?
Без води живий організм гине. А прісної води на .Землі мало. На 100 літрів води припадає 2 літри прісної. Та з кожним днем чистої;] води на Землі стає все менше. Що ж робити?
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ 0 Вступне слово вчителя.
Сьогодні на уроці ми дізнаємося, як розподіляється запас прісної води на Землі, як людина використовує прісну та морську воду, яК можна опріснити морську воду. Навчимося знаходити на карті океани.
III. ПЕРВИННЕ СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ
Н.А..В.ЧА.Л.Ь.Н..9Г.9. матеріалу
Слово вчителя.
тчг
Моря поповнюються водою, яку несуть у них річки й струмки. Вода — добрий розчинник. Протікаючи земною поверхнею, вона] розчиняє різні речовини та у вигляді солей несе їх у моря. Поступо- ] во в морях і океанах накопичилась сіль, яка надає воді гірко-солоного смаку. Якби всю воду в океанах і морях випарувати, то зали- і шилося б стільки солі, що, розстеливши її на суходолі, отримали б шар завтовшки понад 150 метрів. Розподіл світових ресурсів прісної води є нерівномірним і залежить від географічного положення території й природних умов. Світові запаси прісної води не можуть бути збільшені, разом із тим споживання води постійно зростає, вода стає забрудненою і непридатною для використання. Тому на планеті вже існує проблема дефіциту прісної води. Щоб вирішити проблему дефіциту прісної води, люди намагаються зменшити витрати води, опріснюють морську воду, споруджують водосховища, які регулюють річковий стік. У світі споруджено понад 60 тисяч водосховищ.
|
|
Дослідницький практикум «Як опріснити воду?».
1) Слово вчителя.
Метою опріснення є зниження концентрації солей морської води до допустимого для людини рівня. Цей процес поділяється на два етапи: саме опріснення і водоочищення. Найбільш популярним методом, об'єднуючим ці два процеси, є дистиляція. Перед її проведенням необхідно очистити воду від небажаних домішок і мікроорганізмів, які негативно можуть позначитися на здоров'ї та діяльності людини. При фільтрації використовуються фільтри грубої, тонкої, хімічної та біологічної очистки відповідного профілю. При самому процесі дистиляції відбувається нагрівання очищеної води до температури кипіння. Коли вода кипить, то вона випаровується, а солі у свою чергу залишаються в ємності. Пара забирається спеціальними трубами, потім вона охолоджується і залишається лише звичайна вода. Однак це досить дорогий спосіб, оскільки солі залишаються в ємності для морської води, що поступово порушує роботу труби, що подає. Це вимагає спорудження багатокамерних дистиляторів, які скидають частину соляного розчину н море. Також установки для дистиляції постійно вимагають великої кількості теплової енергії. Далі вода, що залишилася, повторно фільтрується і після цього вважається дистильованою питною. Очищення отриманої води нічим не відрізняється від фільтрації звичайної води. Існують й інші методи опріснення, зокрема заморозка, заснована на принципі того, що сіль не потрапляє у лід при заморожуванні. Однак цо не менш витратна операція, ніж дистиляція.
|
|
2) Практична робота. 0
|
|
Позначте на контурній карті частини Світового океану.
Слово вчителя.
Водойми з морською водою дають людям продукти харчуван-ші рибу, крабів, креветки таін. Водойми є шляхами сполучення, по й м \ перевозять на кораблях людей, вантажі, біля водойм відпочива-ЮТЬ тисячі людей. Прісна вода необхідна для життя всім живим ор-
...... .Імам. Вода входить у склад будь-якого живого організму. Тому
111 і І р 1111 ам і рослинам постійно потрібна вода. Втрата води призводить
м-І>ті тварин і людей. Деякі рослини дещо витриваліші до неста-
••Іи, наприклад кактус. Відомий дослід, коли кактус вагою 37 кг
'•чи І пал й 6 років. За цей час він втратив 11 кг, але все ж таки
піпііся живим. Верблюд без води влітку може прожити 3 доби,
Імісу 8 діб. А людині вода потрібна щодня. Разом із їжею ми
•чи споживаємо близько 3 л води. Середньодобове витрачання
І мі кожного міського жителя — 304 літри. Якщо помножити цю
кількість на число членів вашої сім'ї, ви отримаєте криницю, повну води, яку ми вичерпуємо щодоби. Люди використовують воду в сільському господарстві. Щоб виростити 1 т пшениці, потрібно 2000 л води, для отримання 1 т бавовни, з якої роблять тканини,— 10 000 л (це невеличке озерце). Без води не можуть працювати фабрики, заводи. Воду використовують при добуванні корисних копалин. А де ще використовують прісну та морську воду?
Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 446; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!