Б. Правила поведінки на природі.



- Які правила поведінки на природі ви знаєте?
Варіанти відповідей:

1. Не забруднюй навколишнє середовище.

2. Бережи й примножуй зелені насадження природи.

3. Не руйнуй пташиних гнізд, мурашників, лісових джерел
і водойм.

4. Не залишай багаття на природі, воно може призвести до ве­
ликих втрат.

VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 0 1. Виконання вправи 4 (с. 2, робочий зошит). І 0 2. Дидактична гра «Охоронець природи».

Охоронець природи намагається виписати штрафи за порушен­ня поведінки в лісі, тому ставить учням запитання щодо сьогодніш­нього уроку. Якщо учень помиляється, його штрафують.

- Чи можна залишати в лісі сміття, порожні пляшки?
— Чому не можна залишати в лісі багаття?

- Чи можна руйнувати пташині гнізда, мурашники? Чому?

- Чи потрібно насаджувати дерева? Чому?

VII. ПІДСУМОК УРОКУ 0 Запитання до учнів.

- З якою поетесою ми сьогодні познайомилися?

- Звідки пішли назви осінніх місяців?

- Як саме ви можете допомогти пташкам восени?

л '

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

^Вивчити напам'ять вірпї Ліни Костенко «Шипшина важко від­дає плоди» (с. 9, підручник).

УРОК 5

Тема, і Микола Сингаївський «Осіння гра».

Мета:  учити дітей описувати тварин і природу; розвивати світогляд дітей, пам'ять, ініціативу,

мовлення учнів, навички передавати емоційний настрій твору; виховувати дбайливе

ставлення до природи. Обладнання:  малюнки із зображенням білочки та лісу. @

Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Декламування вірша Ліни Костенко «Шипшина важко віддає плоди».

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

- Розгляньте малюнок із зображенням лісу. Скажіть, кого з тва­рин ви б могли туди поселити? Кому буде комфортно жити в таких умо­вах? (Учитель заздалегідь готує невеличкі картки із зображеннями різних тварин. За допомогою магнітів діти прикріплюють картки до дошки). З одним із лісових жителів ми сьогодні познайомимось.

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

Сьогодні на уроці ми ознайомимось із творчістю Миколи Син-гаївського, зокрема з його твором «Осіння гра». Також будемо вчи­тися описувати персонажів, збагачувати мовлення новими словами.

у. вивчення нового

Вступне слово вчителя.

Восени дерева надягають святкове барвисте вбрання.

Саме восени ліс стає казковим і незвичайним. Багряне листя осики Схоже на достиглі яблука, жовте листя верби — на корабли­ки, а листя клена — на золоті зірки. Блищить на сонці сріблясте па-путиння, червоніють яскраві грона горобини. На лісовій галявині ще можна знайти підберезники, рожеві сироїжки, слизькі грузді, запаш-и і рижики. На старих великих пнях тиснуться один до одного опень­ки. Гарно в осінньому лісі!

- А що, крім осінніх листочків та грибів, можна побачити
н лісі восени?

Можна побачити звірів, наприклад білку.

Давайте згадаємо', яка білка на вигляд. (Демонстрація малюн­ки білки.)

Білка має видовжене тіло з пухнастим довгим хвостом, довгі муха, колір темно-бурий із білим черевцем, іноді сірим (особливо взим­ку). Білки живуть зазвичай у лісі. Білка є джерелом цінного хутра.

Опрацювання оповідання Миколи Сингаївського «Осіння гра» (с. 10, підручник).

- Давайте згадаємо, що таке текст-опис.

Опис — це зв'язний текст, який словесне зображує основні озна-І. й предмета, явища, особи в усній чи письмовій ф а) Читання оповідання учнями самостійно мовчки.

б) Читання оповідання учнями «ланцюжком».

в) Запитання за змістом прочитаного.

- Який клопіт у білки восени?

- Простежте, як грається білка восени.

- У яку гру вона грається?

- Як змінюється вигляд і поведінка білки взимку?

г) Вибіркове читання з елементами бесіди.

- Знайдіть і прочитайте рядки, що римуються.

- Знайдіть у тексті уривок, зображений на малюнку. Прочи­
тайте його, передаючи темп руху білки.

— Які слова автора свідчать, що він милується звірятком?

- Чому автор назвав твір «Осіння гра»?

д) Аналіз змісту оповідання.

- Якої пори в білки найбільше клопоту? (Восени.) Чому? (По
трібно зробити запаси їжі, утеплити дупло.)

— Що запасає на зиму стрибунка? (Сушить гриби, збирає горі
хи, жолуді, шишки.)

- Як білка готує дупло до зими?(Вимощує, утеплює, замасковує.]

- Як змінюється білоччине хутро? (Білка скидає перед зимів
лею руде хутро, одягаючи сіру, теплу, м'яку, пухнасту шубку.)

'- Коли білка ховається в дупло? (Коли завіють сніги, загу дуть завірюхи.)


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1165; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!