Розгляд ВРУ питань, пов’язаних з депутатськими запитами



ЗУ «Про Регламент ВРУ»

Ст. 224. Внесення депутатського запиту та його оголошення на пленарному засіданні ВР

1. Народні депутати, комітети готують та вносять деп. запити відповідно до КУ, ЗУ "Про статус народного депутата України", "Про комітети Верховної Ради України" та цього Регламенту.

2. Короткий зміст належним чином підготовленого і внесеного деп. запиту оголошується головуючим на найближчому після дня його внесення пленарному засіданні ВР, на якому відведений час для оголошення депутатських запитів.

Стаття 225. Розгляд Верховною Радою питання про направлення депутатського запиту

1. На одному пленарному засіданні може бути оголошено не більше двох деп. запитів одного народного депутата.

2. Після оголошення короткого змісту деп. запиту головуючий на пленарному засіданні ВР оголошує голосування щодо попередньої підтримки запиту до ПрУ.

3. Рішення про направлення деп. запиту до ПрУ на вимогу народного депутата, групи народних депутатів, комітету має бути попередньо підтримане підписами не менш як однієї третини народних депутатів від конституційного складу ВР (150), а в разі відсутності такої кількості підписів - шляхом відкритого поіменного голосування за підтримку запиту не менш як (150).

4. Рішення про направлення попередньо підтриманого деп. запиту до ПрУ вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість народних депутатів від конституційного складу ВР (226), і оформляється постановою ВР.

5. Апарат ВР надсилає текст деп. запиту до ПрУ разом з відповідною постановою ВР.

 Стаття 226. Розгляд відповіді на депутатський запит

1. Відповіді на деп. запит оголошуються головуючим на пленарному засіданні ВР в тому разі, якщо на цьому наполягає народний депутат, який є ініціатором деп. запиту.

2. Народний депутат після оголошення відповіді на його деп. запит має право виступити з реплікою і дати оцінку відповіді. Час на такий виступ не повинен перевищувати трьох хвилин.

3. Згідно з рішенням ВР, прийнятим на пропозицію народного депутата,  який є ініціатором деп. запиту, а також у разі якщо така пропозиція підтримана не менш як однією п'ятою від конституційного складу ВР підписів народних депутатів (90), на пленарному засіданні ВР проводиться обговорення відповіді на деп. запит.

4. У випадках, передбачених ч.3 цієї статті, питання про обговорення відповіді на деп. запит на пленарному засіданні ВР включається до порядку денного сесії ВР без голосування. Дата розгляду питання визначається відповідно до статті 25 цього Регламенту. Народний депутат, який звертався з деп. запитом, за своїм підписом подає до ВР текст одержаної відповіді на нього та проект відповідної постанови ВР, що надаються народним депутатам не пізніш як за три дні до розгляду питання на пленарному засіданні ВР. Рішенням ВР може бути визначений головний комітет для підготовки висновку щодо відповіді на деп. запит. Цей висновок також надається народним депутатам у зазначений вище строк.

5. Для обговорення відповіді на деп. запит Апарат ВР запрошує на пленарне засідання ВР посадових осіб, до яких було направлено деп. запит.

6. Обговорення відповіді на деп. запит включає:

1) виступ народного депутата, який вніс деп. запит з обґрунтуванням своєї пропозиції, - до 3 хвилин;

2) виступ представника органу або посадової особи, до якої було направлено деп. запит, - до 3 хвилин;

3) виступ голови або представника головного комітету, якщо йому доручалася підготовка висновку щодо відповіді на деп. запит, - до 3 хвилин;

4) виступи двох народних депутатів на підтримку кожної внесеної пропозиції і двох народних депутатів, які її не підтримують, - не більш як по 3 хвилини кожному.

7. За результатами обговорення відповіді на деп. запит ВР приймає постанову.

 

Соціальні та економічні права та свободи людини і громадянина. Роль ОВС в їх забезпеченні.

Соціально-економічні права— це можливості людини брати участь у виробництві матеріальних та інших благ. Ці права належать кожному громадянинові. Вони визначають місце людини в економічному і соціальному житті та складають основу правового статусу громадянина як трудівника.

Економічні права - це можливості людини і громадянина у сфері виробництва, розподілу, обміну і використання матеріальних благ. Вони мають надзвичайне значення в житті людини. Адже саме вони повинні гарантувати ек. свободу людини, її розвиток як вільної, забезпеченої у своїх життєвих потребах особистості. Водночас саме здійснення цих прав дає змогу характеризувати державу як соціальну, тобто таку, яка забезпечує достатньо високий рівень життя для своїх громадян.

Певні економічні, правові та організаційні гарантії оплати праці працівників визначені ЗУ„Про оплату праці”, та КЗоТ тощо. Вказані акти регулюють оплату праці тільки найманих працівників, праця яких зумовлена укладенням трудового договору. Оплата праці інших працівників визначається між роботодавцем і працівником.Право кожного, хто працює, на відпочинок проголошено ст.24 Загальної декларації прав людини та випливає з вимог ст.7 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права. В КУ право на відпочинок закріплено в ст. 45. де зазначено, що кожен хто працює має право на відпочинок.

У чинному законодавстві воно знайшло закріплення у ст. 2 КЗпП України.

 - право на підприємницьку діяльність; ст.42 + ЗУ„Про підприємництво”

 - право на працю; ст.43

 - право на страйк; ст.44

- право на відпочинок; ст.45


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 514; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!