Звичайно ж, політика стоїть і за вбивством ряду депутатів Державної думи Росії і журналістів Дмитра Холодова і Владислава Лістьева.Ассасини - цим словом в багатьох країнах називають підступних виконавців заздалегідь спланованих, ретельно підготовлених вбивств. Воно походить від арабського "хашашин" - "сп’янілий гашишем". Так на Близькому Сході прозвали членів секти мусульман-шиїтів, що виникла в XI столітті на території нинішнього Ірану. Ассасини увійшли до історії ще в часи хрестових походів. Відчайдушно чинячи опір ордам завойовників, що вторглися на їх територію, сп’янілі гашишем воїни-смертники наводили жах на закутих в лати хрестоносців. Згодом ассасинов стали використовувати як найманих вбивць. Саме у цьому значенні слово "ассасин" і перекочувало в наш сьогоднішній лексикон.

Руку сучасних ассасинов найчастіше направляють політичні, релігійні і терористичні угрупування. Колись озброєна старовинним кинджалом, сьогодні вона стискує рукоятку пістолета, ложе снайперської рушниці або кільце гранати. Так звані замовлені вбивства, підступні удари в спину, напади із-за рогу - все це диявольський арсенал сучасних ассасинов, що діють на Близькому Сході, в Північній Ірландії і у всьому світі.

Типовий злочин подібного роду - вбивство Юлія Цезаря, який був заколений політичними противниками в римському сенаті в 44 році до нашої ери. Втім, вся історія Римської імперії насичена політичними вбивствами. Жертвою змови ліг і Гай Цезарь, відоміший як Калігула, який був зарізаний своєю охороною в 41 році н.е. Наступник Калігули, Клавдій, також помер насильницькою смертю: він був отруєний своєю дружиною Агрипиною в 54 році н.е.

Імперія зла

Після смерті Клавдія вбивство як засіб зведення особових і політичних рахунків став правилом в імператорському Римі. За подальші чотириста років було убито двадцять імператорів і багато важливих політичних фігур.

Ета зловісна традиція перекочувала з Риму до Константинополя: багато імператорів Візантії також стали жертвами найманих вбивць. Деяких з римських первосвящеників спіткала та ж доля. Папа Іоан VIII був зарізаний в 882 голу; Стефан VI був задушений в 897 році, так само як і Бенедикт VI в 974 році.

Проте політичне вбивство було поширене не лише в середземноморських країнах. Так, норвезький король Хокон Великий ліг від рук своїх власних солдатів в 995 році. Шотландський король Дункан 1 був убитий в 1040 році Макбетом, якого у свою чергу позбавив життя Малкольм III в 1057 році. Данського короля Кнуда IV в 1086 році розтерзав натовп.

У 1170 році архієпископ Кентерберійський Томас Бекетт був убитий в соборі по таємному наказу короля Генріха II. У 1327 році повалений з престолу англійський король Едуард II став жертвою особливо варварського злочину. Наймані вбивці ввели йому в пряму кишку розжарену коцюбу, аби не залишити слідів на телі ясновельможної особи. Вбивці були менш винахідливі, докінчивши звичайним способом у в’язниці короля Річарда II в 1399

Року. Чотирнадцятилітній король Едуард V був задушений разом зі своїм молодшим братом за наказом Річарда III в 1483 році.

Такого роду прикладами можна заповнити буквально десятки сторінок.

Інколи важко провести грань між вбивством і стратою. Деякі знавці середньовічної історії намагаються, наприклад, в наші дні довести, що насправді Жанна д’Арк, народна героїня Франції, була убита, перш ніж її спалили на вогнищі в 1431 році.

Список жертв древніх і сучасних ассасинов здається безконечним, а вбивство із-за рогу, як і дві тисячі років назад, широко використовується в політичних цілях в різних країнах світу.

На наступних сторінках ви дізнаєтеся про десятки жертви, чия смерть потрясла весь світ. Багато хто з них добре відомий, проте їх долі є лише вершиною айсберга: в результаті лиходійських замахів загинули сотні людей, чиї імена переважно забуті…

Релігійна і расова нетерпимість, політичні розбрати і сьогодні направляють руку убийци-ассасина.

Приклади цьому легко знайти в нашій з вами дійсності. Що, як не політичне протистояння, викликало війну в Чечні, що понесла життя тисяч ні в чому не повинних людей?

Звичайно ж, політика стоїть і за вбивством ряду депутатів Державної думи Росії і журналістів Дмитра Холодова і Владислава Лістьева.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 156; ЗАКАЗАТЬ РАБОТУ