Плавання (на час - 12 хвилин)



Швидкість. Спринтерський біг (100 метрів)

Обладнання. Площинний спортивний майданчик для спринтерського бігу лижної бази академії. Секундоміри, що фіксують десяті частки секунди, відміряні дистанції, стартові прапорці  (або пістолет), фінішна зона.

Опис проведення тестування. За командою «На старт» учасники тестування стають за стартову лінію в поло­ження високого старту (низький старт не використову­ється) і зберігають не руховий стан. За сигналом судді-стар­тера вони повинні якнайшвидше подолати задану дистан­цію, не знижуючи темпу бігу перед фінішною зоною.

Результатом тестування є час подолання дистанції з точністю до десятої частки секунди.

Методичні вказівки і зауваження. З метою спортивної відповідальності дозволяється тільки одна спроба старту (не більше двох фальстартів). Для старту спортсменів суддею-стар­тером подається команда «Руш» з одночасним сигналом прапорцем для суддів-хро­нометристів (у разі відсутності стартового пістолета). У забігу можуть брати участь четверо учас­ників (по кількості розмічених доріжок), але час кожного фіксується суддями-хро­нометристами окремо.

Швидкість

біг на 100 м, с

ч 13.2 13..9 14.4 14..9 15..5
ж 14.8 15.6 16.4 17.3 18.2

Види

випробувань

 

Стать

 

 

Рейтингові бали /

нормативи

5> 4> 3> 2> 1>

Силові вправи. Стрибки вгору з місця

Обладнання. Розмітка на стіні, магнезія або крейда.

Опис проведення тестування. Учасник тестування зма­щує кінчики пальців рук магнезією або крейдою, стає об­личчям до стіни на відстані 15 – 20 см, де зроблена розмітка. Ноги на ширині плечей, руки опущені. За командою «Можна» учасник під­німає руки вгору і торкається кінчиками пальців роз­мітки. Потім він опускає руки донизу, ледь присідає і робить різкий змах зігнутими руками вгору, відштов­хуючись в тому ж напрямку ногами, стрибає вертикально вгору. Потрібно з трьох спроб якомога вище торкнутися кінчиками пальців рук розмітки.

Результатом тестування є відстань між відмітками, зробленими на стіні кінчиками пальців до і після стрибка, в сантиметрах.

Види

випробувань

 

Стать

 

 

Рейтингові бали /

нормативи

5> 4> 3> 2> 1>

стрибок вгору,

см

ч 56 52 45 39 З5
ж 46 44 40 30 30

 

 

 

Згинання і розгинання рук в упорі лежачи

Обладнання. Спортивний зал або плоскінний майдан­чик «лісових» тренажерів лижної бази.

Опис проведення тестування. Учасник тестування приймає положення упору лежачи, руки прямі на ширині плечей кистями вперед, тулуб і ноги утворюють пряму лінію, пальці стоп опираються на підлогу. За командою «Можна» учасник починає ритмічно з повною амплітудою, до касаннязгинати і розгинати руки.

Результатом тестування є кількість безпомилкових згинань і розгинань рук за одну спробу.

Загальні вказівки і зауваження. При згинанні рук необхідно торкатися грудьми долівки або опори. Не дозволяється тор­катись долівки або опори стегнами, міняти пряме положення тіла й ніг, перебувати у вихідному положенні та із зігнутими руками більш як 3 секунди - відпочивати, лягати на підлогу, розгинати руки почергово, розгинати і згинати руки не з повною амплітудою. Згинання і розгинання рук, виконані з по­милками, не зараховуються.

Види

випробувань

 

Стать

 

 

Рейтингові бали /

нормативи

5> 4> 3> 2> 1>

 

Згинання та розгинання рук в упорі лежачи,разів

Ч 44 38 32 26 20
Ж 24 19 16 11 7

 

 

Піднімання в сід за 1 хвилину

Обладнання. Секундомір, гімнастична мата.

Опис проведення тестування. Учасник тестування ля­гає спиною на рівну поверхню, ноги зігнуті в колінах під прямим кутом, відстань між ступнями - 30 санти­метрів, пальці рук з’єднані за головою. Партнер тримає ступні учасника так, щоб п’яти торкались опори. Після ко­манди «Можна» учасник переходить у положення сидячи і торкається ліктями колін, потім знову повертається у вихідне положення, торкаючись спиною і руками мати, після чого знову повертається у положення сидячи. Про­тягом 1 хвилини він повторює вправу з максимальною частотою.

Результатом тестування є кількість підйомів з по­ложення лежачи в положення сидячи протягом 1 хвилини.

Загальні вказівки і зауваження. Відштовхуватись від мати ліктями забороняється. Учасник тестування повинен намагатися виконувати вправу без зупинки, але й після зупинки тестування можна продовжувати.

Види

випробувань

 

Стать

 

 

Рейтингові бали /

нормативи

5> 4> 3> 2> 1>

піднімання в сід

за1 хв., разів

ч 53 47 40 34 28
ж 47 42 37 33 28

 

 

Плавання (на час - 12 хвилин)

Обладнання. Басейн або спеціально підготовлене місце на водоймах, секундомір, свисток, стартовий піс­толет або прапорець.

Опис проведення тестування. Для чоловіків і жінок умови тестування однакові. Стиль плавання будь-який на вибір учасника тестування. При тестуванні дозволяється міняти стиль плавання, залежно від утоми. До­зволяється робити нетривалі зупинки під час поворотів.

За командою «Приготуватись» учасники стають на задній край стартової тумбочки. За командою «На старт» вони підходять на передній край тумбочки і займають положення старту. За командою «Руш» (або пострілом) стрибають у воду і пливуть обраним стилем кожний по своїй доріжці, намагаючись подолати якомога більшу від­стань за зазначений час.

Тестування може починатися з води. В цьому разі за командою «Руш» учасники стартують з води, відштов­хуючись ногами від стінки басейну або поворотного щита.

Результатом тестування є відстань в метрах, яку по­долав учасник тестування за 12 хвилин.

Загальні вказівки і зауваження. До тестування до­пускаються лише добре підготовлені учасники. Пливти можна будь-яким стилем і змінювати його.

Неможна пересуватися по дну ногами і викорис­товувати будь-які засоби, не передбачені правилами зма­гань.

Види

випробувань

 

Стать

 

 

Рейтингові бали /

нормативи

5> 4> 3> 2> 1>

 

 

плавання

за 12 хв., м


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 449; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!